جنایات و اعترافات

66401

دولت «بوش» و «اوباما» با استفاده از تکنیک‌های اسرائیلی چندصد ترور هوشمند را انجام دادند و روش‌هایی که آمریکا و متحدانش برای این امر استفاده می‌کنند، توسط صهیونیست‌ها توسعه یافته است. صهیونست‌ها همواره با عملیات‌های مختلف ازجمله حمله سایبری علیه مردم ایران عمل کردند و در اغلب مواقع مردم ایران نسبت به تاریخ وقوع جنایت‌های صهیونیستی بی‌اطلاع هستند.

 

تاریخ ترور توسط صهیونیست‌‌ها قدمتی هم‌تراز تولد نامشروع این رژیم دارد. آمریکا نیز یکی از پیشتازان ترور در سطح جهان محسوب می‌شود، اما معمولا منشأ ترورها مغفول می‌ماند زیرا یا اسناد طبقه‌بندی‌شده است یا کسانی را که شاهد آن بودند از بین بردند. با این حال به‌جز مواردی که سنوات شامل حال آنها شده و از طبقه‌بندی محرمانگی خارج می‌شوند هرازگاهی با ساخت فیلم‌های مستند یا سینمایی یا انتشار کتاب حقایقی آشکار می‌شود که علی‌رغم بزرگنمایی عملیات‌های تروریستی‌شان، برای جامعه جهانی حکم یک اعتراف‌نامه را دارد. سابقه سیاه این رژیم در حذف فیزیکی اشخاص در کشورهای مختلف جهان تاکنون قریب به ۲۷۰۰نفر ترور را در خود گنجانده است. دولت «بوش» و «اوباما» با استفاده از تکنیک‌های اسرائیلی چندصد ترور هوشمند را انجام دادند و روش‌هایی که آمریکا و متحدانش برای این امر استفاده می‌کنند، توسط صهیونیست‌ها توسعه یافته است. صهیونست‌ها همواره با عملیات‌های مختلف ازجمله حمله سایبری علیه مردم ایران عمل کردند و در اغلب مواقع مردم ایران نسبت به تاریخ وقوع جنایت‌های صهیونیستی بی‌اطلاع هستند. آنچه می‌خوانید، برخی از شواهد و اعترافات صهیونیست‌ها به جنایت علیه ایران است که درقالب کتاب، مستند یا سریال آماده شده است.

 

   اسرائیل بزرگ‌ترین تروریست تاریخ

 

کتاب «برخیز و اول تو او را بکش» تاریخ مخفی ترورهای هدفمند اسرائیل، به قلم «رونن برگمن» در سال2008 نوشته شده است. این کتاب تاریخچه ترورهای مخفی موساد است. نویسنده این کتاب معتقد است از زمان جنگ جهانی دوم اسرائیل بیشتر از هر کشور غربی مردم را ترور کرده است. نویسنده در این کتاب نمونه‌هایی از ترور مقامات انگلیسی و سوری، رهبران حماس، حزب‌الله لبنان، سازمان آزادی‌بخش فلسطین و دانشمندان هسته‌ای ایران را به تصویر می‌کشد. این کتاب 750صفحه دارد و برای نوشتنش برگمن حدود هزار مصاحبه با چهره‌های سیاسی و ماموران مخفی انجام داده و از سندهای مختلفی برای این کار استفاده کرده است.  «برگمن» در بخشی از کتاب به ترورهای دانشمندان هسته‌ای ایرانی اشاره کرده است. افسران موساد در گفت‌وگو با برگمن مدعی شدند با مسموم‌کردن خمیردندان، یکی از دانشمندان هسته‌ای ایران را کشتند. همچنین یکی از این افسران ادعا کرده دست‌‌کم ۱۲دانشمند هسته‌ای ایران با شیوه‌های متفاوت کشته شده‌‌اند، به‌طوری ‌که در یکی از این عملیات‌ها، یک دانشمند هسته‌ای ایران با کار گذاشتن مواد منفجره در چرخ یدکش کشته شد. دستگاه اطلاعاتی اسرائیل یکی دیگر از دانشمندان هسته‌ای ایران را با پرتاب بمبی از یک پهپاد دست‌ساز کشت. از کتاب «برخیز و اول تو او را بکش» تمجید شده و مخاطبان آن را نتیجه یک بررسی و پژوهش بسیار دقیق می‌دانند؛ اتفاقی که نباید به‌راحتی از کنار آن رد شد این است که برگمن در صحبت‌های خود گفته بود سرویس‌های مخفی اسرائیل تلاش کردند در کار او مداخله کنند و در سال2010 جلسه‌ای برای ایجاد اختلال در تحقیقات او برگزار کردند و به کارمندان سابق موساد هشدار دادند با وی مصاحبه انجام ندهند. این نشان می‌دهد اسرائیلی‌ها قصد داشتند روایت را با تغییر، غیرواقعی بیان کنند، اما موفق نشدند.

 

   روایت انفجاری در دمشق

 

کمپانی کِشِت استودیوز که سال2015 ایجاد شده و هدفش ساختن فیلم‌هایی با موضوع بین‌الملل و پیش بردن آن در هالیوود است، به سفارش اچ‌بی‌او سریالی کوتاه با داستان ترور شهید عمادمغنیه توسط صهیونیست‌ها خواهد ساخت. این سریال برگرفته از کتاب «برخیز و اول تو او را بکش» نوشته «رونن برگمن» است که داستان نقشه‌های مخفیانه و ترورهای هدفمند رژیم‌صهیونیستی را روایت می‌کند. کتابی که فیلم را از روی آن می‌سازند برنده جایزه ملی یهودی در زمینه تاریخ شده است. درواقع این فیلم قرار است داستان ترور عمادمغنیه، فرمانده نظامی حزب‌الله لبنان را که در سال2008 در انفجاری در دمشق به شهادت رسید، نشان دهد.

 

 تاریخچه عملیات ترور صهیونیست‌ها

 

کتاب «نبرد مخفی با ایران» در سال2008 میلادی به ‌قلم «رونن برگمن» خبرنگار صهیونیست و توسط انتشارات سایمون ‌اند شوستر در ایالات‌متحده آمریکا منتشر شده است. رونن برگمن در دانشگاه تل‌آویو روابط سیاسی خاورمیانه خوانده و از خبرنگاران و تحلیلگران صهیونیست در حوزه نظامی و امنیتی است. مسائل مربوط به دشمنان رژیم‌صهیونیستی و موضوعاتی نظیر تاریخچه عملیات‌های ترور این رژیم در کتاب اول این نویسنده با عنوان «برخیز و اول تو او را بکش» نوشته شده است. برگمن به نوشتن درباره این مسائل علاقه دارد و با استفاده از پژوهش‌های زیاد این کار را انجام می‌دهد. وی در کتاب «نبرد مخفی با ایران»، به تاریخچه‌‌ای از تقابل‌های ایران و رژیم‌صهیونیستی پرداخته است که بخش عمده‌ای از این کتاب به حزب‌الله لبنان به‌‌عنوان مهم‌ترین متحد جمهوری اسلامی در جبهه مقابله با این رژیم و با تمرکز بیشتر ‌روی نقش شهید عمادمغنیه اختصاص دارد. برگمن در کتاب خود به مقطع پایانی رژیم پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی، مقاطع کوتاهی از جنگ تحمیلی رژیم بعث علیه ایران، نقش ایران در حمایت از گروه‌های مبارز فلسطینی و مساله هسته‌ای کشورمان پرداخته است.

 

   افتخار به شرارت علیه مردم در سریال «تهران»

 

مجموعه تلویزیونی «تهران» با ژانر جاسوسی و درام ساخت رژیم‌صهیونیستی است. این کار توسط «موشه زوندر» برای کانال کان11 و به کارگردانی «دانیل سرکین» تولید شده است. زبان‌های این مجموعه عبری و فارسی است. اولین قسمت این سریال در سال2020 در اسرائیل به نمایش درآمده و اپل‌تی‌وی پخش جهانی آن را برعهده گرفته است. زوندر در صحبت‌هایش از هدفی که برای ساخت فیلم داشت، گفت: «هدفم مقابله با تصویر منفی از ایران بود که هدف اصلی‌اش نابودی اسرائیل است.» این سریال در چهل‌ونهمین دوره جوایز بین‌المللی اِمی برنده جایزه بهترین سریال درام شد. داستان «تهران» از این قرار است که تامار رابینان یک افسر اطلاعاتی یهودی‌تبار ایرانی و بزرگ‌شده اسرائیل است و پس از حضور در گروه‌های یگان به موساد پیوسته و وظیفه دارد راکتور هسته‌ای ایران را غیرفعال کند. به بیان ساده‌تر، وظیفه‌اش خنثی‌کردن پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران است تا هواپیماهای جنگی اسرائیل بتوانند یک راکتور هسته‌ای را بمباران کنند و مانع دستیابی ایران به بمب اتمی شوند. آنها از این ماموریت بازمی‌مانند و در کشور کودکی خود گیر می‌کنند و در آنجا متوجه برخی از ریشه‌های محلی خود می‌شوند و با عده‌ای از ایرانیان دست دوستی می‌دهند و ارتباط برقرار می‌کنند. براساس ادعای رسانه‌های اسرائیلی، سریال «تهران» با الهام از رویدادهای واقعی ساخته‌شده و عجیب‌تر اینکه سریال ماجراهای یک هکر اسرائیلی سازمان موساد در تهران را به تصویر می‌کشد که می‌خواهد موقعیتی را برای حمله جنگنده‌های اسرائیلی به مراکز هسته‌ای ایران فراهم کند. به‌عبارتی، می‌توان گفت صهیونیست‌ها با ساخت این سریال، مسئولیت جنگ سایبری علیه ایران را برعهده گرفتند. معمولا طراحی جنگ‌های سایبری برای نفوذ به شبکه‌ها، سرقت یا خرابکاری اطلاعات و تلاش برای فلج‌کردن سیستم‌های نظامی و دولتی است و اعلان پذیرش و مسئولیت حمله سایبری ازسوی افراد یا دولت‌ها صورت نمی‌گیرد؛ چون اثرات وقوع این نوع از جنگ‌ها، فقط محدود به داده‌ها و اطلاعات یک سیستم مورد هدف نیست و می‌تواند تاثیرات مخربی بر جان انسان‌ها و حتی محیط‌زیست یک کشور داشته باشد. برای همین است که پذیرش حملات سایبری ازسوی دولت‌ها یا سازمان‌های مهاجم اعلان رسمی نمی‌شود، چه برسد که بخواهند به آن افتخار کنند یا برایش سریال بسازند. اعترافی که در سریال «تهران» انجام می‌شود و صهیونیست‌ها علنا به این تهاجم انسانی افتخار می‌کنند، خودش می‌تواند در مجامع بین‌المللی مورد بازخواست قرار گیرد.

 

   اعتراف به حمله سایبری علیه ایران

 

«روزهای صفر» به کارگردانی «الکس گیبنی» در سال2016 با موضوع حملات سایبری به برنامه اتمی ایران تولید شده است. این مستند 116دقیقه دارد و ساخت کشور ایالات‌متحده آمریکا است. «روزهای صفر» حمله سایبری ایالات‌متحده آمریکا و رژیم‌صهیونیستی علیه برنامه هسته‌ای ایران و آلوده‌سازی سانتریفیوژهای ایران با ویروس استاکس‌نت را روایت می‌کند. در این مستند شکل‌گیری ویروس استاکس‌نت و نحوه وارد شدن آن به تجهیزات هسته‌ای نطنز را با جزئیات نشان می‌دهد. اسم این مستند «zero-day» و مفهومی مربوط به کدنویسی و هک در زمینه سایبری نظامی است. این مستند از آنجایی که ژانر سیاسی دارد و اشاره به ایران می‌کند برای ما اهمیت دارد. این مستند در رابطه با ایران است اما میان آن به تحول جهانی هم اشاره دارد. استاکس‌نت به هدف خرابکاری در تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم نطنز به کار گرفته شد. در اواخر سال2012 رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند استاکس‌نت مستقیما به دستور «اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا طراحی و ساخته شده است. در سال2013 «ادوارد اسنودن» در مصاحبه‌ای با «اشپیگل» اعلام کرد این بدافزار با همکاری مشترک آژانس امنیت ملی ایالات‌متحده آمریکا و اسرائیل طی عملیاتی به‌نام بازی‌های المپیک ساخته شده است. در این عملیات کامپیوترهای کشورهای اندونزی، هند، آذربایجان، ایالات‌متحده و پاکستان آلوده شدند. ایران با اختلاف 58درصدی بیشترین آسیب‌دیدگی را داشته است.

منبع: روزنامه فرهیختگان، کیانا تصدیق‌مقدم


نظر (0)

There are no comments posted here yet

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25