تعقیب مجرمان ترور سپهبد شهید سلیمانی در دستور کار قرار دارد

169690884

معاون اول قوه قضاییه گفت: جمهوری اسلامی در زمینه ترور سپهبد شهید سلیمانی پرونده‌ای تشکیل داده و حرکت تعقیب مجرمان این پرونده در دستور کار قوه قضاییه قرار گرفته است.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمد مصدق روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه رییس کل دادگستری استان کرمان افزود: از منظر حقوقی در بین حقوق‌دانان منصف دنیا، حتی افرادی که همراه جمهوری اسلامی نیستند، هیچ پشتوانه منطقی برای ترور سپهبد شهید سلیمانی وجود ندارد.

 

وی اظهار داشت: ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از مظاهر حقوق بشر آمریکاییست که دقیقا ضد حقوق بشر است.

 

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: بیش از ٢ سال از این حادثه می گذرد و شخصیت های مختلفی در ایران و خارج از کشور این موضوع را در ابعاد مختلف بررسی کردند.

 

وی اظهار داشت: حقوق دانان عالم این ترور را بررسی کردند و آمریکا بسیار تلاش می کرد که از منظر حقوق بین الملل این ترور را در جایگاه قانونی قرار دهد اما تا امروز هیچ پیشرفتی نداشته است.

 

حجت الاسلام مصدق افزود: آمریکایی ها در مقطعی این ترور را به عنوان پیشگیری از وقوع جرم در آینده مطرح کردند، آنان گفتند در زمانی ایران ممکن است به چهار سفارتخانه حمله کند لذا ما ٢ فرمانده نظامی این کشور را کشتیم و ماهیت این اقدام را پیش دستانه اعلام کردند.

 

وی یادآور شد: آنان تاکنون از دیدگاه حقوق بین الملل نتوانستند جایگاهی برای دفاع از این موضوع پیدا کنند و ما از حقوق دانان آزاده درخواست داریم که این مسیر را بی صدا دنبال نکنند زیرا اتفاق بسیار بزرگی افتاده است.

 

معاون اول قوه قضاییه گفت: ابومهدی المهندس فرمانده رسمی حشد الشعبی ارگان نظامی کشور عراق و مورد تصویب مجلس این کشور بود، که برای دفاع از همان کشور کشته می شود و سردار سلیمانی با دعوت رسمی دولت آن کشور به آنجا دعوت شده بود که باید پرسید در کجای دنیا چنین چیزی وجود داشته است که این افراد ترور شوند؟

 

وی تصریح کرد: برای حضور آمریکا در عراق توافق نامه ای بین ٢ کشور وجود داشت اما حضور این کشور در سوریه با آن فجایع به وجود آمده، هیچ جایگاه رسمی ندارد و صدایی هم از دنیا بلند نمی شود.

 

حجت الاسلام مصدق افزود: مقام معظم رهبری فرمودند، شهادت حاج قاسم بیش از حیات نورانی این شهید والامقام در مسیر ترویج انقلاب اسلامی اثرگذار بوده است و برای جهانیان چهره کریه تروریست ها روشن می شود.

 

وی ابراز داشت: استان کرمان بیش از پنج هزار شهید تقدیم انقلاب کرده که از شاخص ترین آنان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید باهنر هستند لذا حق این استان است که مدیران و کارگزاران بیش از پیش در مسیر خدمت به مردم باشند.


مطالب پربازدید سایت

Error: No articles to display

جدیدترین مطالب

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

سعید کریمی از مجروحان حمله تروریستی راسک و چابهار عیادت کرد

وضعیت مجروحان حمله تروریستی چابهار و راسک

محمود عباس‌زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملی

ورود کمیسیون امنیت ملی به حمله تروریستی راسک و چابهار

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور:

عناصر تروریستی راسک و چابهار ملیت غیر ایرانی دارند

مطالب پربازدید بخش خبر

شهادت یک نوزاد در حمله تروریست‌ها

حمله تروریست‌ها در ایام نوروز

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان