ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

8699305 651

الشرق الاوسط نوشت: سالم الجمیلی افسر اداره اطلاعات حزب بعث است که مدت های مدیدی در راهروهای این سرویس اطلاعاتی ماندگار بود و او اکنون برای الشرق الاوسط ماجراهای جنجال برانگیزی را روایت می کند.

 

هنگامی که نیروهای آمریکایی در سال ۲۰۰۳ میلادی به عراق حمله کردند، الجمیلی مدیر شعبه آمریکا در سرویس اطلاعات حزب بعث بود. او با سرعت تاجایی که توانست آرشیوها را از بین برد اما نیروهای آمریکایی در بازداشتش تاخیر نکردند و ۹ ماه  را در زندان هایشان سپری کرد و سپس عازم امان شد و بعدها از آنجا رفت.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از شفقنا، متن اصلی گفت و گوی این مقام اسبق اطلاعاتی رژیم بعث عراق، حاوی ادعاهای فراوانی است که بعضی به داستان پردازی شبیه است و مضمون بخشی دیگر از روایت های مختلف او به الشرق الاوسط که البته باید از سوی منابع آگاه مورد بررسی قرار گیرد، چنین است:

 

هنگامی که انقلاب اسلامی در ایران به پیروزی رسید، ترکیبی از نیروها بود و نهادهایش شکننده بود. جنگ آغاز شد و ما باید عناصر قدرت لازم را جمع می کردیم. رویارویی علنی و بدون کنترل شد. منافقین(مجاهدین خلق) عناصر کارکشته و باتجربه ای در اقدامات نظامی وامنیتی داشتند و در جامعه ریشه دوانده بودند. ما از قبل با حزب دموکرات کردستان ایران هم روابطی داشتیم. این روابط به اداره اطلاعات عراق امکان وارد کردن ضربات دردناک به رژیم ایران را داد.

 

سرویس اطلاعاتی حزب بعث تمام راههای حمایت رسانه ای، فنی، مادی و نظامی از حزب دموکرات کردستان و منافقین(مجاهدین خلق) را فراهم کرد. هدف اول، زیر نظر مستقیم برزن التکریتی بود. نقشه ای برای انفجار محل  تدوین کرد و در ۲۸ ژوئن ۱۹۸۱(7تیر1360) به اجرا درآمد و آیت الله محمدحسین بهشتی رئیس قوه قضائیه و ۷۲ شخصیت برجسته از جمله شماری وزرا و نمایندگان و مسئولان بخش های مختلف کشته شدند. این ضربه قوی و شدید بود و اداره اطلاعات عراق نشان داد که می تواند به اماکنی که مستحکم به نظر می رسیدند، برسد.

 

آیت الله خامنه ای رهبر کنونی ایران هم فرد دیگری بود که هدف قرار گرفت. هنگام سخنرانی، بمبی که دریک ضبط صوت کارگذاشته شده بود، منفجر و باعث فلج شدن دست راستش شد.

 

حملات ادامه یافت و در ۳۰ آگوست(8شهریور1360)، یک انفجار باعث کشته شدن محمدعلی رجایی پس از کمتر از یک ماه از تصدی پستش شد و محمدجواد باهنر نخست وزیر وقت ایران در انفجار یک بمب که در دفتر وی هنگام جلسه با شورای عالی دفاع کارگذاشته شده بود، کشته شد.

 


جدیدترین مطالب

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

پنج نکته درباره آزادی حمید نوری

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

مطالب پربازدید بخش خبر

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان