اقدامات شهید سلیمانی تروریسم را در اروپا متوقف کرد

202009100086534463

رئیس مجلس گفت: اقدامات شهید سپهبد سلیمانی باعث شد که تروریسم در اروپا متوقف شود اما آمریکا این قهرمان مبارزه با تروریسم را ترور کرد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر یکشنبه، 16 شهریورماه در دیدار ایگنا تسیو کاسیس وزیر خارجه سوئیس گفت: ملت ایران به دلایل تاریخی و از جمله تحریم های یکجانبه، ظالمانه و خلاف قانون آمریکا به حاکمان این کشور کاملاً بدبین است، از این رو تصمیم قطعی دولت و ملت ایران تقویت اقتصاد و فناوری درونی جهت عبور از بحران با توجه به ظرفیت بالای کشورمان است.

قالیباف در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی در چارچوب اصول خود رویکرد همکاری با جهان را دارد، اظهار کرد: در کنار این همکاری با هرگونه سلطه مخالف بوده و عدم مذاکره با آمریکا نیز به دلیل نگاه سلطه طلبانه آنها است و ملت ایران هرگز از خساراتی که به دلیل تحریم های آمریکایی به وجود آمده، نمی گذرد.

رئیس قوه مقننه همچنین با اشاره به بدعهدی ها در جریان اجرای توافقنامه هسته ای یادآور شد: علیرغم اینکه مواضع اخیر شورای امنیت در مقابل رفتار یک جانبه و غیر منطقی آمریکا مورد توجه ما بود اما بدعهدی غرب در توافق هسته ای جزء خاطرات تلخ ایرانیان است لذا در انتظار جبران آن هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه اروپای مستقل قابلیت ایجاد روابط مستحکم و پایدار با ایران را دارد، عنوان کرد: اروپا نباید تحت تأثیر سیاست های آمریکا قرار بگیرد به خصوص که اقدامات آمریکا باعث ناامنی در منطقه و بی‌ثباتی در جهان شده است.

قالیباف در ادامه با اشاره به ترور سپهبد شهید سلیمانی از سوی آمریکا اظهار داشت: اقدامات سپهبد سلیمانی باعث شد که تروریسم در اروپا متوقف شود اما آمریکا این قهرمان مبارزه با تروریسم را ترور کرد. وی با تاکید بر این که آمریکایی ها می دانند که هزینه این جنایت، خروج قطعی آنها از منطقه خواهد بود که به زودی تحقق می یابد افزود: عادی سازی اجباری روابط معدودی از کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی که با هدایت آمریکایی ها و فشار آنها انجام می‌شود، راهی برای حل مشکلات منطقه نیست، این اقدامات باعث افزایش فزاینده بی ثباتی در منطقه می شود.

وی در پایان اضافه کرد: خوشبختانه عملکرد سوئیس همواره نشان داده در راستای صلح جهانی و مسائل بشردوستانه گام برداشته است.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان