افشای حقوق بشر آمریکایی با حمله به هواپیمای ایران

1998278

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: حمله به هواپیمای مسافربری ایران لکه ننگی برای آمریکاست و به خوبی دروغ‌گویی مقامات این کشور در زمینه حقوق بشر را نشان می‌دهد.

به گزارش هابیلیان خانواده شهدای ترور کشور، بیژن نوباوه وطن در گفتگو بامهر، با اشاره به اینکه امروز دوازدهم تیر ماه و سالروز حمله ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافری ایرباس ایران، اظهار داشت: آمریکا تاکنون جنایت‌های زیادی در سراسر دنیا مرتکب شده که بسیاری از این جنایات برای دنیا مشخص و علنی شده و برخی از این جنایت‌ها هم ممکن است در خفا انجام شده باشد.

وی بیان کرد: حمله به هواپیمای مسافربری و مردم بی‌گناه اقدامی بی‌سابقه بود که چهره واقعی آمریکا را به خوبی نشان داد و به همه ثابت کرد که آنچه آمریکا از آن به عنوان حقوق بشر نام می‌برد، بسیار متفاوت با عملکرد آنان است و آمریکا از حقوق بشر استفاده ابزاری و سیاسی می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بعد از گذشت ۴۴ سال از پیروزی انقلاب اسلامی مردم ما به خوبی می‌دانند که در این مدت چه صدمه‌های زیادی از آمریکا و جنایتکاران دنیا دیدیم، اما ایستادگی کردیم و در نهایت هم به پیروزی رسیدیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با آنکه آمریکایی‌ها می‌دانستند آن هواپیمای ایرانی غیرنظامی، مسافری و تجاری است، اما به آن شلیک کردند. این در حالی است که حتی در جنگ نظامی از قبل اعلان جنگ می‌شود، اما آنان مردم بی‌گناه ما را مورد حمله قرار دادند و این جنایت لکه ننگی است که در کنار دیگر جنایات آمریکا به خوبی دروغگویی و عدم صداقت مقامات این کشور در زمینه حقوق بشر را نشان می‌دهد.

نوباوه وطن تاکید کرد: آنان فقط ادعای حقوق بشر دارند و هیچ کشوری نباید به خودش اجازه دهد که با مردم هیچ کشوری چنین کاری کند. در پی آن حمله تروریستی، همه ۲۹۰ سرنشین ایرباس ایرانی در دم جان باختند و این جنایت چهره کریه آمریکا را به جهانیان نشان داد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ممکن است بسیاری از کشورهای غربی و متحدان آمریکا که مدعی حقوق بشر هستند، نسبت به این جنایات عکس العمل نشان ندهند و حرفی نزنند، اما بسیاری از کشورهای آزاده جهان متوجه اقدام شنیع آمریکا شدند و آن را محکوم کردند.

وی متذکر شد: اگر چه عزیزان ما بسیار مظلومانه در هواپیمای مسافربری ایرباس به شهادت رسیدند، اما خون آنان به هدر نرفته و ملت ایران سرافراز مقابل جنایتکارانی چون آمریکا ایستاده است و ما توانسته‌ایم در صحنه‌های مختلف پیروز میدان شویم. ایران به چنان اقتداری رسیده است که بسیاری از کشورهای دنیا و به طور خاص کشورهای اطراف ایران و ملل اسلامی خواهان برقراری ارتباطات نزدیک‌تری با جمهوری اسلامی ایران هستند و این موضوع علی رغم خواست رژیم صهیونیستی و آمریکاست.

گفتنی است، در اقدام تروریستی ۱۲ تیر ۶۷، پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران ایر شناسه پروازی R۶۵۵ از مبدأ بندرعباس به مقصد دبی با شلیک دو موشک کروز از ناو هواپیمابر یو.اس. اس. جک وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بر فراز آب‌های نیلگون خلیج فارس و در نزدیکی جزیره "هنگام" در فضای هوایی جمهوری اسلامی ایران مورد هدف قرار گرفت و سقوط کرد. در پی این حمله تروریستی همه ۲۹۰ سرنشین ایرباس ایرانی شامل ۱۵۶ مرد، ۵۳ زن، ۵۷ کودک ۲ تا ۱۲ ساله و ۸ کودک زیر دو سال و ۱۶ خدمه پروازی در دم جان باختند. البته از این تعداد سرنشین ۴۲ نفر با ملیت‌های یوگسلاو، پاکستانی، هندی، عربی بودند.

 


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان