"فروغ جاویدان" غروب همیشگی منافقان را رقم زد

نویسنده: مصطفی خدابخشی
سردار سرتیپ پاسدار محمد جعفر اسدی، در گفتگویی با اشاره به خیانتهایی که منافقان در طی این سالها به مردم و نظام جمهوری اسلامی کردند گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی استکبار با تمام قوا در برابر انقلاب ما ایستاد و منافقان به عنوان مهره‌های سرسپرده و ستون پنجم دشمن همواره اطلاعاتی را از درون کشور به دشمنان ارائه می‌کردند.
وی اظهار داشت: بعد از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط ایران منافقان با هماهنگی و پشتیبانی رژیم بعث عراق و کشورهای سلطه‌گر و با توهم سستی و رخوت رزمندگان اسلام، حرکتی به نام فروغ جاویدان را آغاز کردند که در واقع غروری جاودان بود و عملیات مرصاد این غرور و توهم را برای همیشه شکست.
اسدی عملیات مرصاد را تجلی مقاومت و اراده مردم دانست و تصریح کرد: منافقان با ترسیم وضعیتی مطلوب از حمایتهای مردم در داخل کشور از آنها، حرکت خود را مشابه گلوله برفی می‌دانستند که هر چه به سمت پایین حرکت می‌کند درشت‌تر شده و در نهایت بهمن عظیمی را بوجود می‌آورد؛ تصور می‌کردند که ورود این بهمن به تهران را مردم با استقبال از آنها در میدان آزادی جشن می‌گیرند.
وی افزود: مقاومت جانانه مرزنشینان غیور از همان ابتدای تجاوز منافقین به خاک ایران این حباب توخالی را ترکاند و وطن فروشان متوجه شدند که هیچ پایگاه مردمی در داخل ندارند و این مسئله خشم و عصبانیت آنها را به همراه داشت و کار به جایی رسید که در اسلام آباد مجروحان را در محوطه بیمارستان جمع کردند، آنها را به گلوله بسته و به شهادت رساندند.
فرمانده لشکر ۳۳ المهدی در عملیات مرصاد همچنین گفت: تصور اینکه جمهوری اسلامی از موضع ضعف قطعنامه را پذیرفت و حمایت های رژیم بعث عراق و کشورهای سلطه‌گر، منافقین خود فروخته را به این فکر انداخت که به راحتی می‌توانند مقاصد شوم خود که همانا در دست گرفتن کشور و سرنگونی نظام جمهوری اسلامی است را دنبال کنند، اما قبل از اینکه اجازه عرض اندام پیدا کنند بساط آنها برچیده شد.
وی در ادامه ترس دشمن از هرگونه تعرض و تجاوز به خاک کشور ایران علیرغم بغض و کینه دیرینه‌ای که از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دارند را از درسهای به یاد ماندنی عملیات مرصاد دانست و اظهار داشت:این درسی است برای استکبار که محاسبات آنها در مورد مردم ایران غلط است و این مردم اجازه تصمیم گیری و دخالت در امور خود را به هیچ کس نمی‌دهد.
اسدی با مقایسه توان و سیطره آمریکا در منطقه از چهل سال پیش تاکنون گفت: با نگاهی به وضعیت کشور خودمان در سالهای پیش از انقلاب می‌بینیم که کشور ما در آن سالها به طور کامل در خدمت اجانب و در راس آنها آمریکا بود که در ایران حکومت می‌کردند؛ اما امروز به حمدالله استکبار جهانی دیگر آن تاثیر و نفوذ را ندارد تا جایی که اکنون به منظور حفظ قدرت نسبی خود در منطقه حاضر است با سران سرسپرده برخی کشور‌های عربی رقص شمشیر کرده و آنها را در آغوش بکشد.
وی خاطر نشان کرد: رهنمودها و تدابیر حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در طی سالهایی که از انقلاب اسلامی می‌گذرد منجر به کسب عزت، شرافت و پیشرفت فرزندان این مرز و بوم در تمام عرصه‌ها شده و این دستاوردهای ارزشمند از برکات ولایت فقیه و خون شهدا است.
مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان همکاری قوای مسلح و نیروهای مردمی در عملیات مرصاد را عامل شکست منافقان و درس بزرگی به دشمنان دانست و گفت: شکست منافقان در عملیات مرصاد موجب شد که دشمنان بدانند این سرزمین کنام شیرانی است که از پس شغالها بر می‌آیند و آنها را در سوراخهای خود حبس کرده و به درک واصل می‌کنند.