ضرورت بازخوانی عملیات مرصاد/نسل امروز تشنه خوراک معنوی هستند

نویسنده: هابیلیان

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان سمنان، سید محمد تقی شاهچراغی در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات غرورآفرین مرصاد که با حضور کلیه پاسداران سپاه استان درحسینیه تیپ ۱۲ قائم (عج) برگزار شد، اظهار کرد: ماباید در هر مقطع از زمان و در هر زمینه جغرافیایی به گونه‏ای خودمان را آماده کنیم که اکنون در عملیات خیبر،بدر وکربلای ۵ قرار داریم.
وی اراده و خواستن را نخستین گام در راه رسیدن به اهداف و سیر و سلوک الی الله دانست و گفت: بهترین نوع اراده، آن است که برای خداوند و در راه او باشد و هیچ گونه مطامع دنیوی و اخروی را همراه نداشته باشد.
فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان بیان کرد: بهترین نوع اراده، آن است که برای خداوند و در راه او باشد و هیچ گونه مطامع دنیوی و اخروی را همراه نداشته باشد.
شاهچراغی خاطرنشان کرد:عملیات مرصاد در سه مرحله انجام شد که هدف از آن در مرحله اول سد کردن هجوم نیروهای موسوم به ارتش آزادی‌بخش، مرحله دوم حرکت نیروی زمینی ارتش با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش و همکاری سپاه به سمت دشمن بود.
وی ادامه داد: مرحله سوم عملیات مرصاد انهدام دشمن و تحمیل برتری به صدام بود تا عملیات مرصاد با پیروزی نیروهای خودی به پایان برسد.
فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان گفت: این نبرد که به نحوی می‌توان آن را نهروان ایران نامید، در روزهای آغازین مردادماه سال ۶۷ در گرفت و با شکست سنگین نیروهای مسعود رجوی پایان یافت.
شاهچراغی افزود: استان سمنان سه هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است که از این تعداد ۶۷ شهید در عملیات مرصاد به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
وی گفت: رزمندگان استان از سال یک هزار و ۳۶۰ نخستین اعزام خودرا که شامل یک گردان بود آغاز کردند و از این به بعد۱۲ گردان در عملیات کربلای ۴و۵ حاضر شدند تا آخرین عملیات غرور آفرین مرصاد۵ گردان از این استان آماده نبرد با منافقین شدند.
شاهچراغی افزود:ما در همه صحنه‏ها درگیر هستیم امروز میدان جنگ به خانه‏های مردم از طریق رسانه های بیگانه غربی، ماهواره و اینترنت کشیده شده است.
فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان افزود: عملیات مرصاد حادثه‏ای بود که خدا عنایت کرد رزمندگان استان در منطقه‏ای که اصلاً کسی فکر نمی‏کرد چنین حادثه‏ای پیش بیاید و بتوانیم در این عملیات پیروز شویم خداوند این عزت را نصیب استان کرد.
فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان گفت: امروزه هرگاه دشمنان در مقابل مسلمانان کم می آورند به سراغ ارزش های دینی و اسلامی شان می روند و آن را مورد هدف قرار می دهند که ما نباید در مقابل این اتهامات کوتاه بیاییم و دشمن باید در مقابل این کار خود بهای سنگینی بپردازد.