عملیات مرصاد مظهر وحدت و یکپارچگی ملی ایرانیان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه سلمان،مسئول معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان سرهنگ محسن سراوانی در گفت و گو با خبرنگار سپاه سلمان ضمن گرامی داشت عملیات مرصاد اظهار کرد: عملیات مرصاد نبردی بود که میان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سازمان مجاهدین خلق در اواخر جنگ ایران و عراق، در سال ۱۳۶۷ درگرفت.

وی ضمن تشریح این عملیات افزود: در روز ۳ مرداد ۱۳۶۷، نیروهای مجاهدین از محور سرپل ذهاب وارد ایران شدند و به سرعت تا نزدیکی شهر "کرند" پیش رفتند.

وی با تاکید بر اینکه عملیات مرصاد مظهر وحدت و یکپارچگی ملی ایرانیان است تصریح کرد: در این عملیات که با فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی و با پشتیبانی هوا نیروز ارتش اجرا شد، رزمندگان از سه محور چهارزبر، جاده قلاجه و جاده اسلام آباد- پل دختر وارد عمل شدند و نیروهای ضد انقلاب را تا پشت نوار مرزی عقب راند؛ اما قوای ارتش عراق، ارتفاعات مرزی را همچنان در اشغال خود نگه داشتند.

وی بیان داشت: عملیات مرصاد عملا طی سه مرحله انجام شد که هدف از آن در مرحله اول سد کردن هجوم نیروهای موسوم به «ارتش آزادی‌بخش»، در مرحله دوم حرکت نیروی زمینی ارتش با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش و همکاری سپاه، به سمت دشمن و در مرحله سوم انهدام دشمن و تحمیل برتری به صدام بود تا عملیات مرصاد با پیروزی نیروهای خودی به پایان برسد.

وی با اشاره به پیامدهای این عملیات گفت: عملیات مرصاد، هفتادمین عملیات آفندی و به طور کلی یکصد و چهارمین عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران و آخرین درگیری بین ایران و عراق در هشت سال جنگ تحمیلی بود.