منافقان، سربازان بدون یونیفرم صدام بودند

نویسنده:هابیلیان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سردار ناصر شبانی در مراسم گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد که پیش از ظهر امروز در حسینیه ثارالله کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: کشور عراق همواره تحت سلطه قرار داشته که حزب بعث، آمریکا و داعش از این دست است و اگر کشور ما که در همسایگی عراق قرار دارد از اینگونه موارد مصون می‌باشد به دلیل وجود ولایت فقیه است.

جانشین دانشگاه امام حسین(ع) با اشاره به اینکه در طول ۳۵ سال گذشته در نظام جمهوری اسلامی ایران اتفاقی همچون عملیات مرصاد رخ نداده است افزود: همسویی آمریکا، حزب بعث و منافقان شرایط بسیار سختی را برای کشور ایجاد کرده بود که با فرمان رهبر کبیر انقلاب برای شرکت در جنگ این فاجعه با پیروزی جمهوری اسلامی ایران به پایان رسید و رو سیاهی آن برای دشمنان ماند.

شبانی با بیان اینکه صدام در رابطه با نیروهای بسیجی عنوان کرده که در صورت داشتن آن‌ها اوضاع ایران را تغییر می‌داد خاطرنشان کرد: منافقان در جلساتی که با صدام برگزار کرده بودند تصمیم به همکاری برای حمله به ایران داشتند اما پذیرش قطعنامه توسط ایران موجب اتخاذ تصمیمی عجولانه از جانب آن‌‌ها برای انجام عملیات "فروغ جاویدان" شد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس به حمایت عراق، آمریکا، انگلیس و سایر کشورها از منافقان اشاره و عنوان کرد: در جلسات برگزار شده بین صدام و منافقان مقرر شد که منافقان در ۴۸ ساعت خود را به نزدیکی ایران برسانند و صدام نیز این را یک فرصت طلایی برای خود می‌دانست و از طرفی تشویق ۱۳۸ نماینده کنگره امریکا و تجهیز نظامی آن‌ها موجبات عملیات فروغ جاویدان را فراهم کرد.

شبانی در رابطه با تجهیزات و امکانات منافقان گفت: امکانات منافقان از جمله ۴۴ تانک چیفتن انگلیسی که از طرف اردن در اختیار آن‌ها گذاشته شده بود امکاناتی بودن که حتی دولت عراق نداشت اما در عملیات مرصاد نیروهای ایران به قدری پیش‌روی کردند که می‌توانستند وارد خاک عراق شوند اما به فرمان امام راحل(ره) این کار انجام نشد.

۱۶ ملیت متفاوت در ارتش صدام دیده می‌شد

فرمانده سپاه چهارم بعثت کرمانشاه در عملیات مرصاد با اشاره به شجاعت و دلاوری شهید صیاد شیرازی در هلاکت تعداد زیادی از دشمنان گفت: تعداد نفرات منافقان قبل از انجام عملیات ۵۱۳۶ نفر بود که از بین آن‌ها ۴۵۳۶ توانستند وارد مرز ایران شوند و در نهایت ۲۲۶۳ نفر از آن‌ها کشته، اسیر و زخمی شدند.

شبانی با بیان اینکه رهبران بزرگ دنیا وقتی قهرمان شده‌اند که از حرف خود برنگشته‌اند عنوان کرد: امام راحل(ره) زمانی که جنایات صدام در ایران و حتی در عراق را دید بنابر مصلحت مردم قطعنامه را پذیرفت و فرمودند "در پذیرش قطعنامه من آبروی خود را با خدا معامله کردم".

وی با تأکید بر اینکه امروز شیعه در حال الهام بخشی برای جهانیان است اظهار کرد: در ۱۰ شهریور ماه سال ۹۲ مجاهدین عراقی با حمله به پادگان اشرف که محل استقرار نیروهای منافق بود و سال‌ها پیش صدام این منطقه را به اجبار از مردم گرفته و در اختیار آنان قرار داده بود حمله کردند و حدود ۵۲ تن از فرماندهان منافقان را به هلاکت رساندند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه کشورهای دیگر نیز برای نابودی مردم مخالف خود در قراردادهایی در ازای مبالغی از منافقان استفاده می‌کردند افزود: اگر امروز ایران سربلند و دارای امنیت است به خاطر وجود قابلیت‌هایی است که بسیاری از کشورها درصدد به دست آوردن مشابه آن هستند.

وی با اشاره به خاطراتی از عملیات مرصاد آن را عملیات غروب جاویدان خواند و خاطرنشان کرد: از ۱۶ ملیت متفاوت در بین سربازان صدام دیده می‌‌شد و این نشان‌دهنده حمایت کشورهای بسیاری از حزب بعث بود و این در حالی بود که ایران از حمایت هیچ کشوری برخوردار نبود.

جنگ را می‌توان با هنر به مردم شناساند

شبانی با بیان اینکه منافقان، سربازان بدون یونیفرم صدام بودند اظهار کرد: ایران برخلاف عراق بدون حمایت هیچ کشوری توانست در هشت سال دفاع مقدس افتخار‌آفرینی کند به همین دلیل است که رئیس جمهور ایران در سازمان ملل عنوان می‌کند که با ملت ایران به جای زبان تهدید و تحریم باید به زبان تکریم صحبت کرد.

وی با تأکید بر اینکه از بین ۱۱۸۰ اثر چاپ شده در حوزه دفاع مقدس تنها ۲۰۰ مورد آن مربوط به نواحی غیر از خوزستان است عنوان کرد: تا زمانی که پدیده جنگ با هنر آغشته نشود شناخته نمی‌شود و استان کرمانشاه با رشادت‌‌های مردم در زمان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس دارای پتانسیل‌های بسیاری است که باید بیش از پیش به آن توجه شود و برای جذب جوانان از طریق اردوهای راهیان نور تلاش کرد.