ندای رهبر و اطاعت مردم تومار منافقان را در عملیات مرصاد در هم پیچید

نویسنده: سردار داوود غياثي‌راد در گفتگو با فارس
معاون روابط عمومی و تبلیغات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: با ندای رهبر و اطاعت مردم در عملیات مرصاد تومار منافقان در هم پیچیده شد.

سردار داوود غیاثی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص حمله منافقان و ضدانقلاب پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ علیه ایران و اجرای عملیات شرافت‌مندانه مرصاد از سوی ایران اظهار داشت: مخالفان و منافقان تمام حیثیت خود را در گرو عملیات مرصاد گذاشتند.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) قبل از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ گزارشات سیاسی، اقتصادی و نظامی را تحلیل کردند و به این نتیجه رسیدند که این قطعنامه باید پذیرفته شود؛ از سویی دیگر منافقان فکر می‌کردند، سقوط نظام با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ پیش می‌آید لذا تجهیزات جنگی خود را برای حمله به ایران آماده کردند.

معاون روابط عمومی و تبلیغات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان داشت: منافقان عملیاتی را از قبل آماده کرده بودند و ارتش بعث عراق با تمام قوا آنها را با تسلیحات و استخبارات پشتیبانی کرد و علاوه بر این عراق، نیروهای خود را منسجم کرد تا با عکس هوایی منافقان را توجیه کرده و آن‌ها را از سمت غرب کشور به ایران روانه کند.

وی افزود: در این زمان صدام تک‌های زیادی به خرمشهر وارد کرد و آتش سنگینی نیز در منطقه سر پل ذهاب و صالح آباد ریخت؛ منافقان با تانک‌های برزیلی [چرخ‌های لاستیکی داشت و سرعت آن ۱۱۰ کیلومتر بود] که از عراق خریده بودند، از جاده‌های شهری وارد شدند و شهرهای مرزی ما را تسخیر کردند.

سردار غیاثی‌راد افزود: نام عملیات منافقان «فروغ جاویدان» بود و نام عملیات ما که برگرفته از آیه ۱۴ سوره شریفه فجر «ِانَّ رَبَّکَ لَبِالْمِرْصَادِ؛ خداوند در کمینگاه ستمگران است» بود، عملیات «مرصاد» نام‌گذاری شد.

وی بیان داشت: منافقان با ۲۵ تیپ و ۴ تا ۵ هزار نیروی عملیاتی، وارد ایران شدند و ساعت ۵ بعد از ظهر روز دوشنبه ۳ مرداد به شهر کرند غرب رسیدند؛ آنها با تانک‌ها حرکت کردند و ۲ ساعت پس از آن در اسلام آباد بودند و فکر می‌کردند شب به کرمانشاه و ۲ روز بعد به تهران می‌رسند.

معاون روابط عمومی و تبلیغات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اضافه کرد: منافقان در طول مسیر به گردنه مرصاد ـ حسن‌آباد ـ رسیدند؛ مردم حزب‌الله، علاقمندان جمهوری اسلامی ایران، بسیجیان و نیروهای مسلح در مقابل این منافقان ایستادند و جلوی پیشروی آنها را گرفتند.

وی افزود: درگیری مردم با منافقان در وسعت ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر در ارتفاعات چهارزبر صورت گرفت و منافقان زمین گیر شدند؛ کاری که منافقان می‌توانستند انجام دهند این بود که از اسلام‌آباد فرار کنند؛ رزمندگان اسلام نیز عقبه آنها را از سه‌راهی اسلام‌آباد ـ کرند قطع کرده و آنها را محاصره کردند.

سردار غیاثی‌راد خاطرنشان کرد: رزمندگان اسلام روز ۵ مرداد با رمز «یا علی بن ابیطالب (ع)» عملیات مرصاد آغاز کردند و در ساعات نخست عملیات، عده زیادی از منافقان به هلاکت رسیدند و عده زیادی به کوه‌ها پناه بردند.

وی با اشاره به خاطره‌ای از حضور در این عملیات، بیان داشت: در میان منافقان زنان و دخترانی حتی از کشورهای دیگر به چشم می‌خورد که فریب وعده‌های دروغین این گروهک را خورده بودند، برخی از آنها پس از محاصره و زخمی ‌شدن، خود را با سیانور به هلاکت می‌رساندند.

* ۲۵۰۰ منافق در عملیات مرصاد کشته شدند

معاون روابط عمومی و تبلیغات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: در عملیات مرصاد پرونده منافقان بسته شد و با کشته شدن نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از منافقان، انهدام ۴۰۰ دستگاه خودرو، نفربر و تانک و به غنیمت گرفتن تعدادی تانک‌ رزمندگان اسلام بار دیگر شرافت ایران اسلامی حفظ شد.

وی ادامه داد: منافقان، جبهه‌ملی و ضد انقلاب پس از جریان پذیرش قطعنامه ۵۹۸ دست به دست صدام دادند و ثابت کردند که از کفار بدترند.

سردار غیاثی‌راد ادامه داد: نفوذ کلام رهبر کبیر انقلاب و تکلیف‌گرایی مردم موجب شد مردم با همکاری نیروهای مسلح درسی به منافقان دهند که تا ابد در تاریخ انقلاب اسلامی بدرخشد.

معاون روابط عمومی و تبلیغات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه فرهنگ عاشورا یک انرژی بالقوه است که در بحران‌ها خود را نشان می‌دهد، افزود: جریانات زیادی در طول انقلاب اسلامی رخ داده است؛ این جریانات نشان از این است که مردم به خاطر انقلاب با ابرقدرت و آمریکا مبارزه کرده‌اند.

وی با اشاره به فتنه اخیر و توطئه منافقان ادامه داد: منافقان سال گذشته دوباره دست خود را در دست روباه پیر انگلیس گذاشته بودند و در این فتنه، بر علیه نظام اسلامی توطئه کردند؛ زمانی که مردم متوجه توطئه منافقان شدند، حماسه عاشورائیان را آفریدند.