جزئیات اهداف عملیات مذبوحانه منافقین سرسپرده در غرب کشور اعلام شد
بر اساس اطلاعات و اسناد به دست آمده از منافقین که تحت حمایت ارتش بعث عراق هجوم سازماندهی شده ای علیه خاک جمهوری اسلامی ایران را تدارک دیده بودند ، مزدوران استکبار جهانی قصد ساقط کردن نظام و تجزیه بخشی از خاک کشورمان را داشته اند . یکی از فرماندهان عملیاتی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن اعلام این مطلب به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت : طبق نقشه های به دست آمده از منافقین آنان در یک طرح ۴ مرحله ای به خیال باطل خود مصمم بودند تا تهران پیشروی نمایند که در این برنامه از پیش طرح ریزی شده ، نقش عمده ای از عملیات در زمینه های پشتیبانی و لجستیکی و تجهیزات زرهی را ارتش عراق به عهده گرفته بود .

بنا به گفته این فرمانده عملیاتی : رژیم عراق در زمینه پشتیبانی کامل از منافقین تا آخرین مراحل طرح و عدم انسجام نیروهای جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تهاجم سازماندهی شده به ایران به منافقین مانت داده بود و مهاجمین را با تجهیزات بسیار و پشتیبانی قوی به این مأموریت اعزام کرده بود . سازماندهی تیپ های منافقین ، مرحله بندی عملیات ، تجهیز کامل قوای مهاجم و شناسایی های انجام شده نمایانگر این امر است که رژیم بعث عراق با این حربه آخر به طریق جدیدی قصد داشت تجاوز گسترده ای علیه خاک جمهوری اسلامی ایران انجام دهد که با هوشیاری و رشادت سپاه اسلام این توطئه گسترده ناکام ماند .

بنا بر اطلاعات واصله ، منافقین در مرحله اول هجوم خود قصد داشتند تمامی استان باختران تا مجاورت استان همدان را اشغال نمایند و معتقد بوده اند که با پیشروی در داخل خاک ایران، اکثریت مردم شهرها به آنها ملحق خواهند شد که در مراحل بعدی با نیروهای بیشتری به پیشروی خود ادامه می دهند . منافقین در خیال واهی خود در طرح های آماده شده ، ضرورت استفاده از پایگاه های نظامی و مهم منطقه غرب کشور و پادگان های مسیر را مورد تأکید قرار داده بودند و استفاده از این امکانات علیه جمهوری اسلامی ایران را در زمینه حصول پیروزی خیالی خود ، بسیار مهم جلوه داده اند .

بر اساس طرح منافقین ، قرار بود ارتش عراق خط دفاعی نیروهای ایران در منطقه مرزی را بشکند و امکان نفوذ عناصر ضد انقلاب از طریق عراق را به داخل مرزهای ایران اسلامی فراهم آورد . منافقین مزدور که به موفقیت این طرح بسیار امیدوار بودند ، پس از آن که خود را مجهز به انواع سلاح ، مهمات و در پناه ارتش بعث عراق دیدند ، مغرورانه به پیشروی خود در خاک ایران ادامه دادند .

نیروهای متجاوز و جنایتکار منافق که در راه رسیدن به اهداف خود از هیچ جنایتی کوتاهی نمی کردند ، در مراحل اجرای نقشه خائنانه خود سعی داشدند به مردم اینگونه وانمود کنند که طرفدار آنان بوده و به خاطر نجات مردم دست به این حرکت زده اند و در باطن نیات پلید دیگری را که در سر داشتند به ثمر برسانند .

یکی از رزمندگان اسلام می گوید : در مکالمات بی سیمی منافقین در منطقه حسن آباد ، شنیده شده بود که فرماندهان منافق به نیروهای خود دستور می دادند مجروحین خود را با دست خود به هلاکت برسانند ؛ یا در شنود خود داشته اند که در صورت پیش آمدن خطر تسلیم برای یک منافق ، شخصاً خودکشی نماید و یا نفر نزدیک به وی او را به قتل برساند .

این گزارش حاکیست : منافقین که مطمئن بودند دو شب قبل خط دفاعی ایران را شکسته و به باختران هجوم می آورند ، تمامی امکانات خود را به صورت یک فنر جمع شده در پشت خطوط دفاعی ایران نگاه داشته بودند ، تا به محض باز شدن راه ، ظرف ۳۰ دقیقه در شهر باختران باشند که این امر آنان را از ایجاد امکانات پدافندی بازداشت و باعث شد که جمع کثیری از آنان به هلاکت برسند و بخش وسیعی از تجهیزات اهدایی رژیم بعث و ابرقدرت ها به آنان منهدم شود .

در میان اجساد بیشمار منافقین ، تعداد زیادی زن و دختر مشاهده می شود که اهداف شوم رژیم عراق و استکبار جهانی و سرسپردگی رهبران شان آنان را به آغوش مرگ فرستاده است . این خود فروختگان هیچگاه نیندیشده اند که کسانی که در مقابل آنان از خاک جمهوری اسلامی دفاع می کنند ، جدای از مردم نبوده و کسانی هستند که منافقین کوردل همیشه دم از حمایت از آنان می زنند .

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی : شواهد امر اینگونه نشان می دهد که ارتش بعث قصد داشت اینک که با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ از سوی ایران راه امیدش در ساقط کردن جمهوری اسلامی ایران بسته شده است ، از منافقین استفاده کرده و با این کار چند هدف را دنبال می کرد :

یکی از این اهداف بیرون راندن این عناصر از خاک عراق و خلاصی از مشکلات بعدی در زمان صلح و کاهش بار مسئولیت و پشتیبانی خود بوده است .

هدف دوم رژیم عراق ، وارد آوردن ضربه به جمهوری اسلامی ایران با استفاده از منافقین در شرایطی که ادعا می کند از خاک ایران مشغول عقب نشینی می باشد ، بوده است که مسئولیت بین المللی وی را در افکار عمومی جهان در این امر بر طرف می کند.

هدف سوم رژیم عراق از این امر می توان عقب نشینی نیروهای ارتش این کشور از مناطق متصرفه غرب کشور در سر پل ذهاب ، قصر شیرین و گیلانغرب با استفاده از انحراف توجه سپاهیان اسلام از نیروهای ارتش عراق به منافقین و سرگرم نمودن نیروهای ایرانی باشد .

به هر حال اینک توطئه دیگری از سلسله دسایس استکبار جهانی با هوشیاری مردم مسلمان ایران و ایثار رزمندگان سپاه توحید نقش بر آب شده است و منافقین و رژیم بعث عراق درس بسیار بزرگ دیگری از حماسه سازی های امت اسلام گرفته اند .

اظهارات یک فرمانده منطقه عملیاتی مرصاد

همچنین یکی از فرماندهان منطقه عملیاتی مرصاد در گفتگویی با خبرنگاران اظهار داشت : سپاهیان اسلام در طول عملیات پیروزمند مرصاد ، موفق شدند با اتخاذ عالی ترین روش های عملیاتی و به کارگیری تاکتیک های کم نظیر ، در چند مرحله قوای متجاوز بعثی و مزدوران وطن فروش منافق را به مهلکه کشانده و با وارد کردن ضربات مرگ آسا ، تلفات و ضایعات سنگینی را به آنان وارد سازند .

در این عملیات بیش از هزار دستگاه تانک ، خودرو و نفربر صدامیان و منافقین مزدور به آتش کشیده شده و دهها دستگاه تانک و خودروهای آنان به غنیمت رزمندگان اسلام در آمد . در این عملیات همچنین هزاران تن از متجاوزین بعثی و وطن فروشان منافق در کنار یکدیگر به هلاکت رسیدند و یا زخمی شدند . همچنین تعداد زیادی از نیروهای دشمن به اسارت در آمدند .

این فرمانده عملیاتی سپاه اسلام افزود : عملیات مرصاد از چند بعد حائز اهمیت است ، نخست آن که در این عملیات با استفاده از هوشیارانه ترین تاکتیک ها ، در چند مرحله دشمن را به مهلکه کشانده و آنگاه با تهاجم بی امان ، محل استقرار آنان را به جهنمی از آتش مبدل کردیم ، به طوری که امکان هر گونه مقابله ای از آنها گرفته شد . بعد دیگر استفاده گسترده عراق از کوردلان وطن فروش منافق بود .

این فرمانده نظامی گفت : رژیم بعثی عراق با پوشش عملیاتی منافقین ، از آنها برای نفوذ و ایجاد شبهه و تزلزل در دفاع و مقاومت یکپارچه مردم استفاده کرد . سرکردگان منافقین نیز که در پی پذیرش قطعنامه ۵۹۸ از سوی جمهوری اسلامی مرگ خود را نزدیک می دیدند ، تمامی امکانات خود را برای گسترش تجاوز رژیم بعثی فراهم ساختند . آنها برای آن که بتوانند انگیزه لازمه بای این خیانت آشکار را در عناصر کوردل بوجود آورند ، با ارائه تحلیل های دروغین و با اعلام انجام عملیات نهایی ، طرفداران خود را فریفته و با ایجاد این امید کاذب که ظرف ۲۴ ساعت به تهران خواهند رسید ، آنها را به مهلکه فرستادند .

منافقین علیرغم آن که در طول چند سال گذشته با انجام جاسوسی جنگی ، ارائه اخبار دقیق از محل اصابت بمب ها و موشک ها در جریان جنگ شهرها و انجام اقدامات تروریستی و خرابکارانه در خدمت سیاست های تجاوز طلبانه رژیم بعثی عراق قرار داشتند ، پیوسته می کوشیدند بر وطن فروشی خود پرده پوشی نمایند . لکن همکاری آشکار آنها در تجاوز آشکار مجدد نیروهای عراق به غرب کشور ، برای همیشه از خیانت و وطن فروشی آنها پرده برداشت و آنان رسوای تاریخ شدند .

مسئله دیگر آنست که وارد شدن ضربات سنگین و کاری بر پیکر ارتش زبون و متجاوز بعثی و منافقین مزدور ، در نتیجه حضور گسترده ، مقاومت دلیرانه و همکاری یکپارچه نیروهای مخلص مردمی با رزمندگان پرتوان سپاه توحید بوده است ، به همین خاطر ما شاهد جنایات دشمنان اسلام در شهر اسلام آباد و شهید کردن مردم مقاوم این شهر توسط منافقین بوده ایم .

حضور مردم در مناطق عملیاتی بگونه ای وسیع و مؤثر بوده است که دشمنان اسلام در تبلیغات رادیویی خود صراحتاً به آن اعتراف کرده و آنان را مورد تهدید قرار می داده اند . لکن قهرمانان ایثارگر جبهه های نور تا بیرون راندن متجاوزین از پای نخواهند نشست .

این فرمانده عملیاتی سپاه اسلام افزود : مردم انقلابی و شهید پرور با توجه به خوی تجاوز طلبی صدام باید به حضور هر چه بیشتر در جبهه ها ادامه دهند تا تجاوزات دشمن به طول کامل دفع شود .

منبع:
روزنامه اطلاعات یکشنبه ۹ مرداد ماه ۱۳۶۷