استراتژی حضرت امام (ره) در برخورد با منافقین

۱. لزوم مقابله جدی با منافقین
منافق‌ها هستند که بر‌تر از کفارند، انی که مسلمان می‌گوید هستم و بر ضد اسلام عمل می‌کنند و می‌خواهد به ضد اسلام عمل بکند، آن است که در قرآن بیشتر از آن‌ها تکذیب شده تا دیگران، ما سوره منافقین داریم، اما سوره کفار نداریم، سوره منافقین داریم که برای منافقین از اول شروع می‌کند اوصافشان را می‌گوید. اسلام همیشه گرفتار یک همچو جمعیت‌هایی بوده است. در صدر اسلام زیاد جمله هست در زمان حکومت امیر المؤمنین (ع) زیاد، این‌ها بودند. در زمان خود پیغمبر اکرم (ص) زیاد بودند و همینطور در طول تاریخ، اسلام گرفتار یک همچون مسائل بوده است و گرفتار اینکه اشخاص هم از خود مسلمان‌ها، مردم خوب، مردم اسلامی گول می‌خورند، از این‌ها، از این اشخاص که با صورت اسلامی می‌امدند وحی می‌کردند، گول می‌خوردند.
امام خمینی (ره)، صحیفه جلد ۱۲، ۴/۴/۵۹، صص ۱۹۲ تا ۲۰۲
۲. لزوم ارشاد منافقین جوان
باید در همه منابر به این جوانهایی که گول خورده‌اند از این منافقین و امثال آن‌ها نصیحت بشود، دعوت به حق بشود، باید آن‌ها را فهماند به ایشان که اینهایی که شما را دعوت می‌کنند که به ضد جمهوری اسلامی قیام کنید، این‌ها با اسلام بد هستند، با اسم اسلام می‌خواهند اسلام را از بین ببرند. این‌ها یک روز با مقاصد اسلامی همراه نبوده‌اند، این‌ها نهج البلاغه و قرآن را اسباب دست قرار دادند برای اینکه نهج البلاغه و قرآن را از بین ببرند و ایین جوان‌های بی‌اطلاع، این پسرهای بی‌اطلاع، دستخوش این تبلیغات سو این‌ها شده‌اند و در مقابل ملت ایستاده‌اند.
امام خمینی (ره)، صحیفه، ۴/۸/۶ جلد ۱۵، صص ۲۰۱ تا ۳۰۸
۳. پیوند منافقین با آمریکا
کاخ سفید اعلام کرد که از این منافقین باید پشتیبانی کرد و این گرفتاری‌های جزیی که در سطح کشور هست و در بین شهر‌ها هست و این دزدهایی که طرفداری آن‌ها را آمریکا می‌کند و اعلام می‌کند که باید آمریکا طرفدار این منافقین باشد، این‌ها را انشاءلله به زودی شرشان از ایران کنده بشود و هیچ این‌ها قابل ذکر نیستند. این‌ها یک دزدهایی هستند که گاهی یک جایی یک چیزی منفجر می‌کنند، هیاهوشان خیلی است، صحبت خیلی می‌کنند ولی واقعیتی این‌ها ندارند.
امام خمینی (ره)، صحیفه، جلد ۱۵، ۲/۶/۶۰، صص ۱۰۷ تا ۱۱۱