بیانات امام راحل دربارۀ توطئۀ مشترک گروهکهای ضدانقلاب


عنوان: تبریک نیمۀ شعبان ـ هشدار دربارۀ توطئۀ مشترک گروهکهای ضدانقلاب
تاریخ: ۲۸/۰۳/۱۳۶۰
محل: تهران، جماران
موضوع: تبریک نیمۀ شعبان ـ هشدار دربارۀ توطئۀ مشترک گروهکهای ضدانقلاب
بسم ‏اللّه‏ الرحمن الرحیم
سالروز مبارک ولادت با سعادت و پربرکت حضرت خاتم‏ الاوصیا و مفخرالاولیا حجت بن الحسن العسکری ـ ارواحنا لمقدمه الفداء ـ بر مظلومان دهر و مستضعفان جهان مبارک باد. و چه مبارک است میلاد بزرگ شخصیتی که بر پا کنندۀ عدالتی است که بعثت انبیا ـ علیهم السلام ـ برای آن بود. و چه مبارک است زادروز ابرمردی که جهان را از شرّ ستمگران و دغلبازان تطهیر می ‏نماید و زمین را پس از آنکه ظلم و جور آن را فرا گرفته پر از عدل و داد می ‏نماید و مستکبران جهان را سرکوب و مستضعفان جهان را وارثان ارض می ‏نماید. و چه مسعود و مبارک است روزی که جهان از دغلبازی ها و فتنه انگیزی ها پاک شود و حکومت عدل الهی بر سراسر گیتی گسترش یابد و منافقان و حیله ‏گران از صحنه خارج شوند و پرچم عدالت و رحمت حق تعالی بر بسیط زمین افراشته گردد و تنها قانون عدل اسلامی بر بشریت حاکم شود و کاخهای ستم و کنگره‏های بیداد فرو ریزد و آنچه غایت بعثت انبیا ـ علیهم صلوات اللّه‏ ـ و حامیان اولیا ـ علیهم السلام ـ بوده تحقق یابد و برکات حق تعالی بر زمین نازل شود و قلمهای ننگین و زبانهای نفاق افکن شکسته و بریده شود و سلطان حق تعالی بر عالم پرتو افکن گردد و شیاطین و شیطان صفتان به انزوا گرایند و سازمانهای دروغین حقوق بشر از بنیاد برچیده شوند. و امید است که خداوند متعال آن روز فرخنده را به ظهور این مولود فرخنده هر چه زود تر فرا رساند و خورشید هدایت و امامت را طالع فرماید. و اکنون ما منتظران مقدم مبارکش مکلف هستیم تا با تمام توان کوشش کنیم تا قانون عدل الهی را در این کشور ولی عصر ـ عجل‏ اللّه‏ تعالی فرجه ـ حاکم کنیم و از تفرقه و نفاق و دغلبازی بپرهیزیم و رضای خداوند متعال را در نظر بگیریم و همگان در مقابل قانون خاضع باشیم و با صلح و صفا و برادری و برابری به پیشبرد انقلاب اسلامی کوشا باشیم و حق متعال را در همۀ احوال حاضر و ناظر بدانیم و تخلف از دستورات اسلام ننماییم و به وسوسۀ فتنه‏انگیزان اعتنا نکنیم.
اینجانب از شما ملت شریف ایران متواضعانه می ‏خواهم که در عین حال که در صحنه حاضرید آرامش را حفظ کنید. حضور شما مردم عزیز و مسلمان در صحنه است که توطئه‏ های ستمگران و حیله ‏گران تاریخ را خنثی می ‏کند. حضور شما در صحنه است که گرد یأس و درماندگی بر چهره‏های منافقین و متحدان بی‏آبرویش می ‏پاشد. حضور شما مردم شجاع و با ایمان است که خط اصیل اسلام را بر ایران و به امید خدا بر جهان حاکم خواهد نمود. حضور شما مردم مؤمن و از جان گذشته است که روشنفکران غرب و شرقزده را برای همیشه رسوا می ‏کند. حضور شما در صحنه، تمام «من» ها و منیتهای شیطانی را کوبیده و می ‏کوبد و «ما» و اخوت اسلامی را جایگزین آن نموده و می ‏نماید. حضور شما در صحنه به امریکا و غرب و شرق و دنباله‏ روهای بی‏ عقلشان هشدار داد که این ما بودیم که انقلاب نمودیم و این ما هستیم که سرنوشت خود را خود تعیین می ‏نماییم و از کلمات بی‏محتوای شما گول نمی ‏خوریم. حضور شما در صحنه، جبهه‏ ها و سازمان ها و جمعیتهایی را که به اسم طرفداری از فرد و فردپرستی به مقابله با اسلام و احکام شرعی آن برخاسته بودند، رسوا نمود. امروز و روزهای آینده روز شکست جریان دشمنان قسم خوردۀ اسلام است. روز شکست فرد یا افراد نیست، روز شکست جریانی است که به اسلام معتقد نیستند و اگر هم باشند، مسلماً تا حدودی است که با قوانین غرب برنخورد و مخالفتی نداشته باشد؛ روز شکست جریانی است که همیشه قلب مرا می ‏آزارد، شکست جریانی است که بسیار خطرناک تر از تمامی جنایت ها و خیانتهای رژیم پهلوی در طول حکومت ننگینشان بود؛ روز شکست جریانی است انحرافی که حضور به موقع شما، پایه ‏های آن را لرزاند و فرو ریخت.
دوستان عزیزم، بسیار دقت کنید و کاملاً بهوش باشید و هوشیارانه با آرامش کامل ولی با تمام توان در صحنه باشید که بی‏شما هیچ کس، هیچ نمی ‏تواند کند و با شما همۀ دشمنان رسول اکرم و ائمه اطهار نابود خواهند شد.
بهوش باشید که ایران در آستانۀ به ثمر رسیدن انقلاب اصیل شماست. آگاه باشید که خط منفور ضداسلامی، و غرب در حال شکست کامل است، و الحق نشان دادید که هوشیارانه مقاومت می ‏کنید.
خمینی دست یکایک شما را می ‏بوسد و به یکایک شما احترام می ‏گذارد و یکایک شما را رهبر خودش می ‏داند که بار ها گفته‏ام من با شما یکی هستم و رهبری در کار نیست. من خوب درک می ‏کنم که حضور شما در این روزهای حساس به چه معنایی است و به امید پیروزی نهایی شما بر دشمنانتان روز شماری می ‏کنم.
و باز از ملت شریف خاضعانه می ‏خواهم که جنگ را فراموش نکنند و برادران ارتشی و سپاهی و سایر رزمندگان عزیز در جبهه‏ ها را با تمام وجود تشویق و تکریم نمایند. و شما سربازان دلاور اسلام در پادگان ها و پایگاه ها در جبهه ‏ ها و پشت جبهه ‏ ها هوشیارانه جریانات ضدانقلاب را دنبال کنید و بدانید که من نزدیک به یک سال بود که صلاح نمی ‏دیدم آنچه را می ‏دانم برای ملت شرح دهم، چرا؟ تا آرامش کشور حفظ شود و شما با آرامش کامل علیه مستکبران جهان بجنگید، تا احساس کردم دیگر مسئله از این حرف ها گذشته است و خطر، اساس جمهوری اسلامی را که با خون پاک هفتاد هزار شهید و معلولیت بیش از یکصد هزار نفر به وجود آمده بود تهدید می ‏کند، دیگر تاب نیاوردم تا شما بجنگید و از پیروزی شما به نفع مقاصد شوم سیاسی ضدانقلاب بهره ‏برداری شود، لذا درد دل نمودم. شما در هر کجا که هستید با کمال دقت مراقبت کنید تا ضدانقلاب به مقاصد پلیدش نرسد.
افسران، درجه‏داران، و سربازان رشید اسلام، شما خوب می ‏دانید که منافقین که امروز به عنوان طرفداران پروپا قرص «بعضی ها» [۱] اطراف آن ها را گرفته‏اند و به بهانۀ طرفداری از آنان دست به انفجار و درگیری مسلحانه می ‏زنند و هر روز در گوشه‏ای تشنج می ‏آفرینند، همان ها بودند که از روز اول پیروزی انقلاب، شعار انحلال ارتش را سرمی‏دادند.
من با قدرت ملت دلاور، مقابل ضدانقلاب که تصمیم گرفته است بعضی افراد را بهانه قرار داده و علیه شما هر روز دست به اغتشاش بزند خواهم ایستاد.
شما ارتشیان و پاسداران، بسیج، ژاندارمری و شهربانی و تمامی نیروهای مردمی مسلح و تمامی مردمی که جانتان را برای اسلام و ایران فدا می ‏کنید، بهوش باشید که اسلام را معیار حرکتهای خود قرار دهید.
امروز منافقین و جبهۀ ملی و حزب دمکرات و تمامی ضدانقلابیون دست در دست یکدیگر گذاشته اند تا شما و انقلاب پاک ملت را نابود کنند.
مگر نمی ‏بینید که هر روز در گوشه‏ای جمع می ‏شوند و دست به خرابکاری می ‏زنند؟ مگر نبود که اگر حضور شما نبود، آبروی انقلاب شما را در جهان ریخته بودند؟
مگر اعلامیه ‏های اتحادیه کمونیست های ایران را ندیده‏اید که به بهانۀ پشتیبانی از یک نفر، به تمام مقدسات شما توهین کرده‏اند؟ شما مردم عزیز هوشیار باشید و آرامش خودتان را حفظ کنید و به انتظار حکم خدا باشید.
سعی کنید اخلاق اسلامی را همیشه در مد نظر داشته باشید و از شعارهای زننده پرهیز کنید و با حضور دائمی خود، کیْد هرج و مرج طلبان را خنثی کنید. و بدانید که گناهی بزرگ تر از این نیست که خدای ناکرده در مقابل ضد خدا و ضد مردم ساکت باشید و پاداشی بالا تر از حضورتان در مقابل ضدانقلاب نمی ‏باشد. آرامش را حفظ نمایید و در حفظ وحدت واخوت اسلامی کوشش نمایید.
از نفس گرم ولی ‏اللّه‏ اعظم ـ عجل‏ اللّه‏ تعالی فرجه ـ می ‏خواهم که از خداوند تعالی تقاضا فرماید که همۀ ما و همۀ مقامات و تمام ملت شریف را توفیق عمل به اسلام و قوانین
اسلامی عطا فرماید و تعجیل در ظهور بقیه‏اللّه‏ ـ روحی‏ فداه ـ نماید.
درود و سلام بر شهدا و خانوادۀ محترم و شریف و مقاوم آن ها. سلام بر معلولین عزیز و مقاوم اسلامی. والسلام علی من اتبع الهدی.
روح ‏اللّه‏ الموسوی الخمینی
۱ - اشاره به ابوالحسن بنی‏ صدر، که پس از خلع از مقام فرماندهی نیروهای مسلح، دفتر کار خویش در نهاد ریاست جمهوری را به مرکز تجمع سران سازمان منافقین مبدل ساخته بود.