اعترافات فرمانده جوخه‌های مرگ

منبع: هابیلیان

از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۱، مسعود رجوی، سرکرده گروه تروریستی منافقین و فرمانده مستقیم جوخه‌های مرگ، در جمع‌بندی یک ساله عملیات‌های تروریستی این گروه، اعلام می‌دارد که سازمان تعداد ۱۲هزار تن از نیروهای جمهوری اسلامی را به شهادت رسانده است.

کارنامه عملیات تخریب و انفجار با استناد به مصاحبه رجوی با رادیو «صدای مجاهد»، میانگین هر هفته ۲۰ عملیات تخریب و انفجار تأسیسات دولتی و غیردولتی بوده است.

نشریه مجاهد شماره ۱۳۴ تاریخ ۱۶دی‌ماه۱۳۶۱


اطلاعیه فرمانده سیاسی‌نظامی مجاهدین خلق ایران

«بر اساس گزارش نظامی فرمانده ستاد عملیاتی مجاهدین، مجاهد محمود عطائی و ریزِ گزارشات فرماندهان عملیات در شهرها و مناطق مختلف و فرماندهان و رابطین هسته‌های مقاومت در تهران و شهرستان‌ها و جنگل و مناطق، طی این مدت بیش از یک هزار تن از افراد دشمن از رده‌های مختلف اعم از آخوندها و فرمانده‌هان سپاه و هم چنین مأموران دولت بر اثر آتش خشم خلق و فرزندان مجاهدش از پای در آمده‌اند.

بیش از ۶۰۰ تن از تعداد فوق‌الذکر در تهران و بقیه در شهرها و مناطق جنگلی و استان‌های گیلان، مازندران، فارس، همدان، اراک، خراسان، اصفهان و کردستان و سایر نقاط کشور به هلاکت رسیده‌اند که لااقل ۲۸ تن از آنان از فرماندهان سپاه پاسداران بوده‌اند. هم چنین طی این مدت ده‌ها قرارگاه پاسداران و خانه‌های امن و مقرهای مأموران رسمی رژیم در تهران و سایر نقاط کشور مورد حمله واحدهای مقاومت قرار گرفته و منهدم گردیده است.»

گروه تروریستی منافقین با صدور اطلاعیه‌هایی که از طریق نشریات و رادیوی این گروه انتشار یافته است، رسماً اعلام داشته است که از سال ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۲ تعداد ۷هزار تن از نیروهای جمهوری اسلامی در سطح شهرها و کردستان ترور شدند. آمار عملیات و تخریب در سطح شهرها در این دوره، به استناد مدارک این گروه، ۱۲۰۰ مورد بود.

آمار این سازمان نشان می‌دهد که از سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۳ تعداد پنج هزار تن از نیروهای جمهوری اسلامی در سطح شهرها و کردستان و منطقه نوار مرزی ایران و عراق توسط تیم‌های تروریستی و جوخه‌های مرگ، ترور شدند. آمار عملیات و تخریب نیز بنا به اعلام سازمان منافقین ۹۰۰ مورد بود.

مطابق گزارش‌های سازمان از سال ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۴ تعداد پانزده هزار تن از نیروهای جمهوری اسلامی در نوار مرزی و کردستان و در سایر شهرهای ایران توسط جوخه‌های ترور این گروه شهید شدند. تعداد عملیات و تخریب در سطح شهرها ۴۰۰ مورد اعلام گردیده است.

به گزارش منابع سازمان در سال ۱۳۶۶ بعد از تأسیس ارتش سازمان، مجموعاً ۲۳ بار عملیات نظامی در مناطق نوار مرزی ایران و عراق، با کمک و پشتیبانی ارتش رژیم صدام صورت گرفت. در این مجموعه ۵۸۸۰ نفر از نیروهای جمهوری اسلامی شهید شدند. عملیات داخل شهرهای ایران ۲۵۰ مورد و عملیات تخریب ۲۰۰ مورد بوده است.

در سال ۱۳۶۷ سه عملیات نظامی مشترک توسط مجاهدین با ارتش عراق صورت گرفته است که سازمان مدعی شد در عملیات آفتاب ۳۵۰۰ نفر، در عملیات چلچراغ ۸۰۰۰ نفر و در عملیات فروغ جاویدان ۵۵۰۰۰ نفر از رزمندگان جمهوری اسلامی را به شهادت رسانده است.

آمار عملیات تخریبی و انفجار از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۷ در اماکن دولتی و عمومی در سطح ایران طبق نشریه مجاهد و رادیو منافقین ۳۷۴۰ مورد بوده است.

در همین زمینه سرکرده گروهک تروریستی منافقین و فرمانده جوخه‌های مرگ این گروه، رسماً در مصاحبه‌های متعدد با جراید، آمار عملیات‌های تروریستی این گروه را اعلام داشته و مسئولیت آن را بر عهده گرفته است. نوشتار حاضر فقط چند نمونه از صدها مورد پذیرش رسمی عملیات‌های تروریستی از سوی سرکرده این گروه می‌باشد که اسنادی تاریخی و انکارنشدنی است و در اختیار افکار عمومی قرار می‌گیرد.

نشریه اتحادیه انجمن‌های دانشجویان، شماره ۵۰


«جمع‌بندی یک ساله مقاومت مسلحانه»

از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۱، مسعود رجوی سرکرده گروه تروریستی منافقین و فرمانده مستقیم جوخه‌های مرگ در جمع‌بندی یک ساله عملیات‌های تروریستی این گروه، اعلام می‌دارد که سازمان تعداد دوازده هزار تن از نیروهای جمهوری اسلامی را به شهادت رسانده است.

نشریه مجاهد، شماره ۱۹۶، تاریخ ۹فروردین‌۱۳۶۳، ص۱۳


مصاحبه مسعود رجوی با مجله «الوطن»

«در دومین سال مقاومت، بین ژوئن ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۳، مقاومت بیش از ۲۸۰۰ نفر از عناصر سرکوب را از بین برده است. در اکتبر گذشته ما با متحدین کردمان در حزب دمکرات کردستان ایران ،۱۵۰۰ تن از پاسداران را در عملیات جنگی از بین بردیم. همچنین سه هفته پیش،کوماندوی انتحاری مجاهدین، کلیه اعضای یکی از دادگاه‌های ضد مردمی در شهر نهاوند را نابود نمود.»

نشریه مجاهد، شماره ۲۰۷، تاریخ ۲۴خرداد۱۳۶۳، ص۲۷


مصاحبه رجوی با مجله عربی «التضامن»

«کافی است که به عنوان نمونه به عملیات نیروی خودی در فاصله بهار۱۹۸۳ تا ۱۹۸۴ در منطقه غرب کشورمان اشاره کنیم که طی آن ۴۰۰۰ تن از پاسداران کشته شدند.»

نشریه مجاهد، شماره ۲۰۸، تاریخ ۳۱آذر۱۳۶۳، ص۴


«پیام مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران، برادر مسعود رجوی به مناسبت سومین سالگرد ۳۰ خرداد

در فاصله زمانی کمتر از ۶ ماه حدود یک‌هزار تن از افراد در سرتاسر کشور از صحنه حذف شدند.»

نشریه مجاهد، شماره ۲۱۳، تاریخ ۴مرداد۱۳۶۳، ص۲


«پیام مسئول شورای ملی مقاومت به مناسبت سومین سالگرد تأسیس شورا»

«به عنوان نمونه می‌توان یک قلم از نبردهای منطقه «آلان» در مجاورت مرز ایران و عراق در منطقه سردشت را یاد نمود که تنها ضمن یک هفته (در اواخر مهرماه گذشته) تلفاتی حدود ۱۵۰۰ پاسدار برای رژیم را بر جای گذاشت.»

نشریه مجاهد، تاریخ ۶اسفند۱۳۶۴، شماره ۲۸۱، ص۳۰


گفتگوی کیلرناخریشتن (آلمان) با مسعود رجوی؛ رجوی اعلام می‌دارد: «در درگیری‌های مسلحانه از سپتامبر ۱۹۸۴ تا سپتامبر ۱۹۸۵، ۱۵۰۰ تن از پاسداران را کشته و ۹۰ مرکز ر‍ژیم را نابود کرده است.»

نشریه مجاهد، تاریخ ۶ اسفند۱۳۶۴، شماره ۲۸۱، ص۳۰


مصاحبه با فرانکفورتر آلگمانیه آلمان، ۱۲فوریه۱۹۸۶

«رهبر مجاهد خلق در مورد تأثیرات مقاومت داخل، اطلاعات زیر را ارائه می‌دهد:« بر اساس آمار رژیم ظرف ۵ سال، ۱۵۰۰۰ نفر کشته، ظرف یکسال ۹۰ مرکز نابود و ۱۳۵۰ حمله دیگر به این مراکز انجام شد. ۱۴۰۰ وسیله نقلیه نابود و صدمه دیده‌اند.»

نشریه مجاهد، شماره ۲۸۶، ۲۹فروردین۱۳۶۵، ص۸


مصاحبه مسعود رجوی با روزنامه ترکی «ترجمان»

«در ایران یک مقاومت فعال و سازماندهی شده وجود دارد. این مقاومت، شهدای زیادی داده است، اما بر رژیم ایران ، ۱۵۰۰۰ نفر تلفات وارد گردید. در میان آن‌ها، مقامات بلند پایه نیز هستند. به عبارت ساده، از سپتامبر ۱۹۸۴ تا سپتامبر ۱۹۸۵، ۳۲۰ فعالیت ترتیب دادیم و بر رژیم ۱۵۰۰ نفر تلفات وارد شد. همچنین ۲۰ هواپیما نیز تخریب شد.»

نشریه اتحادیه انجمن‌های دانشجویان مسلمان خارج از کشور، شماره ۱۰۸، ۲۶شهریور۱۳۶۶


مصاحبه با مسعود رجوی درباره «ارتش آزادیبخش ملی»

«ارتش آزادیبخش چنان‌که اعلام شده، تا به حال (مرداد۱۳۶۶)، ده‌ها رشته عمل بزرگ و سیار موفق داشته است. آمار تلفاتی که به دشمن وارد کرده حدود ۲۵۰۰ نفر است و حدود یکصد و سی نفر را هم اسیر گرفته.»