«مجاهدین خلق» دیروز رسما اسلحه خود را به سمت توده‌های میلیونی نشانه رفت

به دنبال نزدیک شدن سقوط ناگهانی بنی‌صدر یاور منافقین:

«مجاهدین خلق» دیروز رسما اسلحه خود را به سمت توده‌های میلیونی نشانه رفت

هم‌زمان با تحریکات گسترده رادیوهای امپریالیستی به ویژه رادیو آمریکا برای ایجاد تشنج و درگیری در خیابان‌های تهران و به موازات هشیاری مردم و حضورشان در صحنه دیروز نیز تهران شاهد آشوب‌ها و فتنه انگیزی‌های گروهک‌هایی بود که زیر نام حمایت از آقای بنی صدر به مخالفت با اسلام و مقدسات انقلاب اسلامی برخواسته‌اند.

گزارش‌هایی کهاز چهارگوشه شهر تهران به سرویس خبری جمهوری اسلامی رسیده است از یک‌سو حضور گسترده و هشیاری روزافزون مردم را نسبت به جریان‌های نامرئی و ضد انقلاب جامعه ثابت می‌کند و از سوی دیگر آشوب‌گری‌ها و بلواطلبی‌ها و فتنه انگیزی‌های منافقین را نشان می‌دهد. در پی سرازیر شدن طبقات مختلف مردم به طرف مجلس شورای اسلامی که بامداد دیروز به منظور پشتیبانی از نمایندگان مجلس برای کنار گذاردن بنی صدر از سمت ریاست جمهوری صورت گرفت متقابلا بعدازظهر دیروز جمعی از هواداران گروهک‌ها که به چوب و چماق و سنگ مسلح بودند با یک برنامه از پیش تعیین شده ضمن تجمع در اوایل خیابان نظام آباد به طرف سبلان به راه افتادند این عده که غالبا از دختران بازی‌خورده مترقی تشکیل شده بودند ضمن شعارهایی بر علیه روحانیت و مسئولان مملکتی حمایت بی‌چون و چرای خود را از آقای بنی صدر به عنوان فرمانده کل قوا (!!) اعلام نمودند به گفته مردم و به تایید ضمنی تنی چند از ژاسداران محل بسیاری از این عده به سلاح گرم نیز مسلح بوده‌اند.

بر پایه گزارش دیگری که خبرنگاران ما زا خیابان ولی‌عصر (مصدق سابق) و تقاطع آن با خیابان طالقانی و نیز با خیابان‌های فرعی منتهی به روزنامه داده‌اند، در این مناطق نیز درگیری به صورت متقابل و به مراتب شدید‌تر از خیابان نظام‌آباد و سبلان بوده است. در این نقطه گاه‌گاهی صدی شلیک از میان آشوبگران شنیده می‌شد. پاسداران نیز برای متفرق کردن جمعیت اقدام به تیراندازی می‌کردند و این تیراندازی‌ها در مناطقی که درگیری زیاد‌تر بود بیشت ربه گوش می‌رسید دیروز در سطح شهر به خصوص در مناطق متشنج نظیر خیابان‌های یاد شده اعلامیه‌های سازمان مجاهدین خلق و چند گروهک دیگر مبنی بر لزوم مبارزه با استبداد پخش شده بود و در پاره‌ای از این اعلامیه‌ها ضرورت مبارزه مسلحانه نیز به طور تلویحی و ضمنی مورد تاکید قرا گرفته است. در خیابان انقلاب، ولی عصر و طالقانی لاستیک‌های بسیاری توسط عناصر گروهک به آتش کشیده شد و طبقات مختلف مردم نیز با دیدن دود غلیظ لاستیک و نیز شلیک پیاپی گلوله از هر سو به طرف این خیابان‌ها سرازیر می‌شدند. دیروز تعداد زیادی از دختران که با خود ساک‌های سنگ حمل می‌کردند توسط مردم شناسایی و به مراجع قانونی تحویل گردیدند.

حضور مردم در صحنه


گزارش رسیده حاکیست که حضور تدریجی مردم در مناطق متشنج موجب شدهکه بین ساعت ۴ الی ۶ بعد ازظهر از میدان ولی‌عصر تا نزدیکی امیرآباد مملو از جمعیت مخالفین و موافقین شود و رفت‌وآمد اتوموبیل‌ها، تا چند ساعت قطع گردد. و این موضوع همچین باعث فراری شدن آشوب‌گران گردید، به طوری‌که گزارش‌هایی که از ساعت ۶ بعدازظهر به بعد به روزنامه می‌رسید تمام گویای حضور وسیع مردم در همه خیابان‌ها بود که با حمایت امام و انقلاب و دولت و مجلس شعار می‌دادند. در این ساعات در کف خیابان ولی‌عصر و خیابان‌های فرعی منتهی به آن از جمله طالقانی سنگ‌ها و قلوه سنگ‌های فراوانی دیده می‌شد و این سنگ‌ها در جریان درگیری مورد استفاده فتنه انگیزان و بازیخورد‌های آمریکا قرار می‌گرفت و در درگیری‌های دیروز خلقیون با سلاح‌های گرم و سرد ه رچه توانستند مردم را زخمی کردند و به گفته مردم منافقین در لباس مبدل با تیراندازی به سوی مردم قصد بدنام کردن پاسداران را داشتند که تعداد زیادی نیز در همین رابطه مجروح شدند.
در ارتباط با ژخش اعلامیه‌هایی از سوی سازمان مجاهدین خلق که در آن به مساله مبارزه مسلحانه با جمهوری اسلامی ایران اشاره شده است عصر دیروز اطلاعیه بسیار مهمی از سوی ستاد مرکزی سپاه‌پاسداران انقلاب اسلامی ایران انتشار یافت، متن این اعلامیه چنین است:

بیانیه سپاه پاسداران


بسم الله الرحمن الرحیم
«یوم تبلی السرائر و بشر المنافقین‌بان لهم عذاب الیم»
مردم شرافتمند و مسلمان ایران اخیرا اطلاعیه‌ای از جانب گروهک منافق موسوم به مجاهدین خلق صادر که در آن به درگیری مسلحانه با مردم اشاره کرده‌اند و با دیگر گروهک‌های محارب ضد انقلاب اسلامی گردند.
اینان سرانجام چهره نهایی و ضد مردمی خود را نشان داده و علنا در مقابل انقلاب اسلامی شما مردم سلحشور موضع گرفته‌اند و با دروغ‌پردازی‌های خاص خود قصد دارند با اسلام و قرآن رویارویی مسلحانه کرده و آن‌را توجیه شرعی و قانونی نیز بنمایند. سپاه‌پاسداران انقلاب اسلامی با اذن رهبر کبیر انقلاب و هماهنگی کامل با دادستانی انقلاب اسلامی و کمک مردم قهرمان و همیشه هوشیار ایران قصد دارد که با قاطعیت کامل در برابر عوامل مزدور در خدمت بیگانه و متجاوز به قانون اساسی ایستاده و از حیثیت و شرافت الاسلامی شما دفاع نماید و این واماندگان از خلق را به کیفر اعمال ضد اسلامی و خلاف شرع خود برساند. بدین‌وسیله به کلیه واحد‌های سپاه و هسته‌ای مقاومت بسیج اعلام آماده باش ۲۴ ساعته کرده و به مردم سلحشور خاطر نشان می‌سازد که چونان گذشته به منظور حفظ انقلاب اسلامی از آفت کفر و نفاق ارتداد مسئولانه و هوشیارانه مشت محکم خویش را بر دهان جبهه ضد انقلاب بکوبند.
ضمنا هسته‌های مقاومت مساجد و انجمن‌های اسلامی نیز با هوشیاری کامل حفظ و حراست مراکز مهم و محله‌های خویش را بر عهده گیرند و اجازه ندهند که آمریکا این‌بار به کمک این عوامل خودفروخته جنایتکار به انقلاب اسلامی ما یورش آورد. سپاه در اطلاعیه‌های بعدی مطالب جامع تری را با مردم مسلمان در میان می‌گذارد.
روابط عمومی ستاد مرکزی سپاه‌پاسداران انقلاب اسلامی

بیانیه کمیته مرکزی


همچنین ستاد مرکزی کمیته انقلاب اسلامی نیز در همین رابطه اطلاعیه‌ای به شرح زیر انتشار داد:

به دنبال درگیری‌های دیروز از سوی ستاد مرکزی کمیته انقلاب اسلامی اطلاعیه‌ای انتشار یافت.

متن این اطلاعیه که عصر دیروز در اختیار خبرگزاری پارس قرار گرفت بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم


مردم مسلمان و ایثارگر بالاخره پرده‌های فریب و نیرنگ دریده شد و چهره کریه منافقین به وضوح آشکار گردید منافقین خلق اینجانیان سازمان یافته دست به آخرین حربه خود یعنی برخورد مسلحانه زده و با گروه‌های آموزش دیده خود به وسیله اسلحه گرم و سرد به جان مردم بی‌دفاع و مسلمان افتاده‌اند. کمیته انقلاب اسلامیضمن اعلام آماده‌باش کامل به کلیه نیروهای پاسدار از ملت مسلمان می‌خواهد که هم‌چون گذشته با حضور خود در صحنه کوبنده توطئه منافقین و یاری‌دهنده اسلام باشند. بدیهی است که پاسداران کمیته انقلاب اسلامیاز این پس با گروه‌های محارب برخورد‌های قاطع و اسلامی خواهند داشت.

ستاد مرکزی کمیته انقلاب اسلامی

یک اتوبوس و چند موتور سیکلت به اتش کشیده شد

در جریان درگیری‌های دیروز منافقین و گروهک‌ها با مردم که بیش از ۳ ساعت به طول انجامید یک اتوبوس و۳ دستگاه موتور سیکلت متعلق به مدم توسط آشوبگران به آتش کشیده شد.

این آتش‌سوزی که در ساعت ۵ بعدازظهر اتفاق افتاد، کاملا هماهنگ و در چند نقطه اتفاق افتاد. خبرنگار ما در گزارش خود نم ونه‌ای از آتش افروزی‌های منافقین را چنین شرح می‌دهد:

در ساعت ۶ بعدازظهر چند دختر که خود را با آخرین شکل ممکن آرایش کرده بودند، شروع به پراکندن دروغ‌هایی نظیر این جمله که من خودم دیدم که پاسداران ۴ نفر را با گلوله سوراخ سوراخ کردند!!» نمودند. این دختران که به شدت مورد حفاظت هواداران خود بودند با این اراجیف موجب تحریک می‌شدندو خود را به عنوان مرکز بروز آشوب، افراد تحریک شده را برای برخورد با پاسداران و مردم به مراکز پر جمعیت گسیل می‌داشتند. گزارش دیگری از یک نمونه دیگر که توسط خبرنگار ما بهروزنامه رسیده چنین است:

در ساعت ۶ بعدازظهر گروهی از منافقین که در یک نقطه خیابان حافظ به گفت‌وگو پرداخته بودند و در یک حالت غیرعادینظیر حالت «انتظار به سر می‌بردند که ناگهان یک اتوموبیل «ب‌ام‌و» با سرعت از نزدیکی آنان عبور کرد و در این حال یکی از همین افراد یک قبضه اسلحه کمری را به داخل اتومبیل مزبور نیز برسرعت خود افزود و از محل دور شد...

گزارش خبرنگاران ما از میدان ولی‌عصر حاکیست که در پی پخش اعلامیه سیاسی‌نظامی سازمان مجاهدین خلق که در آن بر ضرورت مبارزه مسلحانه با رژیم جمهوری‌اسلامی‌ایران تاکید شده بود در ساعت ۷ بعدازظهر، میدان ولی‌عصر شاهد درگیری آشکار مسلحانه مجاهدین خلق با سپاه‌پاسداران بود و این درگیری تا نیم ساعت ادامه داشت. هنوز از میزان تلفات و خسارات گزارش دقیقی دردست نیست اما گزارش‌های واصله حاکیست که ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه اوضاع میدان کاملا آرام و انبوه جمعیت در میدان حضور داشتند.

منافقین خلق و گروهک‌های آمریکایی به دفتر تحکیم وحدت (انجمن‌های اسلامی دانشجویان) حمله کردند

دیروز منافقین خلق و گروهک‌های ورشکسته آمریکایی و روسی و چینی به خیابان‌ها ریختند و به‌خیال خام خود درصدد ایجاد اغتشاش و مختل کردن فعالیت‌های مردم و دولت برآمدند که با هوشیاری مردم و حضور در صحنه مشت محکمی بر پوزه این نوکران و ادامه‌دهندگان سیاست‌های استعماری زده شد. در پی این اغتشاش، گروهک‌ها و منافقین خلق به دفتر انجمن اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت) حمله بردند که در این رابطه دفتر تحکیم وحدت اطلاعیه‌ای انتظار داد متن اطلاعیه به قرار زیر می‌باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

دیروز ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه حدود ۲۰۰ نفر اوباش و اراذل و چماقداران به دفتر تحکیم وحدت حمله کرده و به شکستن شیشه‌ها و آتش زدن موتور‌ها و پایین کشیدن عکس امام و آتش زدن آن پرداختند و در این میان دو نفر که مقداری پوس‌تر و اعلامیه سازمان مجاهدین خلق و نیز داروی بیهوشی و چاقو به همراه داشتند، دستگیر و تحویل کمیته گردیدند.

اطلاعیه دادستان کل انقلاب

شنبه گذشته این اطلاعیه از طرف دادستان کل انقلاب منتشر گردید:

دادسرا و دادگاه‌های محرتم کشور به دنبال اعلام جنگ مسلحانه گروه منافقان و درگیری‌های امروز تهران دادسرا و دادگاه‌ها موظفند با کمال قدرت در مقابل توطئه‌های شوم آن‌ها در تمام کشور برخورد قاطع و بی‌امان بنمایند. هرگونه مسامحه و تعلل در این‌مورد موجب پی‌گرد قانونی و کناررفتن از مسیر حرکت انقلابی است، بدیهی است نیروهای نظامی و انتظامی و کمیته‌ها موظف به همکاری بی‌دریغ می‌باشند. این اطلاعیه به منزله بخش‌نامه کتبی است.

دادستانی کل انقلاب‌اسلامی‌ایران؛ علی قدوسی

شهادت برادر سید خلیل حسینی مسئول کتاب‌خانه مسجد علی (ع)

همچنین به گزارش خبرنگار ما یکی از خواهران بی‌دفاع توسط سلاح بی‌گانه منافقین خلق در خون خود غلطید و انتقال او به بیمارستان شهید مصطفی خمینی موثر نیفتاد و جان خود را در راه اسلام و انقلاب نثار نمود.

طبق گزارشات واصله عده افرادی که زخمی شده‌اند. به بیمارستان شهید مصطفی خمینی انتقال یافته‌اند بیش از ۳۰ نفر می‌باشد. این عده با وسایل مختلف از قبیل پنجه بکس و سلاح‌های گرم و سرد زخمی شده‌اند که بعضی مورد عمل جراحی قرار گرفته و بستری می‌باشند و تعدادی از آن‌ها به طور سرپایی معالجه و پانسمان شده‌اند.

همچنین این گزارش حاکی است جوانی به نام «سید خلیل حسینی» کتابدار مسجد علی‌ابن‌ابی‌طالب (ع) واقع در سهر‌ه‌وردی خیابان منصور از طرف گروهک‌ها با ضربه چاقو که بگردنش زدند مورد حمله قرار گرفت و شهید شد. (تشییع جنازه این شهید (سید خلیل حسینی) از مسجد علی‌ابن‌ابی‌طالب (ع) واقع در خیابان سهره‌وردی اول خیابان منصور انجام می‌شود.)

ضمنا به گفته بعضی شاهدان عینی، ۴ می‌نی‌بوس از عناصر بازی‌خورده منافقین که مجهز به سلاح ژ۳ بودند به تهران آورده شده و در این درگیری‌ها شرکت فعال داشته‌اند.

در این درگیری‌ها که به‌وسیله گروهک‌های آمریکایی انجام شد صد‌ها نفر زخمی شدند.

اظهارات سخن‌گوی سپاه پاسداران


سخن‌گوی سپاه‌پاسداران انقلاب‌اسلامی در رابطه با وقایع دیروز در گفتاری از سیمای جمهوری‌اسلامی گفت: سازمان مجاهدین که دستش در دست قاسم‌لوی خائن مزدور عراق است سازمانی است که به قانون هیچ توجهی ندارداصولا به قانون اساسی رای نداده است می‌آید مساله قانون و ضدانقلاب‌بودن را و مساله شرع را در اینجا مطرح می‌کند.

سخنگوی سپاه افزود: اگر انقلابیون آنهایی هستند که با کفار مبارزه می‌کنند پس در این صورت ضد انقلاب چه کسی می‌تواند باشد جز خودتان؟ از کی این سازمان به شرع و مذهب و به اسلام روی آورده است؟ این‌‌ همان سازمانی است که دستش در دست کمونیست هاست. این‌ها به‌قول خودشان می‌آیند از خلق قهرمان کسب تکلیف می‌کنند، این خلقی‌ها کی هستند. این خلقی است که در کردستان سرش بریده شد؟ یا خلقی است که شما او را به زور زندان انداخته‌اید؟ این خلقی است که شما می‌گویید کیست؟‌‌ همان خلقی است که روز و شب شعار مرگ بر منافقین می‌دهند؟

شخص خائنی مثل مسعود رجوی را در کادر مرکزی انقلاب قرار می‌دهند. این‌‌ همان است که به جز از یک سازمان وابسته به آمریکا و یا وابسته به ابرقدرت شرق و غرب نمی‌توان انتظار دیگر از آن داشت.

سخن‌گوی سپاه‌پاسداران آنگاه افزود:

این‌ها وحشت دارند از اینکه بگویند ما می‌خواهیممردم و مقامات مملکت را ترور بکنیم. مساله‌ای را که این‌ها مدتی است دنبال ‌آن هستند مساله ترور و تروریسم است سخن‌گوی سپاه همچنین گفت: این‌‌ همان آقای بنی‌صدر است که دقیقا با این گروهک‌ها مخالف بود. بعد از مدتی دیدیم که این‌ها دستشان در درست هم قرار گرفت. آیا این به جز تشریک مساعی و همکاری و هماهنگی درمقابل اسلام و انقلاب‌اسلامی می‌توان چیز دیگری نامید؟

در یک برهه خاصی برای پیش‌برد اهدافشان می‌بینیم که این‌ها با هم یکی می‌شوند این‌ها می‌خواهند در زیر نام بنی‌صدر یک جو تشنج را به‌وجود آوردند.

از راست‌ترین تا چپ‌ترین گروهک‌ها در یک طیفی قرار دارند که دقیقا با انقلاب اسلامی به مبارزه برخواسته‌اند. وی اضافه کرد:

امروز (دیروز) پیش از ۱۵ اتوبوس و می‌نی‌بوس را به آتش کشیدند تعدادی از برادران پاسدار و مردم شریف را به شهادت رساندند یکی از برادران را شکمش را با تیغ موکت‌بری تکه تکه کردند سخن‌گوی سپاه افزود: در درگیری‌های امروز (دیروز) با هوشیاری نیروهای پلیس ۲ بمب گذاری خنثی شد.

دومین بیانه سپاه


بسم الله الرحمن الرحیم
«امروز و روزهای آینده روز شکست دشمنان قسم خورده اسلام است.» امام خمینی
پیرو اطلاعیه قبلی و برابر گزارش‌های رسده از مراکز درگیری خیابانی امروز (دیروز) بعد‌ازظهر به دنبال پخش اطلاعیه‌ای مبنی بر مقاومت مسلحانه در برابر انقلاب اسلامی گروهک مجاهدین خلق همراه با دیگر متحدان ضدانقلابی خود مذبوحانه در تلاش بوده و هست تا بازنده کردن روش‌های ساواک آریامهری از قبیل ترور، حمله با انواع سلاح‌های سرد و گرم به مردم بی‌گناه به آتش کشیدن مراکز خدماتی مردمی ایجاد راه‌بندان، به آتش کشیدن وسائط نقلیه و از این قبیل حرکات مذبوحانه این امت شهید پرور و نستوه را وادار سازند از حمایت بی‌دریغشان نسبت به انقلاب خون‌بارشان دست بردارند و در برابر جریاناتی که این انقلاب را به دامن آمریکا و دیگر جهان‌خواران می‌کشند، سکوت کنند و در این جنگ تن به سازش با جهان‌خواران می‌کشند، سکوت کنند و در این جنگ تنبه سازش با جهان‌خواران بدهند. اما غافل از این‌که امت بپاخواسته و کفن‌پوش از حرکت اسلامیش دست برنخواهد داشت و زیر بار ذلت نخواهد رفت و قاطع و مصمم به تمام قوای دفاعی از تمامی مراکز انقلاب دفاع خواهند کرد ومنتظرند تا امام بت‌شکنشان حکم خدای را جاری کنند. لذا سپاه‌پاسداران‌انقلاب‌اسلامی و بسیج‌مستضعفین این بازوان پرتوان مستضعفان به دنبال اتمام حجت پیاپی امام امت و اخطارهای مراجع ذی‌صلاح اعلام می‌دارد که با کلیه افرادی که بخواهند سد راه انقلاب بشوند با با حضور مداوم در صحنه همراه دیگر نیروهای انتظامی و مردم رزمنده برای حکم خدا و قانون اساسی رفتار خواهد کرد و با این محاربین خدا و خلق خدا آن خواهد کرد که با رژیم منفور شاه خائن نمود.
«و سیعلم الذین ظلموا‌ای منقلب ینقلبون»
والسلام
روابط عمومی ستاد مرکزی سپاه‌پاسدران‌انقلاب اسلامیروزنامه جمهوری‌اسلامی یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۶۰- ۱۸ شعبان ۱۴۰۱- ۲۱ ژوئن ۱۹۸۱- شماره ۵۹۰- سال سوم.