۲۳ ضدانقلابی تیرباران شدند

بر اساس اطلاعیه های دادستانی انقلاب اسلامی مرکز، دیروز ۲۳ نفر به جرم شرکت مسلحانه در تظاهرات و ضرب و جرح و قتل از سوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شدند و حکم در مورد آنان اجرا شد.

این ۲۳ تن در دو گروه هشت و ۱۵ نفری تیرباران شدند.
روابط عمومی دادستانی انقلاب اسلامی مرکز دیروز این اطلاعیه را منتشر کرد:
بسمه تعالی- دادگاه انقلاب اسلامی مرکز جهت رسیدگی به اتهامات عناصر ضدانقلابی و ضدانسانی گروهک های آمریکایی نظیر پیکار، نبرد، منافقین و فدایی خلق تشکیل جلسه داد. پس از پایان این جلسه رای دادگاه درمورد پانزده نفر از متهمین صادر و آن ها را محکوم به اعدام و حکم صادره به اجرا در آمد. قابل توضیح است بازداشت اکثر متهمین در رابطه با درگیریها و اغتشاشات روز شنبه ۳۰خرداد۶۰ است که منجر به شهادت ۱۶ تن از مردم ساحشور و ضرب و جرح عده کثیری شده است.
روابط عمومی دادستانی انقلاب جمهوری اسلامی مرکز در رابطه با اعدام این ۱۵ نفر اطلاعیه دیگری به شرح زیر انتشار داد:

بسمه تعالی


بار دیگر چهره کریه استعمار در قیام مسلحانه گروهک های ضدخلق بر علیه جمهوری اسلامی، این آرمان شهدای انقلاب و خواسته اکثریت قاطع امت مسلمان ایران بارز گردید و جمعی از امت دلیر و همیشه در صحنه اسلام و انقلاب را به خون کشید. آری آنان که با طرح توطئه های مکرر عدم توانایی خویش را در سرنگونی انقلاب حماسه آفرین مسلمین لمس کردند، در صدد وارد نمودن حداکثر ضربه مقدور خویش برآمده و با حمله وحشیانه به مردم و قتل و غارت ایشان برای چندمین بار ثابت کردند که به حق توانایی مقابله با اسلام و مسلمین را ندارند و همچون ارباب معدومشان آنگاه که مقاومت توده های میلیونی مخلصین به الله را مشاهده می کنند، دیوانه وار برای تداوم بخشیدن به حیات ننگین خویش دست به اینگونه اعمال فجیعانه ضدخلقی می زنند و عجبا که با ماسک طرفداری از خلق، علیه خواست ایشان قیام می نمایند.
دادستانی انقلاب جمهوری اسلامی مرکز ضمن محکوم کردن اینگونه اعمال ضداسلامی شهادت جان برکفان اسلام را که در حمله وحشیانه این ددمنشان به شهادت رسیده اند به محضر حضرت ولی عصر ارواحناله الفداه امام خمینی خانواده شهدا و امت شهیدپرور ایران تبریک و تسلیت عرض نموده و اعلام می دارد که همچون گذشته قاطعانه در برابر توطئه ابرقدرت ها ایستادگی نموده و به این خواسته برحق مردم جامه عمل می پوشاند و به این منظور هر خیانتی را در نطفه خفه خواهد کرد. ضمنا عده ای از اعضای گروهک ها و فریب خوردگان آن ها به اتهام شرکت در مقابله با اسلام و مسلمین، شب و روز گذشته سی ام خرداد، در دادسرای انقلاب جمهوری اسلامی مرکز مراحل اولیه بازپرسی را گذراندند و پس از رفع اتهام از بعضی و احراز مجرمیت بعضی دیگر از نظر دادسرا مجرمین جهت محاکمه به دادگاه فرستاده شدند. دادگاه انقلاب جمهوری اسلامی مرکز نیز پس از محاکمه و شور عده ای از مجرمین را که مقابله ایشان با اسلام و مسلمین محرز شد و فسادشان در زمین ثابت شد بر طبق موازین شرع و قانون محارب با خدا و رسول دانست و به اعدام محکوم کرد.
حکم صادره در مورد نامبردگان ظهر امروز(دیروز) در محوطه زندان اوین به مرحله اجرا گذاشته شد، باشد که برای دیگران درس عبرتی گردیده و زمین از وجود مفسدین ... [پاک] گردد. اسامی و جرائم بعضی از معدومین به شرح زیر اعلام می گردد:

۱- آذر احمدی که در حال قیام مسلحانه و حمله به مردم دستگیر شده یاغی، محارب، مفسد و مرتد می باشد.
۲و۳- سید محسن مرتضوی و اصغر زهتابچی یاغی، محارب، مفسد و مرتد.
۴- علیرضا رحمانی(از اعضای مهم پیکار) یاغی، محارب، مفسد و مرتد می باشد.
۵و۶- دو دختر که در خانه تیمی دستگیر شدند، مفسد و محارب با خدا می باشند.
۷- طلعت رهنما عضو سازمان پیکار به جرم پرتاب نارنجک به یک اتومبیل، مفسد، یاغی و محارب با خدا می باشد.

لازم به تذکر است که دیگر افراد حاضر به افشای نام خود نشدند.

اعدام ۸ تن دیگر


هشت تن دیگر از ضدانقلابیون نیز دیروز محکوم به اعدام شدند و حکم صادره در مورد آن ها به مرحله اجرا در آمد.
متن اطلاعیه روابط عمومی دادستانی انقلاب جمهوری اسلامی مرکز در این مورد به شرح زیر است:
بسمه تعالی- به اطلاع امت هوشیار و همیشه در صحنه ایران می رساند: دادگاه انقلاب جمهوری اسلامی مرکز بعدازظهر یکشنبه ۳۱ خردادماه جهت محاکمه عده ای از متهمین دادسرای انقلاب که اکثرا در رابطه با توطئه اخیر گروهک ها،‌علیه نظام جمهوری اسلامی ئستگیر شده اند، تشکیل جلسه داد. دادگاه پس از اعلام ختم دادرسی وارد شور شد و رای خود را در مورد ۸ تن از مفسدین فی الارض و محاربان با خدا به شرح زیر اعلام کرد:
۱و۲و۳- دو مرد و یک زن معلوم الاوصاف که حاضر به افشای نام خود نشدند و با چاقوی خون آلود و کارد در حین تظاهرات دستگیر شدند و به جرم محارب با خدا و مفسد و یاغی محکوم به اعدام شدند.

۴- جعفر قنبرنژاد فرزند قنبر،‌به جرم مفسد بودن و همراه داشتن آلات ضرب و جرح و یاغی و محارب با خدا به اعدام محکوم شد.
۵- منوچهر اویسی چریک فدایی بدسابقه، فاسق زانی و شکنجه گر و تجاوز کننده به بهنوش آذریان محکوم به اعدام شد.
۶- بهنوش آذریان مفسد و فاسقه و هم مرام مجرم ردیف ۵ فوق الذکر محکوم به اعدام شد.
۷- محسن فاضل از اعضای فعال پیکار و دست اندر کار چند فقره قتل و خونریزی محکوم به اعدام گردید.
۸- سعید سلطانپور رهبر چریک های فدایی اقلیت، با سوء سابقه و توطئه، محکوم به اعدام گردید.

احکام صادره دادگاه جمهوری اسلامی مرکز در ساعت ۹ بعدازظهر یکشنبه ۳۱خردادماه در محوطه زندان اوین به مرحله اجرا گذاشته شد. منبع: روزنامه اطلاعات ۱تیر۱۳۶۰