مجاهدین خلق ۲۵ نفر را با گلوله و دشنه به شهادت رساندند.به دنبال نبرد مسلحانه با مردم و نظام جمهوری‌اسلامی:
مجاهدین خلق ۲۵ نفر را با گلوله و دشنه به شهادت رساندند.
در نخستین روز اعلام جنگ مسلحانه با رژیم جمهوری‌اسلامی‌ایران توسط مجاهدین‌خلق، ۲۵ نفر از مردم بی‌گناه که در میان آن‌ها پاسدار، اعضای بسیج، خواهران بی‌گناه، مردم عابر و دیگر اقشار مختلف مردم دیده می‌شدند به وسیله کارد و دشنه و کلت و مسلسل به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.
به گزارش خبرنگار ما تنی چند از مسئولان کمیته‌مرکزی‌انقلاب‌اسلامی پیش‌ازظهر دیروز طی یک میزگرد مطبوعاتی نکاتی را در ارتباط با وقایع شنبه گذشته (پریروز) در اختیار خبرنگاران قرا دادند. مسئول انتظامات کمیته مرکزی در رابطه با جنایات اخیر سازمان مجاهدین‌خلق گفت بسیاری از این عده را دستگیر کردیم و از آن‌ها مقدار زیادی چاقو، کارد، زنجیر و انواع وسایل و سلاح‌های سرد و گرم کشف نمودیم. وی گفت این سلاح‌ها عمدتا از سازمان مجاهدین‌خلق و سازمان پیکار و سازمان چریک‌های فدای‌خلق (اقلیت) کشف شده است. وی افزود بسیاری از این عوامل با خود تیغ‌های موکت‌بریبرای ضرب‌وجرح مردم و نیز فلفل و نمک برای زجر مردم و شکنجه افراد مجروح با خود حمل می‌کردند.
این سخن‌گو در ادامه اظهارات خود افزود: ستاد‌های مختلف تهران تعداد زیادی اسلحه گرم و سرد از گروهک‌ها کشف کرده‌اند. وی افزود: ‌در جریانات اخیر تا کنون ۲۴ تن کشته شده‌اند که این عده عمدتا با سلاح‌های گرم و یا با تیغ موکت‌بری و کارد در درون اتومبیل خود تکه تکه کردند. به‌طوری‌که اتوموبیلش غرق در خون شده بود. مسئول انتظامات کمیته‌مرکزی افزود بسیاری از دختران و پسرانی را که در ارتباط با وقایع اخیر دستگیر کرده‌ایم به زندان اوین انتقال یافته‌اند.
از سوی دیگر سخنگوی روابط‌عمومی‌ وزارت‌کشور نیز در همین رابطه طی تماسی با سرویس خبری جمهوری‌اسلامی گفت:
ما تعداد ۲۴ تن از کشته شدگان را تایید می‌کنیم و این تعداد به پزشکی‌قانونی انتقال یافته‌اند. این سخن‌گو افزود بسیاری از مجاهدین خلق برای آگاه کردن یکدیگر از تصمیمات مرکزی سازمان با موتور‌سیکلت‌‌های ۴ سیلندر در خیابان به راه می‌افتند این موتور سیکلت‌ها مجهز به نوعی بوق می‌باشند که صدای آن شبیه صدای گاو می‌باشد اعضای سازمان با شنیدن این بوق در خیابان‌ها پی به تصمیمات جدید سازمان می‌برند و کار خود را ترتیب می‌دهند و از راه‌های مشابه هواداران خود را خبر می‌کنند. گزارش رسیده حاکیست مسئول امور شهرستان‌های بنیاد شهید که از فعال‌ترین اعضای این بنیاد بوده است در جریان درگیری اخیر با ضربات تیغ موکت‌بری به شدت مجروح گردید. وی که علی مازندرانی نام دارد بلافاصله توسط مردم به بیمارستان انتقال یافت اما تلاش پزشکان در مورد وی موثر واقع نشد و نامبرده بر اثر جراحات وارده و خونریزی شدید در بیمارستان شربت شهادت نوشید.
به دنبال شهادت عضو بنیاد شهید این اطلاعیه از سوی روابط‌عمومی و بین‌المللی بنیادشهید انتشار یافت:

بسم الله الرحمن الرحیم

«من با قدرت ملت دلاور مقابل ضد‌انقلاب که تصمیم گرفته است بعضی افراد را بهانه قرار داده و علیه شما روز دست به اغتشاش بزند خواهم ایستاد» امام خمینی
ملت مسلمان و شهیدپرور ایران هر روز که بر انقلاب شکوهمند‌ اسلامی شما می‌گذرد خدعه‌ها و توطئه‌های جدیدی از طرف ابرقدرت‌های شرق و غرب و مزدوران داخل و منافقین در داخل کشور تدارک دیده می‌شود که با هوشیاری شما امت دلاور و با همیشه حاضر بودنتان در صحنه به فرمان امام عزیز تمام این نقشه‌های شوم تا کنون نقش بر‌آب گردید. منافقین و مزدوران آمریکایی که اساس وحدت و بقای سیاسی خود را حول محور آقای بنی‌صدر می‌دیدند اکنون که نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مصمم‌اند تا به حیات این خط آمریکایی ایران خاتمه داده و آخرین پس‌مانده‌هایش را از صحنه بیرون براند که بی‌شک با این عمل اساسی انجام و وحدت این مزدوران و منافقین هر روز از هم گسیخته‌تر خواهد شد. لذا در چنین شاریطی که انزوا و شکست کامل خود را در آینده‌ای نزدیک نظاره می‌کنند در اجرای مقاصد پلید سیاسی خود دست به اغتشاش و بلوای خیابانی زده و از هیچ‌گونه جنایتی خودداری ننموده‌اند.
فرزندان عزیز این امت را که به فرمان امامشان برآنند تا حضور خود را در صحنه به اثبات برسانند به فجیع‌ترین وجهی با سلاح‌های سرد و گرم شهید یا مضروب می‌نمایند و بی‌شک حضور همگی شما امت شهیدپرور ایران بفرمان امام در صحنه به تمام این اعمال و حرکات ضدانقلابی آخرین پس‌مانده‌های ابرقدرت‌ها در داخل کشور خاتمه داده و انقلاب‌شکوهمند‌اسلامی‌ایران را به پیروزی نهایی خواهد رساند.
در پایان ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت برادر علی مازندارنی را که از مسولین این بنیاد و خدمت‌گذار خانواده شهدا وجانبازان انقلاب وجنگ تحمیلی بوده دراثر حملات مکرر گروه‌های مزبور به ساختمان مرکزی بنیاد در روزهای اخیر مورد شناسایی قرار می‌گیرد و در جریان حوادث دیروز با حمله دسته‌جمعی تعدادی از منافقین با ضربه‌های کارد شهید می‌گردد به حضور امام عزیز و ملت شریف و به خانواده محترم آن شهید اعلام می‌نماید که تشییع جنازه آن شهید ۹ صبح امروز (دوشنبه) از مسجد الجواد به سمت بهشت زهرا انجام خواهد شد.
روابط‌عمومی و بین‌المللی بنیاد شهید
گزارش‌های رسیده حاکیست که در همین رابطه بسیاری از نهاد‌ها و سازمان‌های اسلامی سراسر کشور اطلاعیه‌هایی صادر کرده و در آن به شهادت رساندن مسئول بنیاد شهید تهران را محکوم کردند. اسامی پاره‌ای از این گروه‌ها چنین است: روابط‌عمومی بنیاد شهید رشت، جامعه روحانیت رشت، سپاه‌پاسداران‌انقلاب‌اسلامی رشت، واحد بسیج مستضعفین، طرفداران مجاهدین انقلاب‌اسلامی، حزب جمهوری‌اسلامی رشت، دفتر تبلیغات‌اسلامی، دفتر نشر و تبلیغات انقلاب‌اسلامی، کانون تبلیغات امام‌خمینی رشت، جهادسازندگی، کمیته امداد امام خمینی گیلان، بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی، حزب جمهوری
بنا به‌گزارش خبرگزار واحد مرکزی خبر سپاه پاسداران دفتر تبلیغات اسلامی، انجمن اسلامی بازایان، جهاد سازندگی، انجمن اسلامی تاکسی رانی و دیگر ارگان‌های این شهر ضمن محکوم کردن آشوب‌طلبی‌های منافقین خواستار حضور مردم در صحنه و هوشیاری در جهت خنثی کردن توطئه‌های اخیر ضدانقلابیون شدند.
بیانیه جامعه روحانیت مبارز تهران

بسم الله الرحمن الرحیم

«یا ایها النبی جاهد الکفار و المنافقین و غلض علیهم»
در شرایطی که امت انقلابی ایران در اداره نبرد دراز مدت با استکبار جهانی همچنان در حال جنگ تحمیلی با ارتش تجاوزگر صدام آمریکایی به‌سر می‌برد سرانجام گروهک منافق موسوم به مجاهدین خلق پرده‌های ریا و فریب را به‌یک‌سو زدند وبا اعلان جنگ مسلحانه با مردم سلحشور و همیشه در صحنه ایران ماهیت کفرآلود و ضد‌خلقی خویش را نشان دادند.
تصمیم منافقین مبنی بر جنگ مسلحانه با توده‌های میلیونی مسلمان در شرایطی از سوی مرکزیت فاسد و مفسد اتخاذ شده که منافقین در بن بست کامل قرار گرفته و دست‌یابی به شیوه‌های کشتار و ترور و هرج‌ومرج را به مثابه گریزگاهی برای خروج از بن بست موجود تشخیص داده‌اند. این گروهک وابسته که دست‌های خون آلودش تا مرفق در خون مردم آگاه و شهیدپرور ایران فرو رفته است باید بداند که اتحاد با باندهای فاسدی مانند پیکار و قاسم‌لو و جانب‌داری از چهره‌هایی مانند بنی‌صدر آهنگ نابودی آنان را تند‌تر خواهد کرد. ما به توجه به اعلام جنگ مسلحانه از سوی منافقین مرگ سیاسی آنان را از هم‌اکنون اعلام کرده و از مقامات مسئول قضایی و دادگاه‌های انقلاب و رزمندگان ایثارگر سپاه و بسیج و کمیته‌ها می‌خواهیم که با قاطعیت انقلابی از فساد انگیزی گروهک‌های آمریکایی که از مصادیق بارز مفسد فی الارض و محارب با خدا هستند به اشد وجه و برابر قانون جلوگیری نمایند. امت قهرمان مسلمان ایران لازم است تحت رهبری امام‌امت خمینی بت‌شکن حضور موثر و مستمر خویش را در صحنه حفظ نمایند و اطمینان داشته باشند که منافقین با دستیابی به شیوه‌های آریامهری و قتل وغارت و آتش‌سوزی و ایجاد وحشت گور خویش را به دست خود کندند و ایستادگی اینان در برابر اسلام و قرآن و مردم مانند مقاومت حباب در برابر خورشید خواهد بود.
اطمینان داریم که حرکت مذبوحانه گروهک‌های ورشکسته وابسته به شرق و غرب نهادهایی قانونی جمهوری‌اسلامی را از انجام وظایف خطیر خود در این شزایط حساس و سرنوشت‌ساز باز نخواهد داشت و مردم همیشه در صحنه ما را در راه مبارزه با دیکتاتوری و به زیر کشیدن افرادی که می‌خواهند دوران رضاخان و محمد رضاخان را تجدید نمایند ثابت‌قدم‌تر خواهد نمود.
واسلام علی من اتبع الهدی
جامعه روحانیت مبارز تهران
اجتماع مردم در مقابل مجلس
هزاران نفر از مردم مسلمان تهران پیش‌ازظهر دیروز با اجتماع در مقابل مجلس‌شورای‌اسلامی با دردست‌داشتن عکس‌های از امام‌امت و پلاکاردهایی در محکوم کردن جریانات پریروز تهران که به دست گروهک‌های ضدانقلاب آفریده شده است ضمن پشتیبانی از ولایت فقیه و روحانیت عملکرد ضدانسانی گروهک‌ها را محکوم کردند و خواهان صدور رای عدم‌کفایت به رییس‌جمهور که از پشتیبانی این گروهک‌ها برخوردار است شدند. در این گردهم‌آیی مردم، نمایندگان مجلس‌شورای‌اسلامی حضور یافتند و آقایان خلخالی نماینده مردم قم و حجازی نماینده مردم تهران طی سخنانی در ارتباط با مساله مطرح شده در مجلس و حوادث ناگوار دیروز تهران عمل ضدانقلابی گروهک‌ها را محکوم کردند. و متذکر شدند که مردم مسلمان باید قاطعانه در مقابل توطئه آمریکا و عوامل داخلی آن ایستادگی نمایند.
در پایان جلسه علنی دیروز آقای هاشمی‌رفسنجانی رییس مجلس‌شورای‌اسلامی در جمع اجتماع‌گنندگان مجلس حضور یافت و طی سخنانی خطاب به آنان گفت:
خداوند به شما خواهران و برادران عزیز محترم وانقلابی و صبور اجر و قدرت بیشتر بدهد که با حضورتان در مسایل اساسی در صحنه جامعه عرصه را بر دشمنان و برضدانقلاب تنگ‌تر کرده‌اید مجلس شورای‌اسلامی خانه خود شماست و امیدواریم که خانه منافع انقلاب‌اسلامی که‌‌ همان منافع شماست باشد. رئیس مجلس گفت: من اطمینان می‌دهم که این مجلس آن‌چه را که خیر و صلاح شما مردم انقلابی ماست عمل کنند و امروز شاهد بودید که از صبح تا کنون کار کرده‌ایم و امیدواریم امروز عصر این کار را تمام کنیم و مجلس در ساعت آخر امروز (دیروز) نظر خود را اعلام خواهد کرد اکنون متفرق شوید و لحظاتی آرام بگیرید در حدود ساعت ۵ تا ۶ ممکن است اینجا اعلام نظر شود اگر خواستید تشریف بیاورید اجتماع‌کنندگان یک صدا در جواب اعلام کردند که تا پایان روز در مقابل مجلس خواهند بود.
بر اساس همین گزارش عصر دیروز نیز به دنبال اعلام برکناری بنی‌صدر از مقام ریاست‌جمهوری توسط رییس مجلس‌شورای‌اسلامی ده‌ها هزار تن از خواهران و برادران مسلمان و متعهدمان که از نحوه رای‌گیری مجلس برای برکناری رییس‌جمهوری در مقابل ساختمان مجلس اجتماع کرده بودند، با شور و شادی فراوان در حالی‌که تصاویر امام و مسئولان مملکتی و نیز شعارهایی در تایید روحانیت و به حمایت از مجلس و دولت و سایر ارگان‌های دولتی می‌دادند پس از طی چند خیابان به طرف خیابان ولی‌عصر (مصدق سابق) به راه افتاده و مسیر این خیابان را یک‌راست تا میدان ولی‌عصر پیمودند،
به گزارش خبرنگاران ما راهپیمایان که در پیشاپیش آن‌ها چند ردیف موتورسوار در حرکت بودند طی شعارهایی با صدای رسا منافقین و جنایت‌های اخیر آنان را محکوم نمودند واز دستگاه هایقضایی خواستار شدت عمل بیشتر در مقابل منافقین و سایر گروهک‌های وابسته شدند.
برپایه این گزارش در پلاکاردهای دست‌نویس که توسط چند تن از خواهران و برادران حمل می‌شد عمل اخیر دادگاه دایر بر اعدام ۱۵ تن از عاملان اغتشاشات اخیر مورد تایید و حمایت قرار گرفت و شعارهای موافقی نیز در همین رابطه سرداده می‌شد. گزارش خبرنگاران ما در نقاط دیگر شهر نیز حاکیست مردم که از اولین ساعات بامداد از طریق رادیو مستقیما در جریان کار مجلس بودند با اعلام برکناری کامل بنی‌صدر توسط رییس مجلس ضمن روشن کردن چراغ‌های اتوموبیل خود و نواختن بوق اتوموبیل‌های خود به شادی پرداختند.
سخن‌گوی پزشکی‌قانونی تهران نیز در همین رابطه طی گفت‌و‌گویی با خبرنگار ما شمخصات ۱۱ تن از ۲۵ نفری که در جریان درگیری منافقین با مردم کشته شده بودند به‌این شرح اعلام کرد:
سیدخلیل‌پور معروفی‌ (مسجد علی‌ابن‌ابی‌طالب) مهدی مهرنگار فرزند علی‌حیدر، سید رضا جمشیدی فرزند سید حسن، هادی‌علی مازندرانی مسئول امور شهرستان بنیادشهید، عارف اقبال فرزند مهری، محمد رمزی بهرامی فرزند فرج الله، عبدالله ابراهیم فرزند یدالله سروان خلبان، ولی الله بزرگی فرزند اسماعیل (کارمند چیت ممتاز)، طاهره حقی فرزند لطیف، حمید رضا کلاهی فرزند محمدتقی، اسماعیل حسین‌زاده فرزند محمد تقی.
همچنین جسد ۱۴ تن دیگر در پزشکی‌قانونی هست که هنوز شناسایی نشده‌اند از این ۱۴ نفر ۳ نفر زن و بقیه مرد هستند.
جهاد سازندگی: ما منتظر فرمان امام هستیم

به گزارش واحد مرکزی خبر در رابطه با اعلام مبارزه مسلحانه گروهک مجاهدین خلق علیه اسلام قرآن و امت مسلمان این اطلاعیه از طرف دفتر مرکزی جهاد سازندگی منتشر شد:
«امروز و روزهای آینده روز شکست دشمنان قسم خورده اسلام است.» امام خمینی
مردم شریف ایران سرانجام چهره کریه منافقین بیشتر از پیش آشکار گشت و این واماندگان فرصت‌طلب در آخرین تلاش‌های مذبوحانه خود و خدمتی بزرگ به آمریکا نمودند و با تخریب و ویرانگری و ضرب‌وجرح مردم مسلمان گام دیگری در جهت منافع امپریالیسم برداشتند. هر چند برای ما از قبل نیز به خوبی مشخص بود که منافقین برای بقاء چاره‌ای جز روی‌آوردن به مبارزه مسلحانه علیه مردم و قتل و ترور عناصر موثر انقلاب ندارند. لیکن تا این لحظه به امر ولایت‌فقیه هیچ اقدامی علیه آنان نکرده‌ایم اما اینک که دست آمریکا از آستین پلید منافقین به درآمده است تا راه را برای ورود مجدد ابرقدرت‌ها هموار نماید واینک که منافقین و دیگر هم‌پیمانان آن‌ها به منزله ستون پنجم دشمن به تشعیف پشت جبهه و بالنتیجه تضعیف جبه‌ها پرداخته‌اند و اینک که همکاری و هم‌دستی آنان با رژیم آمریکایی عراق در جهت نابودی انقلاب‌اسلامی بر ملا گشته است اینک که آنان اعلام مبارزه مسلحانه با اسلام و قرآن نموده‌اند جهاد‌سازندگی نیز وظیفه خود می‌داند که در کنار برادران سپاه و کمیته وبسیج و نیروهای انتظامی و مردم قهرمان به دنبال امر رهبری ریشه این مفسدین را از جای برکند. ما منتظر اذن رهبر انقلاب می‌باشیم تا پاسخ حرکت مسلحانه این مزدوران امپریالیسم را با قاطعیت هر چه تمام‌تر ادا نماییم.
دفتر مرکزی جهادسازندگی
بنیاد مسکن خواستار محکوم کردن حامی گروهک‌ها شد
بنیادمسکن‌انقلاب‌اسلامی حملات گروهک منافقین به دفتر مرکزی این بنیاد را محکوم کرد و از مجلس‌شورای‌اسلامی و امت مسلمان ایران خواستار محکوم‌کردن حامی بزرگ این گروه‌ها شد.
این اطلاعیه در تماس خبرگزاری پارس با دفتر مرکزی بنیادمسکن‌انقلاب‌اسلامی در رابطه با حملات گروهک‌های معلوم الحال به دفا‌تر این بنیاد در تهران و رضوان‌شهر انتشار یافت. متن اطلاعیه بدین شرح است:

باسمه‌تعالی

و مکروا و مکر الله و الله خیر الماکرین


بار دیگر دست جنایتکار شیطان بزرگ از آستین منافقین به در آمد و خون تعدادی از بهترین جوانان امت رزمنده ایارن را به زمین ریخت. روز گذشته گروهک موسوم به مجاهدین خلق که در حال از دست دادن بزرگ‌ترین حامی خود می‌باشد با کمک گروه‌های معلوم الحال دیگر دست به شورش زدند و در مقابل نیروهای مومن و پیرو خط امام به مبارزه مسلحانه پرداختند. در این رابطه دیروز (پریروز) ساختمان مرکزی بنیاد‌مسکن‌انقلاب‌اسلامی در تهران مورد هجوم این حامیان آمریکا قرار گرفت و تعدادی از شیشه‌های ساختمان مذکور شکسته شد که با حضور سریع پاسداران حمله‌کنندگان متواری شدند و همچنین در این روز دفتر بنیادمسکن رضوانشهر به علت حمله این چماقداران به کلی ویران شد و کلیه مدارک موجود در دفتر مذکور را از بین رفت. ما ضمت محکوم‌کردن این‌گونه اعمال پلید خواستار رسیدگی فوری دادستانی انقلاب در موارد یاد شده بوده و از مجلس‌شورای‌اسلامی نیز می‌خواهیم که هر چه زود‌تر امت شهیدپرور ایران را از شر حامی بزرگ این گونه گروهک‌های آمریکایی خلاص سازد.
جامعه روحانیت مبارز اصفهان در تلگرامی به مجلس‌شورای‌اسلامی خواستار محاکمه علنی آقای بنی‌صدر و تجدیدنظر در اعتبارنامه نمایندگان همسنگر وی شدند در قسمتی از این تلگرام آمده است:
جامعه روحانیت مبارز اصفهان که در آغاز کار با تحقیقاتی که انجام داده آقای بنی‌صدر را در آن موقع شایسته ریاست‌جمهوری دانست و همراه با میلیون‌ها مسلمان این مرز و بوم به وی رای داد که جریان آن را در بیانیه مشروحی روشن ساخت. اینک با گذشت یک‌سال و اندی از دوره ریاست‌جمهوری نامبرده و با مشاهده عملکرد‌ها و موضع‌گیری‌های ضداسلامی وی از رای قاطع وخدایی مجلس‌شورای‌اسلامی به عدم کفایت سیاسی او بدون شرط حمایت می‌کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به مردم در مقابل مجلس
شما اجازه نمی‌دهید هر کس در هر مقامی تواند از حقوق خودش و از مصلحت انقلاب تجاوز کند
پس از اتمام جلسه علنی دیروز بعد از ظهر مجلس شورای اسلامی و اعلام رای به عدم کفایت سیاسی رییس‌جمهور حجت السلام خلخالی ضمن سخنان کوتاهی برای انبوه جمعیتی که در مقابل مجلس اجتماع کرده بودند گفت: امشب باید بر پشت بام‌ها الله اکبر بگوییم.
سپس حجت‌السلام‌و‌المسلمین هاشمی‌رفسنجانی رییس مجلس خطاب به مردم مسلمان و انقلابی تهران که در جلوی مجلس حضور داشتند سخنانی به این شرح کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین
با تشکر از انبوه جمعیت مسلمان و انقلابی ایران و مخصوصا شما خواهران و برادران حزب‌الهی حاضر در کنار مجلس که با کمک و تشویق و اعانت‌های شما موفق شدیم یکی از مشکلات بزرگ راه تداوم انقلاب را از میان برداریم اینکه شما در صحنه حاضرید و این‌که شما اجازه نمی‌دهیدهر کسی در ه رمقامی بتواند از حقوق خودش و از مصلحت انقلاب تجاوز کند و این‌که شما پاسدار همیشه‌بیدار انقلاب خون‌بار و این ثمره خون این‌همه شهید و از دست‌رفتن سلامت این‌همه معلول هستید. این برای ما مایه دلگرمی است و برای دشمنان و ضدانقلاب عامل وحشت. من خود را لایق این نمی‌دانم که از شما تشکر کنم. امام زمان و امام‌امت از شما متشکرند این‌که شما از من می‌خواهید آقای بنی‌صدر در نرود این از وظایف قوه مجریه است نه قوه مقننه. قوه مقننه وظیف داشت رسیدگی کند و رایش را به عدم کفایت سیاسی بدهد که امروز با ۹۳ درصد از آراء موجود در مجلس آقای رییس‌جمهور فاقد صلاحیت سیاسی برای رباست‌جمهوری شناخته شد.
این وظیفه من است که رای مجلس را به اطلاع امام برسانم و این حق امام است که تصمیم نهایی را بگیرند و عزل ریاست‌جمهوری به دست امام‌امت خواهد بود.
پس از سخنان رییس مجلس حجت السلام هادی غفاری طی سخنرانی خطاب به مردم گفت: که به مناسبت این پیروزی بزرگ باید امشب را احیا بگیریم وی سپس از مردم خواست که در خیابان‌ها پخش شوند و از شهر حفاظت کنند.
بنا به گزارش خبرنگار ما جمعیت اجتماع کننده در مقابل مجلس در اسعت ۱۷ و ۵۰ دقیقه متفرق شدند. همچنی مردم در خیابان‌های شیراز پس از یک راهپیمایی خواستار دستگیری هرچه سریع‌تر بنی‌صدر شدند.
روزنامه جمهوری اسلامی، دوشنبه ۱ تیرماه ۱۳۶۰، شماره ۵۹۱، سال سوم.