منافقین در درگیری با مردم چند تن را شهید و مجروح کردند


طی دو روز گذشته وابستگان منافقین خلق و دیگر گروهک های ضدانقلاب به همراه ورشکستگان سیاسی با طرح شعارهایی به حمایت از بنی صدر در چند شهر به مردم مسلمان حمله کردند. این حرکات شیطانی که با بررسی طرح عدم کفایت سیاسی بنی صدر از سوی مجلس شورای اسلامی شدت گرفت، با هوشیاری و حضور مردم در صحنه خنثی گردید و عده ای از هرج و مرج طلبان توسط مردم دستگیر و تحویل مقامات انتظامی شدند. گزارش برخی از این درگیری ها به قرار زیر است:
شیراز- بعدازظهر روز شنبه حدود ۵۰۰نفر با دادن شعارهایی مبنی بر پشتیبانی از آقای بنی صدر در خیابان زند شیراز به راه افتادند. این عده که از قبل سنگ و آجر به طرف مردم و اتومبیل های شخصی حمله ور شدند و به چند اتومبیل خساراتی وارد آمد.
این عده وقتی با اعتراض یکپارچه مردم روبرو شده به طرف مردم تیراندازی کردند که این عمل با دخالت مامورین سپاه و کمیته شیراز خنثی شد و چندین نفر از آشوبگران توسط نیروی انتظامی با همکاری مردم دستگیر شدند. در بین دستگیرشدگان دختر یکی از عوامل اصلی کودتای نافرجام دیده می شود.
از سوی دیگر اطلاعیه ای که از طرف سپاه انقلاب اسلامی شیراز انتشار یافت.
از مردم مسلمان شیراز خواسته شده که همچون گذشته در مساجد به حالت آماده باش حضور داشته باشند تا با اطلاع این ارگان به مقابله با هرگونه توطئه از طرف هر گروه و سازمان برخیزند. همچنین طی درگیری شب اخیر حدود ۴۰۰ تن زخمی شدند که حدود ۱۱۰ تن از آن ها بستری و یک نفر به نام حسین محمدی به دست منافقین به شهادت رسید. همچنین عده ای چماقدار که به بمب های آتش زا مسلح بودند در حالی که شعار می دادند بنی صدر مقاومت، به دفتر حزب جمهوری اسلامی شیراز حمله کردند که با عکس العمل شدید مردم روبرو شده و مردم،‌ آنان را در داخل دفتر حزب محبوس کرده و سپس تحویل برادران پاسدار دادند.
نور- در روز شنبه حدود ۷۰ نفر وابسته به گروهک های منافق و ملحد که از شهر های دیگر در نور جمع شده بودند به طرفداری از بنی صدر با وسایلی از قبیل سنگ،‌کابل و میله آهنی به مردم حمله کردند که در نتیجه حضور مردم در صحنه پا به فرار گذاشتند. همچنین چندین نفر از آنان توسط مردم دستگیر شده و تحویل سپاه پاسداران گردیدند. این عده در سر راه خود به دفتر حزب جمهوری اسلامی نور حمله کرده و ضمن شکستن شیشه های آن قصد ورود به داخل ساختمان حزب جمهوری اسلامی را داشتند که مردم مانع این کار آن ها شدند.
دستگیرشدگان در ابتدا به علت تخلف از فرمایشات امام بر اساس حکم حاکم شرع به ۵۰ ضربه شلاق محکوم شدند تا بعدا به سایر جرائم آن ها رسیدگی شود.
کرمان- در درگیری های روز شنبه کرمان ۴ تن و در سیرجان حدود ۳۰تا۳۴ تن دستگیر شدند.
به گزارش خبرگزاری پارس ساعت ۵/۵ بعدازظهر روز شنبه عده ای حدود ۵۰تا۶۰ تن از هواداران رئیس جمهور با شعار مرگ بر بهشتی از میدان ارک کرمان مبادرت به راهپیمایی نموده و قصد داخل شدن در بازار را داشتند که با عده ای از مردم درگیر شدند.
در این درگیری که حدود ۱۵ دقیقه ادامه داشت طرفداران آقای بنی صدر که به پنجه بوکس و چاقو مسلح بودند به یکی از برادران عضو سپاه پاسداران که قصد پایان دادن به درگیری را داشت حمله ور شده و قصد گرفتن اسلحه وی را داشتند که برادران سپاه مبادرت به تیراندازی هوایی نمودند و در اثر آن تظاهر کنندگان متواری شدند و اعلامیه های زیادی از آنان به جای ماند. این عده سپس در حدود ساعت ۱۵/۶ دقیقه در جلوی استادیوم تختی اجتماع کرده و با دادن شعارهایی بر علیه مقامات مملکتی راه بندان ایجاد کردند. خبرگزاری پارس در تماس با کمیته مرکزی انتظامات کسب اطلاع کرد در این رابطه ۳پسر و یک دختر دستگیر شده اند.
عصر روز گذشته عده ای از هواداران مجاهدین خلق به اتفاق گروهک های دیگر که تعداد آنها در حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر بود در سیرجان دست به راهپیمایی زدند که به وسیله مردم محاصره شدند و با تلاش برادران سپاه پاسداران ۳۰ تا ۳۴ نفر از آنان دستگیر شدند.
بندرعباس- عصر روز شنبه گروهی از منافقین و اعضای وابسته به گروهک های چپ و راست در خیابان برق بندرعباس دست به تظاهرات زدند و با حمله به دفتر حزب جمهوری اسلامی این شهر یک اتومبیل را در مقابل این دفتر به آتش کشیدند. در پی این واقعه سپاه پاسداران و دادسرای انقلاب اسلامی بندرعباس با صدور اطلاعیه های جداگانه ضمن هشدار به خانواده ها در زمینه کنترل فرزندان خود از مردم مسلمان و متعهد بندرعباس خواستند که با حضور در صحنه و خیابان ها هرگونه توطئه و راهپیمایی خلاف قانون را خنثی کنند.به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر از بندرعباس تظاهرکنندگان در حالی که شعارهایی برعلیه آقای دکتر بهشتی،‌ حزب جمهوری اسلامی و روحانیت و شعارهایی به حمایت از آقای بنی صدر می دادند با کوکتل مولوتف به دفتر حزب جمهوری اسلامی بندرعباس حمله کردند و اتومبیلی را که مقارن این دفتر متوقف بود به آتش کشیده و چند کوکتل مولوتف نیز به داخل دفتر پرتاب کردند که موجب شکستن شیشه پنجره ها شد ولی به علت عمل نکردن،‌ خسارتی به بار نیامد. در پی این واقعه چهار تن از عاملان این کار توسط مردم دستگیر و تحویل سپاه پاسداران بندرعباس شدند. در نامه ای که در جیب یکی از این افراد به دست آمد به نام خدا و خلق قهرمان ایران از مردم بندرعباس درخواست شده است برای نجات جان آقای بنی صدر به پا خیزند.
دختران منافق در مشهد شکم جوانی را دریدند
مشهد- نه نفر از دختران هوادار سازمان مجاهدین خلق عصر دیروز در خیابان امام خمینی و در مقابل چشم مردم شکم جوانی را با تیغ موکت بری دریدند و صورت او را مجروح ساختند. به گزارش خبرگزاری پارس دو نفر از دختران به وسیله مردم دستگیر و تحویل پلیس شدند. لیکن بقیه آنان موفق به فرار گردیدند و مجروح نیز به بیمارستان منتقل شد. بر اساس این گزارش دختران مزبور در این ماجرا برای مقابله با مردم اقدام به پاشیدن فلفل و نمک و پودر گچ به سوی آنان نمودند.
درگیری در زنجان
زنجان- بعدازظهر روز شنبه گروهی از مردم زنجان در حالی که چند تن از روحانیون در پیشاپیش آنان در حرکت بودند و شعار الله اکبر خمینی رهبر-حزب فقط حزب الله رهبر فقط روح الله می دادند از مسیر خیابان های امام خمینی و میدان انقلاب گذشته و به طرف خیابان سعدی به راه افتادند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری پارس این عده پس از عبور از خیابان سعدی و صدر در چهارراه سعدی با عده ای از هواداران مجاهدین خلق درگیر شدند. خبرنگار خبرگزاری پارس که خود مشاهده کرده است مجاهدین با شلیک ۵ گلوله این درگیری را آغاز کردند می افزاید در این درگیری تعدادی از طرفین به وسیله چاقو، چوب و سنگ مجروح شدند که فقط ۸ تن از مجروحین به بیمارستان شفیعی زنجان انتقال داده شد و تحت معالجه و مداوا قرار گرفتند.
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی ۱تیر۱۳۶۰