سازمان مجاهدین خلق از درون

عنوان:      سازمان مجاهدین خلق از درون
مجموعه ها:      books
شناسه کتاب:      36
نویسنده:      محمد مهدی جعفری
شابک:      1448
تعداد صفحات:      125
زبان:      فارسی
قیمت:      0.00
امتیاز:      Rating 0 
تصویر:      cover
کتاب:      دانلود Ebook1.pdf
توضیحات:     

دکتر سید محمد مهدی جعفری در دوم خرداد ماه 1342 در حالی که خود را برای تهیه پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد در رشته تعلیم و تربیت آماده می کرد ، به همراه جمعی از دوستان مبارز مسلمانش توسط مأموران امنیتی رژیم شاه بازداشت شد .

ایشان پس از مدتی به همراه آیت الله طالقانی ، مهندس مهدی بازرگان ، دکتر یدالله سحابی و تنی چند از مبارزان در دادگاه نظامی محاکمه و به چهار سال زندان محکوم گردید .

مدت محکومیت وی در زندان های شماره چهار قصر ، دژ برازجان و یزد سپری شد و سرانجام در اوایل سال 1346 از زندان آزاد گردید .

دکتر جعفری پس از آزادی از زندان به ارزیابی استراتژی مبارزه با رژیم پهلوی پرداخت و در همین راستا جذب هسته های اولیه سازمان مجاهدین خلق ایران که در آن ایام بدون نام و عنوان مشخصی فعالیت می کردند ، شد . وی با اعضای این سازمان از سال 1340 و در ایام دانشجویی آشنا شده بود .

تماس رسمی جعفری با مجاهدین از سال 1347 آغاز شد و تا سال 1354 ادامه یافت در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز ایشان در همان آغاز مرحله تشکیل جنبش ملی مجاهدین ، نامی که اعضای سازمان در ماه های اول پس از پیروزی انقلاب روی خود گذاشته بودند، همکاری هایی با آنان کرد که خیلی زود به بن بست و دوری کامل از سازمان منجر شد .

کتابی که اینک تقدیم خوانندگان گرامی می شود ماحصل پانزده ساعت گفتگو با استاد نهج البلاغه شناس ، مبارزه نستوه ، جناب دکتر سید محمد مهدی جعفری است ، ایشان در این گفتگو برای اولین بار پرده از رازهایی درباره تشکیلات ، سازمان ، تکوین و آموزش ایدئولوژیک سازمان مجاهدین خلق ایران و رهبران اولیه آن برداشته اند که در دیگر متون تاریخی معاصر مشابه آن یافت نمی شود .

Book Library, by OrdaSoft!