18 میلیون عراقی خواهان اخراج منافقین از عراق

تعدادي از اعضاي جمعیت دموکراتیک عراق(شبکیها) با دبيركل كانون هابيليان ديدار و گفتگو كردند .


Shabakiha01


در اين دیدار دبير كل كانون هابيليان ضمن خوش آمد گويي بيان داشت : آمدن شما را به شهر مشهد تبريك وشاد باش عرض مي كنم . خدا را شاكريم كه بعد از ده ها سال اين زمينه فراهم شد تا در كنار يكديگر درباره موارد و دغدغه ها ي مشترک گفتگو كنيم . خوشحالم كه مي توانيم از دردها و مصائب مشتركمان حرف بزنيم و از آينده ي پر اميدي كه در انتظار عراق و مردم عراق است حرف بزنيم . هر گاه كه اراده ي خداوند بر انجام چيزي باشد ممكن است اين اراده به دست دشمنان نيز تحقق پيدا كند همچنان كه دشمنان دو ملت از قرن ها پيش با خدعه و نيرنگ و ترفندها ي گوناگون به دنبال اين بودند كه زمام امور مسلمانان را داشته باشند اما با تمام اين ترفند ها موفق به اين كار نشدند و برادري و اتحاد ميان دو ملت بود كه پيروز شد .
دبيركل كانون هابيليان ادامه داد : دشمنان، تمامي روش هایی را كه مي توانستند در طول ده ها سال براي ايجاد دشمني بين ما به كار بردند . از اختلافات قبيله اي و قومي گرفته تا مسائل مرزي و عربيّت و عجميّت و هر چه كه ممكن بود باعث دشمني و ايجاد آن شود توسط استعمار به كار گرفته شد . آنها براي ریشه دار كردن اين دشمني، جنگ هشت ساله را به راه انداختند و گمانشان اين بود كه هر چه بيشتر ميان اين دو ملت خون ريخته شود آنها بيشتر از هم جدا مي شوند . اما دو ملت نشان دادند كه زيرك تر و باهوش تر از اين هستند كه بازيچه ي دست استعمارگران و دشمنان مشترك قرار بگيرند چرا كه دو ملت داراي تمدن و پيشينه ي بسيار كهن هستند . در حقيقت بخش اعظمي از تاريخ تمدن بشر مديون تمدن دو ملت ايران و عراق است . همچنين ريشه هاي مذهبي دو ملت بسيار قوي و عميق است و اين دو علت باعث شد كه انديشه ها ي مسموم استعمارگران را متوجه شوند و در طول ده ها سال گذشته فريب استعمارگران را نخورند و اين هوشياري و آگاهي بود که بعد از سقوط صدام دو ملت را به يكديگر پيوند داد و هيچ چيز هم نمي تواند آنها رااز هم جدا كند . البته اين منظور آمريكا از حمله به عراق نبود وآنها مي خواستند صدام را از سر كار بردارند . آنها به دنبال اين بودند تا عاملي ديگر را در عراق جايگزين صدام كنند اما ريشه هاي مذهبي مردم عراق چيز ديگري را به آمريكايي ها نشان داد .
محمد جواد هاشمي نژاد افزود : آمريكا با تمام عوامل خود به عراق آمد تا ريشه هاي اتحاد ميان ايران و عراق را به حداقل برساند و در جهت رسيدن به اين هدف تمام عوامل خود رانيز به كار گرفت و آنها با تمام عوامل خود وارد صحنه ي عراق شدند . گروه هاي تروريستي دسته دسته از كشورهاي عربي وارد عراق شدند و گروهکی مانند منافقين كه كاملا با فضاي عراق آشنا بود وارد صحنه شد و تمامي امكانات رسانه اي به اين گروه ها داده شد تا به نفع آمريكا وارد عمل شوند . بهتر است اعلام كنم كه بر اساس نظرسنجی آمريكايي ها بيش از 90 درصد از تروريستهايي كه به عراق وارد مي شوند از كشورهاي عربي هستند . عربستان ، اردن ، كويت و ... تبعه هاي خود را گسيل داشته اند تا در عراق عملیات های انتحاري انجام دهند . آمريكا در قبال اين آمار تكان دهنده هيچ اعتراضي به كشورهاي عربي نكرده و نمي كند .
دبيركل كانون هابيليان ادامه داد : اولين ملتي كه استقلال عراق رابه رسميت شناخت ايران بود كشورهاي عربي در ابتدا اين كار را نكردند و بر عكس براي كشتار مردم عراق وارد اين كشور شدند كه اين مساله به نظر من به اشاره ي آمريكا بود . آمريكايي ها مرتب ايران را به دخالت در امور عراق متهم مي كنند و تازه همين اعلام هم به صورت كلي است و اعلام نمی كنند كه ايران به چه صورت در عراق دخالت مي كند و فقط اعلام مي كنند ايران بمب هاي كنار جاده اي وارد عراق مي كند اما هيچ سندي هم ارائه نمي كنند و اين در حالي است كه گروه هاي زيادي از كشورهاي ديگر درعراق اعتراف كرده اند براي مقاصد خرابكارانه وارد عراق شده اند . به هر حال آنها هر چقدر هم كه تلاش كنند نمي توانند جلوي روند دوستي ايران و عراق رابگيرند .
وي بيان داشت : 16 هزار نفر از مردم ايران به دست منافقين ترور شده اند و من مطمئنم تعداد بيشتري در عراق توسط منافقين كشته شده اند اما آمريكا از آنها حمايت مي كند و با وجودي كه دولتمردان و مردم عراق خواستار اخراج آنها از عراق هستند اما آنها همچنان با حمايت آمريكا به شيوه ي تفرقه افكنانه ي خود ادامه مي دهند . همه مي دانيم كه آمريكا به صحنه ي عراق آشنايي نداشت ، همچنين گروه هايي مثل القاعده نيز نمي توانستند به تنهايي در عراق خون ريزي كنند امابا كمك منافقين اين مهم براي آنها فراهم شد . درحال حاضر اين سازمان نقش محوري در سازماندهي و آموزش تروريستها بازي مي كند . خوشبختانه بعد از سفر رييس جمهور ايران به عراق اعلام شد كه دو كشور در همه ي زمينه ها با هم توافق دارند. ما و شما مي توانيم در همه ي زمينه هاي اقتصاد و انرژي با هم همكاري داشته باشيم . ما در زمينه ي انرژي هسته اي به موفقيت هاي زيادي رسيديم و اگر اين موفقيت وارداتي بود آنها به آساني مي توانستند جلوي آن را بگيرند . اما چيزي كه آنها را عاجز كرده است بومي بودن اين فناوري در ايران بوده است . ما معتقديم كه مردم ايران هر چه دارند متعلق به مردم عراق است و ما و شما ودربرادري و برابري با يكديگر زندگي خواهيم كرد . ما هر كاري كه از دستمان برآمده براي عراق انجام داده و خواهيم داد . همه مي دانيم كه ما 30 سال است كه با آمريكا هيچ مذاكره اي انجام نداده ايم اما براي عراق حاضر شديم با آمريكايي ها پاي ميز مذاكره بنشينيم و مطمئنا اين تعاملات به نفع آينده ي فرزندان عراق خواهد بود . من اميدوارم به زودي آمريكا و مزدورانش همانند سازمان منافقين از عراق بيرون بروند و روزهاي خوشي براي ملت عراق آغاز شود . به هر حال خوشحالم كه در جمع شما هستم و مطمئنم يك روز فراموش نشدني را با هم خواهيم داشت .


Shabakiha Honain


استاد حنین القدو(رییس جمعیت دموکراتیک عراق و نماینده پارلمان عراق):
سلام فرزندان شبك را به ايرانيان مي رسانم . حقيقتا روابط بين دو ملت روابطي بسيار نزديك و دوستانه است . اين روابط، اقتصادي ، مذهبي ، اجتماعي و فرهنگي است و همانند سابقه ي تمدن ما و شما بسيار قديمي است و با سابقه . رژيم سابق تمام تلاش خودرا انجام داد تا بين ما و شما جدايي افكند . ما معتقديم كه ملت ايران نقش كليدي درتامين امنيت منطقه دارد چون استقرار امنيت در عراق تنها به نفع عراق نيست بلکه به نفع ایران هم هست . حضور اشغالگران و مزدوران آنها هدفي جز جدايي بين دو ملت رادنبال نمي كند . ان شاءالله تمامي اين توطئه ها از بين خواهد رفت . ما اعضاي شبك در رژيم صدام خيلي رنج و ستم كشيديم . صدام بسياري از فرزندان ما را كشت و در حدود 3000 هزار خانواده را مجبور به كوچ اجباري نمود و 23 روستا را نيز ويران نمود و چون ما مخالف جنگ ايران و عراق بوديم هميشه مورد خشم و دشمني صدام واقع می شديم . ما در حدود 1000 شهيد داديم . حتي در ايام تاسوعا وعاشورا ي امسال نيز شهيد داديم . ما خودمان قرباني تروريسم هستيم و مخالف حضور سازمان مجاهدين در عراق هستيم . تلاش ما و دوستانمان در پارلمان عراق اين است كه منافقين را هر چه زود تر از عراق اخراج كنيم و اين مساله را بارها در صحن علني پارلمان مطرح نموده ايم و امضا هاي زيادي را نيز براي اين امر جمع آوري كرده ايم . ما معتقديم كه فرمانده ي ارتش آمريكا خواهان استفاده ي آنها بر عليه ايران است . اين سازمان تروريستي چه در رژيم گذشته و چه در حال حاضر ضررهاي زيادي را به ملت عراق وارد آورده است . آنها درسركوب انتفاضه و كشتار كردهاي عراق و در حال حاضر نيز درجهت قتل عام مردم عراق نقش زيادي را ايفا مي كنند . همه ي مردم عراق خواهان اخراج آنها از عراق هستند .
وي ادامه داد : درمورد انرژي هسته اي بايد عرض كنم ما دركنار شما هستيم و خواهان دستيابي آن براي شما هستيم؛ اما آمريكايي ها معيارهايي دوگانه در مورد دستيابي كشورها از انرژي هسته اي دارند .
هاشمي نژاد نيز درادامه بيان كرد : از شما تشكر مي كنم . نظر ما و شما با يكديگر بسيار نزديك است و دشمنان ما نمي توانند اين روابط نزديك را از ما بگيرند زيرا اين روابط با گذر زمان بيشتر نيز مي شود زيرا ا وضاع خاورميانه در حال حاضر از دست آمريكا خارج شده است و آمريكا در حال افول و برعكس جهان اسلام در حال اوج گرفتن در اين منطقه مي باشند و اين رفتار وحشيانه ي آمريكا در قبال از دست دادن منافع خود كاملا طبيعي است . آنها براي رسيدن به مقاصد خود در منطقه از اسرائيل نيز حمايت مي كنند . من دراخبار شنيدم كه اسرائيلي ها صراحتا از كوره هاي آدم سوزي در غزه صحبت كرده اند .
سيد علي حيدري (از روحانیون برجسته گروه):
ما گروه شبك از شرق استان موصل هستيم و اين گروه مراتب تشكر خود را از آيت الله خامنه اي اعلام مي دارد و به رييس جمهوردکتر احمدي نژاد نيز تشكر خود را اعلا م مي دارد . ما در رژيم گذشته ي عراق متحمل مرارتهاي زيادي شديم و در حال حاضر نيز تروريسم موجود در عراق ضربات زياد ي را به ما وارد آورده است . از حسن استقبال شما تشكر مي كنيم . هميشه به ياد محبت هاي ملت ايران بوده و هستيم .
پس از سخنان وي هاشمي نژاد با تشكر از اظهار لطف وي گفت : مطمئنا همواره قلب مردم ايران با عراق بوده است و دشمنان ما هم به آن معترف بوده اند . آمريكا نيز در همان ابتداي اشغال عراق اعلام كرده بود كه هيچ دو ملتي را نمي شناسد كه به اندازه ي دو ملت ايران و عراق به يكديگر نزديك باشند . اين واقعيتي است كه مردم عراق نيز به آن اذعان دارند .


Shabakiha Khaldoon


استاد خلدون عبدالحيدر(مشاور وزیر دولت عراق) نيز بيان كرد :
معتقدم رنج هاي مردم شبك بسيار شبيه شعار هابيليان است زيرا تعدادی از مردم ما نيز به دست منافقين ترور شده اند و چند روز پيش نيز چهار نفر از گروه ما شهيد شدند ، ما معتقديم كه سازمان تروريستي منافقين خلق در ترور آنها نقش داشته اند . ما توانستيم با جمع آوري 18 ميليون امضا از سراسر عراق ، ميل شديد مردم عراق را نسبت به اخراج آنها از عراق نشان دهيم . آنها در عراق نه پناهنده هستند و نه اسیر جنگي و ماهيتي جز تروريسم ندارند .


Shabakiha Moosavi


محمد الموسوي( سردبير روزنامه ي اليقين) :
من مي خواستم درمورد خواست دبيركل كانون هابيليان نسبت به پيوند دو ملت اشاراتي داشته باشم . وقتي كه صدام به خاک ايران تجاوز كرد من وارد جنگ با ايران نشدم و بسياري از افراد شبك نيز وارد اين جنگ نشدند؛ بنابراين سازمان منافقين كه از مزدوران صدام بود ضربات زياد ي را به ما وارد آورد . آمريكايي ها مي دانند سازمان مذكور يك سازمان تروريستي است اما آنها را اخراج نمي كند زيرا به جاسوسي هاي آنها احتياج دارد . اين سازمان با حزب كارگران موصل ارتباط دارد و آنها نيز در كشتار مردم و فرزندان شبك نقش اساسي دارند . من توسط آنها مورد تهديد قرار گرفتم كه روزنامه منتشر نكنم چون شيعه بودم زيرا شيعيان در موصل دراقليت هستند و روزنامه ي من را نيز پس از شش ماه تعطيل كردند . ما در كشوري زندگي مي كنيم كه آمريكايي ها به دروغ در آن فرياد دموكراسي خواهي را سر مي دهند . ما روزنامه را با خرج خودمان به چاپ مي رسانيم و براي آن كه مشكلي پيش نيايد مجبوريم روزنامه را به بغداد ارسال كنيم . ما به كشور شما آمديم چون ايران را كشوري دموكراتيك مي دانيم . ما حقيقتا انسانهاي آزادگرا هستيم .
سپس هاشمي نژاد بيان كرد : قطعا جنايات منافقين بر هيچ كس پوشيده نيست و احتياج به توضيح زيادي ندارد . دوستان من خواستار حكومتي آزاد و دموكراتيك براي عراق هستند و من مي خواهم اعلام كنم كه دوران زورگويي به سر رسيده و زمان آن رسيده كه هيچ كشوري نمي تواند در مقابل خواست ملت ها ايستادگي كند . شاهد بوديم كه در جنگ 33 روزه اسرائيل با تمام قوا و قدرت خود مغلوب حزب الله شد . اسرائيلي ها با تمام قواي خود از حزب الله شكست خورد و اين بيانگر بيداري واقعي اسلام است .


Shabakiha Ghosay


قصی عباس(از اعضای قضایی حمدانیه):
ما زباني متشكل از تركي و عربي و فارسي و افغاني داريم . ليكن غالب کلمات اين زبان، فارسي است زيرا با شما همسايه هستيم اما زبان ما در زمان صدام مورد هجوم وي قرار گرفت، يعني به هيچ شكلي اجازه ي سخن گفتن به زبان شبكي رابه ما نمي داد و شبكي بودن را ننگ مي دانست و ظلم زيادي نيز بر ما روا داشت تا جايي كه اسم شبكي ها به عنوان يك قوم قانوني شناخته نمي شد . من مي خواهم بگويم كه رژيم صدام مي خواست هويت ما را به عربي تغيير دهد و در شناسنامه ي ما به جاي شبكيّت ، عربيت را جا بزند اما ما توانستیم هويت مستقل خود را حفظ كنیم و البته علي رغم تلاش صدام وارد جنگ با ايران نيز نشديم . يكي از مصوبات رژيم گذشته در عراق اين بود كه به كردها اجازه مي داد عليه ايران بجنگند اما ما براي فرار از كشتن برادران ايراني خود وارد اين دسته بندي ها نشديم .
در پايان اين مراسم هاشمي نژاد ضمن آروزي موفقيت براي ميهمانان كانون هابيليان ابراز اميدواري كرد تااين ديدارها تكرار شود و در ديدار بعدي این مشكلات وجود نداشته باشد .