پلیس آلبانی هم به عمق جنایت‌های منافقین اذعان کرد

139206121240596631093573

آلبانی گرچه به دستور امریکا میزبان اعضای گروهک تروریستی منافقین شده و چشم بر جنایات آن‌ها بسته، اما به نظر می‌رسد حجم جرائم دارودسته رجوی در آلبانی آنقدر زیاد شده که در دستگیری‌های پلیس این کشور، ناخواسته اعضای منافقین هم دستگیر می‌شوند؛ چه آنکه در میان تبهکاران هستند. از این لحاظ، می‌توان گفت آن قدر در جرم و جنایات پیش رفته‌اند که پلیس آلبانی هم در اطاعت از اربابان امریکایی برای عدم برخورد با آن‌ها کم آورده است!

 روزنامه آلبانیایی اگزیت گزارش داده که اعضای گروهک تروریستی منافقین که از سال ۲۰۱۳ میلادی به این کشور پناهنده شده‌اند، بر اساس یک سند رسمی که توسط این روزنامه مشاهده شده، به دلیل قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و پولشویی دستگیر شده‌اند. در این بیانیه آمده است که دو عضو منافقین به همراه همدستان آلبانیایی و یونانی به دلیل مشارکت مستقیم در قاچاق انسان دستگیر شدند. در ۱۱ جولای ۲۰۲۱ میلادی، پلیس یک خودرو حامل شهروندان سوری، عراقی و کرد را متوقف کرد. تحقیقات بیشتر منجر به دستگیری اعضای اصلی باند شد.

بر اساس این سند، مشخص شد که بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ میلادی، همین باند قاچاق تلاش کرده است حدود ۴۰۰ عضو گروهک منافقین را از آلبانی به فرانسه منتقل کند.

جالب آنکه طبق این گزارش، سند مشاهده شده، دارای امضا و مهر مدیر اداره پلیس جنایی در پلیس ایالتی و خطاب به یک «گیرنده دیپلماتیک خارجی» است و جزئیاتی از یک برگه محرمانه از جرایم را ارائه می‌دهد که شامل اعضای این گروهک می‌شود.

اما این همه ماجرا نیست. در ۱۸ جولای ۲۰۲۱، یک محموله مواد مخدر به دست پلیس آلبانی کشف و ضبط شد و دو مقام ارشد گروهک منافقین یعنی «نرگس ابریشمچی» و «حسن نایب‌آقا» دستگیر شدند. در سند رسمی گزارش شده است که آن‌ها به ایفای نقش محوری در سازماندهی و حمل محموله مواد مخدر به ایتالیا اعتراف کرده‌اند. این دو نفر با «دستور مستقیم سفیر امریکا» در آلبانی آزاد شده‌اند. اسناد و منابع ادعا می‌کنند که اطلاعات مربوط به این جنایات نیز به سفارت امریکا در تیرانا تحویل داده شده است. اگزیت می‌گوید، برای ارزیابی درستی سند با سفارت امریکا تماس گرفته، اما هیچ پاسخ رسمی داده نشده است. این رسانه در ادامه، ضمن ارائه توضیحاتی در مورد این گروهک نوشته است که این گروه «قبلاً توسط اتحادیه اروپا، کانادا، امریکا و ژاپن به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته می‌شد. آن‌ها اکنون از حمایت و حتی حمایت گسترده اتحادیه اروپا و امریکا برخوردار هستند.»

اگزیت اضافه می‌کند: «در سال ۲۰۱۳، دولت امریکا از این گروهک درخواست کرد که در آلبانی مستقر شوند، اما آن‌ها در ابتدا این پیشنهاد را رد کردند. آن‌ها در نهایت موافقت کردند که ۳۰۰۰ عضو را به کشور منتقل کنند و امریکا ۲۰ میلیون دلار به آژانس پناهندگان سازمان ملل برای این هدف کمک کرد.»

زمانی که آلبانی از این تروریست‌ها استقبال کرد، به گفته دیتمیر بوشاتی، وزیر خارجه وقت آلبانی، دولت امیدوار بود که مهمان‌نوازی این کشور مورد توجه «واشنگتن» قرار گیرد.


مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25