تروریسم از دیدگاه اسلام و بررسی موردی جمهوری اسلامی ایران
عنوان:     تروریسم از دیدگاه اسلام و بررسی موردی جمهوری اسلامی ایران
مجموعه ها:      congress1
شناسه کتاب:      98
نویسنده:      عبدالله باقری ، فاطمه باقری
شابک:      111
تعداد صفحات:      0
زبان:      فارسی
قیمت:      0.00
امتیاز:      Rating 0 
تصویر:      no-img_eng.png
کتاب:      دانلود Ebook1.pdf
توضیحات:     

امروزه تروریسم واژه ی به خصوصی است که موضوع اخبار اغلب رسانه های بزرگ دنیا می باشد. یکی از مهمترین جنبه های تروریسم، تعریف این واژه است. واژه تروریسم این ظرفیت را دارد که هر شخصی مطابق با منافع خود به تعریف آن بپردازد.

برای مثال می توان به حملات ارتش آمریکا علیه غیرنظامیان پاکستانی و ادعای آمریکایی ها مبنی بر مبارزه آن ها با تروریسم اشاره کرد. به عبارت دیگر، ایالات متحده آمریکا به منظور مبارزه با تروریسم، خود غیرنظامیان را ترور می کند. این مثال بیانگر اهمیت تعریف واژه تروریسم است. بدین منظور باید تعریف مشخصی از تروریسم ارائه دهیم.

با مراجعه به متون اسلامی، مشخص می شود که قانون گذار( خداوند) دائما پیروان خود را به احترام گزاردن به دیگران حتی به دشمنان خود تشویق می کند. نمی توان در متون اسلامی سندی را یافت که در آن مجوز ترور دشمنان صادر شده باشد.

ابتدا، این مقاله به بررسی تعریف تروریسم می پردازد و سپس روش اسلام در مقابل تروریسم را توضیح می دهد و پس از آن تفاوت بین جهاد اسلامی و ترور را نشان خواهد داد. در نهایت نیز به عنوان یک مطالعه موردی، به بررسی جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری اسلامی که قربانی پدیده تروریسم بوده است پرداخته خواهد شد تا علل و ریشه های تروریسم در ایران واکاوی شده و توضیح داده شوند