گفتگوی ویژه خبری با موضوع ایران بزرگترین قربانی تروریسم

0.0001گفتگوی ویژه خبری دیشب با حضور خانم آستانه پرست فرزند یکی از شهدای ترور و سید محمد جواد هاشمی نژاد دبیر کنگره شهدای ترور برگزار شد

به گزارش بنیاد هابیلیان به نقل از پایگاه اراده ملی ، سیدمحمدجواد هاشمی نژاد در برنامه گفتگوی ویژه خبری شنبه شب شبکه دو سیما با موضوع" ایران بزرگترین قربانی تروریسم" با گرامیداشت سالگرد شهادت شهید محمدعلی رجایی و نخست وزیر شهید محمدجواد باهنر افزود: برای برگزاری اولین کنگره ۱۷ هزار شهید ترور دو هدف منظور بود.

وی گفت: یک هدف، هدف داخلی است برای آگاهی دهی و روشن شدن ابعاد جنایت تروریستی برای نسل جوان ما.

هاشمی نژاد افزود: نسل جوان ما چندان آگاه و آشنا به جنایتی گروهک های تروریستی که در حق کشور ما کردند نیستند و طبیعتا در سایه این عدم آگاهی ممکن است خطراتی متوجه آنها باشد.

وی گفت: به خصوص در شرایط فعلی و عصر کنونی روش های ترور و تروریستی و فضای جذب نیرو نیز متفاوت شده است.

هاشمی نژاد افزود: به طور نمونه از رسانه های نوین نظیر اینترنت و فضاهای دیگر برخی گروهک های تروریستی با شعارهای فریبنده و با شیوه های جذاب برای جوانان استفاده می کنند که این همان ترفندهایی است که در ابتدای پیروزی اسلامی بعضی از گروهک ها به کار می بردند.

دبیر کنگره شهدای ترور گفت: باید جامعه از این نوع خطرات مصون بماند.

وی افزود: امروز ما شاهد ترور به مفهوم های جدید هم هستیم و ترور فرهنگی، ترور سایبری و ترور رسانه ای نیز داریم.

هاشمی نژاد گفت: ما به یمن قدرت جمهوری اسلامی ایران شاهد موارد کمتری از ترورهای فیزیکی هستیم و آنچه که الان برروی آن سرمایه گذاری می کنند ترورهای فرهنگی از نوع رسانه ای و سایبری است.

وی افزود:‌در بعد بین المللی نیز طبیعتا با فریب کاری که دنیا در حال انجام آن است و با استفاده ای که کشورهای قدرتمند به خصوص امریکا دارند و از ابزار تروریست علیه ملت ها استفاده می کنند لازم است که کشور ما هم جایگاهش مشخص باشد.

هاشمی نژاد گفت: کشور ما یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم است و شاید از برخی جهات ترورهایی که در کشور ما انجام شده است بی نظیر باشد.

دبیر کنگره شهدای ترور افزود: لازم است در این زمینه فعالیت هایی ارائه شود و دنیا را نسبت به آنچه که در کشورمان گذشت آگاه کنیم.

وی گفت:‌برگزاری کنگره ملی ۱۷ هزار شهید ترور پایه و اساسی است که انشاء‌اله در سالهای بعد به صورت وسیع تر و کامل تر فعالیت هایی در این زمینه داشته باشیم.

هاشمی نژاد افزود: روز شهادت شهید محمدعلی رجایی و شهید دکتر باهنر روز ملی مبارزه با تروریسم است که امسال اولین بار این کنگره برگزار شد.

وی گفت: این کنگره در سطح بسیار خوبی برگزار شد و خانواده های معزز شهدا از سراسر کشور حضور پیدا کردند.

هاشمی نژاد افزود:‌در بخش مقالات علمی، حدود ۳۰۰ مقاله در مدت دو ماه داشتیم که سطح مقالات بسیار خوب بود.

دبیر کنگره شهدای ترور گفت:‌ ازچندین قاره مقالاتی ارائه کرده بودند.

وی افزود: سفرای ۱۵ کشور منطقه که مورد هدف جنایت تروریستی واقع شده بودند در کنگره شرکت داشتند.

هاشمی نژاد گفت:‌ ما از سفرای کشورهای اروپایی هم برای شرکت در کنگره دعوت کردیم با این حدس و گمان که آنها در این کنگره شرکت نخواهد کرد و حدس ما هم درست بود به دلیل آنکه طبیعتا کشورهای اروپایی یکی از متهمین اصلی وقایع تروریستی در کشور ما هستند.

وی افزود: گروهها و گروهک های ترویستی از همه انواع آن که در کشور ما فعالیت داشتند به طور آزادانه در کشورهای اروپایی در حال فعالیت هستند در حالیکه بسیاری از همین کشورها این گروهها را زمانی جزو لیست گروههای تروریستی خودشان داشتند.

دبیر کنگره شهدای ترور افزود:‌ مطمئن باشید در این زمینه اگر ذره ای توان پاسخگویی به افکار عمومی داشتند قطعا شرکت می کردند.

وی گفت: آنها متهم اصلی این جنایت تروریستی به واسطه حمایت هایی که از این گروهک های تروریستی درکشورشان انجام می دهند هستند.

هاشمی نژاد در پاسخ به اینکه گروهک های تروریستی معاضد نظام جمهوری اسلامی ایران چه گروههای هستند افزود: گروهای مختلفی هستند یعنی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز تعدد گروهها را داریم که البته همه آنها شکل و کار متفاوتی داشتند اما هدف واحدی را دنبال می کردند.

وی گفت: گروهک فرقان در اول پیروزی انقلاب اسلامی، ایت الله مفتح و ایت الله مطهری را به شهادت رساندند.

هاشمی نژاد افزود: به دنبال آن گروهک های تجزیه طلب مخالف در برخی از نقاط مرزی فعالیت می کردند مانند چریک های فدایی خلق که مارکسیست بودند و به دنبال جدا کردن شهر گنبد و مناطق شمالی بودند، گروهک کومله به دنبال جدا کردن مناطق غربی کشور و گروهک دموکرات نیز به دنبال تجزیه طلبی بودند.

دبیر کنگره شهدای ترور گفت:‌ گروهک ریگی در شرق کشور فعالیت داشت و درجنوب غرب کشور نیز گروهک خلق عرب فعالیت می کرد.

وی افزود: شاخص آنها در جنایت هم سازمان منافقین بود.

هاشمی نژاد گفت: هرگروهکی که دستگیر شدند اقرار به این داشتند که از طرف سیا تغذیه می شدند و اهداف آنها را دنبال می کردند.

وی افزود: تصور می کنم ۷-۸ گروه مختلفی بودند که اقدامات مسلحانه داشتند.

هاشمی نژاد گفت: گروهک منافقین در دهه ۴۰ تاسیس شد که موسسان آن آموزه های ابتدایی که از اسلام داشتند با آموزه های مارکسیسم مخلوط کردند و یک تفکر التقاطی را به وجود آوردند.

دبیر کنگره شهدای ترور افزود:‌ از همان ابتدا مبنای کار آنها مبارزه مسلحانه به شیوه ترور بود.

وی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شروع به یارگیری در سطح دبیرستان ها و دانشگاهها کردند و عمده ترورهایی که انجام دادند بدست دبیرستانی ها بود.

هاشمی نژاد افزود: ۹۰ درصد ترورهایی که در کشور واقع شد بدست نوجوانانی از دبیرستان انجام شده است.

وی گفت: شیوه آنها شیوه مغز شویی بود که در گزارش های بین المللی هم به نحوه عملکرد سازمان منافقین اشاره شده است.

هاشمی نژاد افزود: سازمان منافقین فکر می کرد که اگر رهبران فکری انقلاب اسلامی را ترور کند قادر خواهد بود انقلاب را به بن بست بکشاند.

دبیر کنگره شهدای ترور گفت: سرکرده منافقین پیش بینی کرده بود که انقلاب اسلامی درمدت شش ماه ساقط خواهد شد.

وی افزود: البته اگر شرایط ابتدای پیروزی انقلاب را در نظر بگیریم از بعضی جهات این پیش بینی درست بود.

هاشمی نژاد گفت: در کشور ما دو تن از روسای قوه های کشور به شهادت رسیدند، رئیس قوه قضائیه، ۱۴ وزیر، ۲۷ نماینده مجلس، رئیس جمهور و نخست وزیر را ترور کردند اما هدف آنها به دلیل حضور گسترده مردم خنثی شد.

وی افزود: تصور آنها این بود که مردم صحنه را خالی می کنند و بعد ما شاهد بودیم که حملات و ترور آنهامتوجه مردم کوچه وبازار شد و می خواستند رعب و وحشت ایجاد کنند و مردم را از صحنه عقب برانند و ۱۲ هزار ترور محصول یک چنین جنایت عظیمی بود که منافقین انجام دادند.

هاشمی نژاد گفت:سازمان منافقین از همان ابتدا برای انکه بتواند به اهداف خود برسد و عوامل خود را کاملا در اختیار بگیرد ، انها را از خانواده ها جدا و مغز شویی می کردند که این ها در گزارش های بین المللی امده است .

دبیر کنگره شهدای ترور با بیان این که جمهوری اسلامی ایران کشور بسیار قدرتمندی در منطقه است افزود :‌در اکثر کشورهای اطراف ما وضعیت بسیار نابسامان است و کشور ما کاملا با ثبات و در کمال امنیت به سر می برد که این به یمن حضور قدرتمند مردم و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب و حضرت امام راحل است .

وی گفت : آنچه که امروز اهمیت دارد ، پرداختن به جنبه های مختلف تروریسم است .

هاشمی نژاد افزود : تروریسم رسانه ای به دنبال ترور افکار ملت ها است.

وی گفت : ماهواره ها به دنبال آن هستند که فکر و مغز و فرهنگ یک ملت را بگیرند و فرهنگ بیگانه را جایگزین آن کنند .

هاشمی نژاد افزود : نتیجه یک چنین عملی فروپاشی خانواده ها و جدایی و طرد شدن نوجوانان است که این موضوع مصداق و نمونه بارز تروریسم فرهنگی است که کشور ما باید بیشتر در این زمینه ها کار کند .

دبیر کنگره شهدای ترورافزود : این بخشی از جنگ نرم دشمن است و ما هم باید به مقابله با این روش دشمن برخیزیم .

وی گفت : در بعد حقوقی هم مقداری کم کاری داریم و باید مباحث حقوقی را هم به صورت جدی پیگیری کنیم.

هاشمی نژاد افزود : باید از بعضی فرصت های حقوقی که احیانا در مجامع بین المللی وجود دارد ،موضوع تروریسم و حامیان تروریسم را دنبال کنیم که این قطعا دامنه فعالیت های تروریستی را محدود خواهد کرد .

وی افزود : هم اکنون بعضی کشورها نظیر آلمان و فرانسه ، مقربرخی از گروهک های تروریستی است .

هاشمی نژاد گفت : به موازات کارهای تبلیغاتی و کارهای عمیق علمی که انجام می دهیم باید اقدامات حقوقی را هم پیگیری کنیم .

دبیر کنگره شهدای ترور گفت : نباید هیچ عرصه ای را در این زمینه ها خالی بگذاریم که اگر خالی بگذاریم ، دشمنان در صدد تعویض جای قاتل و مقتول با یکدیگر هستند .

وی افزود : همچنان که ما شاهد هستیم کشور جمهوری اسلامی ایران با حدود ۱۷ هزار شهید ترور ، در دنیا به عنوان کشور حامی تروریسم معرفی می شود ، اما هیچ جایی اشاره نمی شود که این کشور یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم در جهان است .

هاشمی نژاد در پاسخ به سوالی که طرح دعاوی خانواده های شهدای ترور در مجامع بین المللی به کجا رسید گفت : طرح در حال پیگیری است و پرونده های بسیار خوبی تشکیل شده و در جریان است و پرونده های دیگری هم تکمیل شده و مسیر خود را طی می کنند .

وی افزود : امیدواریم این پرونده ها هر چه بیشتر به ثمر برسد .

هاشمی نژاد گفت : ما به شدت به دنبال این موضوع هستیم که تروریسم و مبارزه با تروریسم را با همه ابعاد و اشکال آن که ممکن است خطراتی را متوجه جامعه ما بکند پیگیری کنیم .

دبیر کنگره شهدای ترورافزود : اجازه نخواهیم داد که تروریست ها و گروهک های تروریستی در سایه امنی که قدرت های خارجی برای آنها فراهم کرده اند به راحتی و بدون مزاحمت فعالیت داشته باشند .

وی گفت : سیاست کشورهای غربی در مورد منافقین تقریبا یکسان بوده است . یعنی در گزارش های متعددی که آنها در مورد منافقین تهیه کرده اند متوجه می شویم که کشورهای غربی هیچ نقطه ابهامی در مورد این سازمان ندارند .

هاشمی نژاد افزود : در گزارش های مفصل و کاملی که از وضعیت سازمان منافقین و پیشینه آنها و زمینه های فکری و عملکرد آنها تهیه کرده اند ، به صراحت می گویند که هزاران نفر از مردم ایران به دست منافقین به شهادت رسیده اند.

وی گفت :‌ همچنین اشاره می کنند ، به دلیل خیانت هایی که این سازمان به مردم خود در جنگ ایران و عراق کرده است و به دلیل جنایت در ترور مردم ایران ، این گروه به شدت مورد نفرت مردم ایران است .

هاشمی نژاد افزود : اما ما شاهد این هستیم که به صراحت از اینها هم حمایت می کنند .

دبیر کنگره شهدای ترورگفت : وزارت خارجه آمریکا بنا به دلایل سیاسی منافقین را از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۲ در لیست گروه های تروریستی قرار داد و مجددا آنها را بنا به ملاحظات سیاسی خارج کرد ، و نکته جالب این است در این چند سال که در لیست گروه های تروریستی وزارت خارجه آمریکا بودند ،‌هیچ محدودیتی برای فعالیت نداشتند .

وی افزود : همه امکانات رسانه ای ،‌ لجستیکی و اطلاعاتی اینها در اختیار آنها بود .

هاشمی نژاد گفت : ۲۰ سال پیش اعضای سازمان منافقین ، به طور همزمان در یک روز به ۱۳ سفارتخانه ایران در کشورهای اروپایی حمله کردند و خسارت های بسیاری زدند و حتی در استرالیا با تبر به یکی از دیپلمات های ما حمله کردند ، اما یک نفر از اعضای سازمان منافقین در این زمینه دستگیر نشد که این جرم سنگینی به لحاظ قوانین بین المللی است.

وی افزود : این نشانه آن است که سیستم امنیتی و پلیسی کشورهای اروپایی وآمریکا کاملا در اختیار تروریسم است تا بتوانند از تروریسم در کشورهای مورد هدف استفاده کنند .

هاشمی نژاد گفت : در حقیقت آمریکاییها و اروپاییها ،‌تروریست ها را به دو گروه تروریست خوب و تروریست بد تقسیم کرده اند و تروریست بد آنهایی است که علیه آنها اقدام می کنند .

دبیر کنگره شهدای ترورافزود : طبیعتا برخی از اقداماتی که آمریکاییها می خواهند انجام بدهند به لحاظ ظاهری و شکلی و حقوق بشری بسیار بد است که حتی آمریکاییها که این قدر جنایت می کنند به صراحت نمی توانند دست به آن کار بزنند و این کار به عهده این گروهک ها است .

وی گفت :‌گروهک های تروریستی دقیقا روی خط و مسیر دشمنان ما حرکت می کنند .

هاشمی نژاد افزود : روزی که دشمنان بحث تجزیه طلبی را پیگیری می کنند ،‌این گروهک ها شروع به اقدامات می کنند و وقتی که موضوع هسته ای ایران بحث روز می شود و دشمنان از این ناحیه بسیار ترس و وحشت دارند ،‌یک دفعه این گروهک ها شروع به حرکت می کنند .

وی گفت : مقامات امنیتی آمریکا به صراحت اعلام کردند که دانشمندان هسته ای ما در همکاری تنگاتنگ سازمان منافقین با موساد اسراییل به شهادت رسیدند .

خانم آستانه پرست فرزند یکی از شهدای ترور نیز در برنامه گفتگوی ویژه خبری، ضمن شرح چگونگی شهادت پدرش به دست منافقین در سال ۱۳۶۰ درباره تعداد بانوانی که به دلیل ترور به شهادت رسیده اند گفت : ‌تعداد بانوان شهیده ۱۱۰ نفراست که در سنین مختلف به شهادت رسیدند .

به گزارش بنیاد هابیلیان به نقل از پایگاه اراده ملی ، سیدمحمدجواد هاشمی نژاد در برنامه گفتگوی ویژه خبری شنبه شب شبکه دو سیما با موضوع" ایران بزرگترین قربانی تروریسم" با گرامیداشت سالگرد شهادت شهید محمدعلی رجایی و نخست وزیر شهید محمدجواد باهنر افزود: برای برگزاری اولین کنگره ۱۷ هزار شهید ترور دو هدف منظور بود.

وی گفت: یک هدف، هدف داخلی است برای آگاهی دهی و روشن شدن ابعاد جنایت تروریستی برای نسل جوان ما.

هاشمی نژاد افزود: نسل جوان ما چندان آگاه و آشنا به جنایتی گروهک های تروریستی که در حق کشور ما کردند نیستند و طبیعتا در سایه این عدم آگاهی ممکن است خطراتی متوجه آنها باشد.

وی گفت: به خصوص در شرایط فعلی و عصر کنونی روش های ترور و تروریستی و فضای جذب نیرو نیز متفاوت شده است.

هاشمی نژاد افزود: به طور نمونه از رسانه های نوین نظیر اینترنت و فضاهای دیگر برخی گروهک های تروریستی با شعارهای فریبنده و با شیوه های جذاب برای جوانان استفاده می کنند که این همان ترفندهایی است که در ابتدای پیروزی اسلامی بعضی از گروهک ها به کار می بردند.

دبیر کنگره شهدای ترور گفت: باید جامعه از این نوع خطرات مصون بماند.

وی افزود: امروز ما شاهد ترور به مفهوم های جدید هم هستیم و ترور فرهنگی، ترور سایبری و ترور رسانه ای نیز داریم.

هاشمی نژاد گفت: ما به یمن قدرت جمهوری اسلامی ایران شاهد موارد کمتری از ترورهای فیزیکی هستیم و آنچه که الان برروی آن سرمایه گذاری می کنند ترورهای فرهنگی از نوع رسانه ای و سایبری است.

وی افزود:‌در بعد بین المللی نیز طبیعتا با فریب کاری که دنیا در حال انجام آن است و با استفاده ای که کشورهای قدرتمند به خصوص امریکا دارند و از ابزار تروریست علیه ملت ها استفاده می کنند لازم است که کشور ما هم جایگاهش مشخص باشد.

هاشمی نژاد گفت: کشور ما یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم است و شاید از برخی جهات ترورهایی که در کشور ما انجام شده است بی نظیر باشد.

دبیر کنگره شهدای ترور افزود: لازم است در این زمینه فعالیت هایی ارائه شود و دنیا را نسبت به آنچه که در کشورمان گذشت آگاه کنیم.

وی گفت:‌برگزاری کنگره ملی ۱۷ هزار شهید ترور پایه و اساسی است که انشاء‌اله در سالهای بعد به صورت وسیع تر و کامل تر فعالیت هایی در این زمینه داشته باشیم.

هاشمی نژاد افزود: روز شهادت شهید محمدعلی رجایی و شهید دکتر باهنر روز ملی مبارزه با تروریسم است که امسال اولین بار این کنگره برگزار شد.

وی گفت: این کنگره در سطح بسیار خوبی برگزار شد و خانواده های معزز شهدا از سراسر کشور حضور پیدا کردند.

هاشمی نژاد افزود:‌در بخش مقالات علمی، حدود ۳۰۰ مقاله در مدت دو ماه داشتیم که سطح مقالات بسیار خوب بود.

دبیر کنگره شهدای ترور گفت:‌ ازچندین قاره مقالاتی ارائه کرده بودند.

وی افزود: سفرای ۱۵ کشور منطقه که مورد هدف جنایت تروریستی واقع شده بودند در کنگره شرکت داشتند.

هاشمی نژاد گفت:‌ ما از سفرای کشورهای اروپایی هم برای شرکت در کنگره دعوت کردیم با این حدس و گمان که آنها در این کنگره شرکت نخواهد کرد و حدس ما هم درست بود به دلیل آنکه طبیعتا کشورهای اروپایی یکی از متهمین اصلی وقایع تروریستی در کشور ما هستند.

وی افزود: گروهها و گروهک های ترویستی از همه انواع آن که در کشور ما فعالیت داشتند به طور آزادانه در کشورهای اروپایی در حال فعالیت هستند در حالیکه بسیاری از همین کشورها این گروهها را زمانی جزو لیست گروههای تروریستی خودشان داشتند.

دبیر کنگره شهدای ترور افزود:‌ مطمئن باشید در این زمینه اگر ذره ای توان پاسخگویی به افکار عمومی داشتند قطعا شرکت می کردند.

وی گفت: آنها متهم اصلی این جنایت تروریستی به واسطه حمایت هایی که از این گروهک های تروریستی درکشورشان انجام می دهند هستند.

هاشمی نژاد در پاسخ به اینکه گروهک های تروریستی معاضد نظام جمهوری اسلامی ایران چه گروههای هستند افزود: گروهای مختلفی هستند یعنی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز تعدد گروهها را داریم که البته همه آنها شکل و کار متفاوتی داشتند اما هدف واحدی را دنبال می کردند.

وی گفت: گروهک فرقان در اول پیروزی انقلاب اسلامی، ایت الله مفتح و ایت الله مطهری را به شهادت رساندند.

هاشمی نژاد افزود: به دنبال آن گروهک های تجزیه طلب مخالف در برخی از نقاط مرزی فعالیت می کردند مانند چریک های فدایی خلق که مارکسیست بودند و به دنبال جدا کردن شهر گنبد و مناطق شمالی بودند، گروهک کومله به دنبال جدا کردن مناطق غربی کشور و گروهک دموکرات نیز به دنبال تجزیه طلبی بودند.

دبیر کنگره شهدای ترور گفت:‌ گروهک ریگی در شرق کشور فعالیت داشت و درجنوب غرب کشور نیز گروهک خلق عرب فعالیت می کرد.

وی افزود: شاخص آنها در جنایت هم سازمان منافقین بود.

هاشمی نژاد گفت: هرگروهکی که دستگیر شدند اقرار به این داشتند که از طرف سیا تغذیه می شدند و اهداف آنها را دنبال می کردند.

وی افزود: تصور می کنم ۷-۸ گروه مختلفی بودند که اقدامات مسلحانه داشتند.

هاشمی نژاد گفت: گروهک منافقین در دهه ۴۰ تاسیس شد که موسسان آن آموزه های ابتدایی که از اسلام داشتند با آموزه های مارکسیسم مخلوط کردند و یک تفکر التقاطی را به وجود آوردند.

دبیر کنگره شهدای ترور افزود:‌ از همان ابتدا مبنای کار آنها مبارزه مسلحانه به شیوه ترور بود.

وی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شروع به یارگیری در سطح دبیرستان ها و دانشگاهها کردند و عمده ترورهایی که انجام دادند بدست دبیرستانی ها بود.

هاشمی نژاد افزود: ۹۰ درصد ترورهایی که در کشور واقع شد بدست نوجوانانی از دبیرستان انجام شده است.

وی گفت: شیوه آنها شیوه مغز شویی بود که در گزارش های بین المللی هم به نحوه عملکرد سازمان منافقین اشاره شده است.

هاشمی نژاد افزود: سازمان منافقین فکر می کرد که اگر رهبران فکری انقلاب اسلامی را ترور کند قادر خواهد بود انقلاب را به بن بست بکشاند.

دبیر کنگره شهدای ترور گفت: سرکرده منافقین پیش بینی کرده بود که انقلاب اسلامی درمدت شش ماه ساقط خواهد شد.

وی افزود: البته اگر شرایط ابتدای پیروزی انقلاب را در نظر بگیریم از بعضی جهات این پیش بینی درست بود.

هاشمی نژاد گفت: در کشور ما دو تن از روسای قوه های کشور به شهادت رسیدند، رئیس قوه قضائیه، ۱۴ وزیر، ۲۷ نماینده مجلس، رئیس جمهور و نخست وزیر را ترور کردند اما هدف آنها به دلیل حضور گسترده مردم خنثی شد.

وی افزود: تصور آنها این بود که مردم صحنه را خالی می کنند و بعد ما شاهد بودیم که حملات و ترور آنهامتوجه مردم کوچه وبازار شد و می خواستند رعب و وحشت ایجاد کنند و مردم را از صحنه عقب برانند و ۱۲ هزار ترور محصول یک چنین جنایت عظیمی بود که منافقین انجام دادند.

هاشمی نژاد گفت:سازمان منافقین از همان ابتدا برای انکه بتواند به اهداف خود برسد و عوامل خود را کاملا در اختیار بگیرد ، انها را از خانواده ها جدا و مغز شویی می کردند که این ها در گزارش های بین المللی امده است .

دبیر کنگره شهدای ترور با بیان این که جمهوری اسلامی ایران کشور بسیار قدرتمندی در منطقه است افزود :‌در اکثر کشورهای اطراف ما وضعیت بسیار نابسامان است و کشور ما کاملا با ثبات و در کمال امنیت به سر می برد که این به یمن حضور قدرتمند مردم و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب و حضرت امام راحل است .

وی گفت : آنچه که امروز اهمیت دارد ، پرداختن به جنبه های مختلف تروریسم است .

هاشمی نژاد افزود : تروریسم رسانه ای به دنبال ترور افکار ملت ها است.

وی گفت : ماهواره ها به دنبال آن هستند که فکر و مغز و فرهنگ یک ملت را بگیرند و فرهنگ بیگانه را جایگزین آن کنند .

هاشمی نژاد افزود : نتیجه یک چنین عملی فروپاشی خانواده ها و جدایی و طرد شدن نوجوانان است که این موضوع مصداق و نمونه بارز تروریسم فرهنگی است که کشور ما باید بیشتر در این زمینه ها کار کند .

دبیر کنگره شهدای ترورافزود : این بخشی از جنگ نرم دشمن است و ما هم باید به مقابله با این روش دشمن برخیزیم .

وی گفت : در بعد حقوقی هم مقداری کم کاری داریم و باید مباحث حقوقی را هم به صورت جدی پیگیری کنیم .

هاشمی نژاد افزود : باید از بعضی فرصت های حقوقی که احیانا در مجامع بین المللی وجود دارد ،موضوع تروریسم و حامیان تروریسم را دنبال کنیم که این قطعا دامنه فعالیت های تروریستی را محدود خواهد کرد .

وی افزود : هم اکنون بعضی کشورها نظیر آلمان و فرانسه ، مقربرخی از گروهک های تروریستی است .

هاشمی نژاد گفت : به موازات کارهای تبلیغاتی و کارهای عمیق علمی که انجام می دهیم باید اقدامات حقوقی را هم پیگیری کنیم .

دبیر کنگره شهدای ترور گفت : نباید هیچ عرصه ای را در این زمینه ها خالی بگذاریم که اگر خالی بگذاریم ، دشمنان در صدد تعویض جای قاتل و مقتول با یکدیگر هستند .

وی افزود : همچنان که ما شاهد هستیم کشور جمهوری اسلامی ایران با حدود ۱۷ هزار شهید ترور ، در دنیا به عنوان کشور حامی تروریسم معرفی می شود ، اما هیچ جایی اشاره نمی شود که این کشور یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم در جهان است .

هاشمی نژاد در پاسخ به سوالی که طرح دعاوی خانواده های شهدای ترور در مجامع بین المللی به کجا رسید گفت : طرح در حال پیگیری است و پرونده های بسیار خوبی تشکیل شده و در جریان است و پرونده های دیگری هم تکمیل شده و مسیر خود را طی می کنند .

وی افزود : امیدواریم این پرونده ها هر چه بیشتر به ثمر برسد .

هاشمی نژاد گفت : ما به شدت به دنبال این موضوع هستیم که تروریسم و مبارزه با تروریسم را با همه ابعاد و اشکال آن که ممکن است خطراتی را متوجه جامعه ما بکند پیگیری کنیم .

دبیر کنگره شهدای ترورافزود : اجازه نخواهیم داد که تروریست ها و گروهک های تروریستی در سایه امنی که قدرت های خارجی برای آنها فراهم کرده اند به راحتی و بدون مزاحمت فعالیت داشته باشند .

وی گفت : سیاست کشورهای غربی در مورد منافقین تقریبا یکسان بوده است . یعنی در گزارش های متعددی که آنها در مورد منافقین تهیه کرده اند متوجه می شویم که کشورهای غربی هیچ نقطه ابهامی در مورد این سازمان ندارند .

هاشمی نژاد افزود : در گزارش های مفصل و کاملی که از وضعیت سازمان منافقین و پیشینه آنها و زمینه های فکری و عملکرد آنها تهیه کرده اند ، به صراحت می گویند که هزاران نفر از مردم ایران به دست منافقین به شهادت رسیده اند.

وی گفت :‌ همچنین اشاره می کنند ، به دلیل خیانت هایی که این سازمان به مردم خود در جنگ ایران و عراق کرده است و به دلیل جنایت در ترور مردم ایران ، این گروه به شدت مورد نفرت مردم ایران است .

هاشمی نژاد افزود : اما ما شاهد این هستیم که به صراحت از اینها هم حمایت می کنند .

دبیر کنگره شهدای ترورگفت : وزارت خارجه آمریکا بنا به دلایل سیاسی منافقین را از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۲ در لیست گروه های تروریستی قرار داد و مجددا آنها را بنا به ملاحظات سیاسی خارج کرد ، و نکته جالب این است در این چند سال که در لیست گروه های تروریستی وزارت خارجه آمریکا بودند ،‌هیچ محدودیتی برای فعالیت نداشتند .

وی افزود : همه امکانات رسانه ای ،‌ لجستیکی و اطلاعاتی اینها در اختیار آنها بود .

هاشمی نژاد گفت : ۲۰ سال پیش اعضای سازمان منافقین ، به طور همزمان در یک روز به ۱۳ سفارتخانه ایران در کشورهای اروپایی حمله کردند و خسارت های بسیاری زدند و حتی در استرالیا با تبر به یکی از دیپلمات های ما حمله کردند ، اما یک نفر از اعضای سازمان منافقین در این زمینه دستگیر نشد که این جرم سنگینی به لحاظ قوانین بین المللی است.

وی افزود : این نشانه آن است که سیستم امنیتی و پلیسی کشورهای اروپایی وآمریکا کاملا در اختیار تروریسم است تا بتوانند از تروریسم در کشورهای مورد هدف استفاده کنند .

هاشمی نژاد گفت : در حقیقت آمریکاییها و اروپاییها ،‌تروریست ها را به دو گروه تروریست خوب و تروریست بد تقسیم کرده اند و تروریست بد آنهایی است که علیه آنها اقدام می کنند .

دبیر کنگره شهدای ترورافزود : طبیعتا برخی از اقداماتی که آمریکاییها می خواهند انجام بدهند به لحاظ ظاهری و شکلی و حقوق بشری بسیار بد است که حتی آمریکاییها که این قدر جنایت می کنند به صراحت نمی توانند دست به آن کار بزنند و این کار به عهده این گروهک ها است .

وی گفت :‌گروهک های تروریستی دقیقا روی خط و مسیر دشمنان ما حرکت می کنند .

هاشمی نژاد افزود : روزی که دشمنان بحث تجزیه طلبی را پیگیری می کنند ،‌این گروهک ها شروع به اقدامات می کنند و وقتی که موضوع هسته ای ایران بحث روز می شود و دشمنان از این ناحیه بسیار ترس و وحشت دارند ،‌یک دفعه این گروهک ها شروع به حرکت می کنند .

وی گفت : مقامات امنیتی آمریکا به صراحت اعلام کردند که دانشمندان هسته ای ما در همکاری تنگاتنگ سازمان منافقین با موساد اسراییل به شهادت رسیدند .

خانم آستانه پرست فرزند یکی از شهدای ترور نیز در برنامه گفتگوی ویژه خبری، ضمن شرح چگونگی شهادت پدرش به دست منافقین در سال ۱۳۶۰ درباره تعداد بانوانی که به دلیل ترور به شهادت رسیده اند گفت : ‌تعداد بانوان شهیده ۱۱۰ نفراست که در سنین مختلف به شهادت رسیدند .


مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان