گروهک منافقین اهداف خود را با ترور دنبال می‌کند

 169525831

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب با بیان اینکه تاریخ از شرح شکنجه‌های گروهک تروریستی منافقین شرمسار است گفت: این گروهک اهدف خود را با ترور پیش می‌بَرد.

 

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابوالحسن نواب روز یکشنبه در نشست نقد و بررسی کتاب فرقه‌ای در قلب جمهوری اسلامی که در تالار صدر دانشگاه ادیان و مذاهب در قم برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: منافقین یا همان گروهکی که خود را مجاهدین خلق می‌دانند، خسارت بارتر، آدمکش‌تر و بدتر از داعش هستند.

 

وی افزود: داعش آشکارا به میدان می‌آید و شروع به جنگ مستقیم می‌کند و افراد هم پاسخ آن را می‌دهند ولی فرقه رجوی و مجاهدین خلق که در طول تاریخ انقلاب‌اسلامی تا به امروز به جز مرگ و دمار و نابودی برای بشریت چیز دیگری نداشتند، ناجوانمردانه اقدام به کُشتن افراد می‌کنند.

 

رئیس دانشگاه ادیان با یادآوری اینکه حضرت امام (ره) هیچ‌گاه به مساله ترور تَن نداد یادآور شد: از سال ۴۲ که انقلاب را آغاز کرد تا سال ۵۷ به هیچ گروهی حتی گروه‌های ملتزم و متدینی که اجازه می‌خواستند کسی را ترور کنند، اجازه چنین کاری را نداد.

 

نواب خاطرنشان کرد: رزم آرا نخست وزیر حکومت پهلوی، با تمام اندیشه‌های امام مخالفت و سعی می‌کرد با مخالفت با انقلاب امام، همه مبانی را زیر سوال ببرد و ضربه‌ای محکم به پیکره انقلاب بزند.

 

وی ادامه داد: گروهی از مسلمانان و مجاهدان راستین که اسمشان موتلفه بود، تصمیم داشتند، رزم آرا را ترور کنند، در این خصوص از امام استفتا کردند، ولی امام در پاسخ گفت، اجازه ترور کسی را نمی‌دهم، و آنها از مراجع دیگر استفتا کردند و سعی کردند این کار را عملی کنند.

 

رئیس دانشگاه ادیان‌ و مذاهب بیان داشت: منافقین شکنجه‌هایی کردند که امروز تاریخ از نوشتن آن شرم دارد، سال‌هایی بود در انقلاب‌اسلامی ایران که هر کس ریش داشت و در محل زندگی خود معروف به تدین بود، یک نفر با موتور گلوله‌ای در مغزش خالی می‌کرد و می‌رفت، بدون هیچ دلیلی صرف اینکه او فقط یک کاسب متدین بود.

 

وی ادامه داد: ما روحانیانی را می‌شناختیم که ارتباطی با انقلاب نداشتند، صرف اینکه روحانی بودند در خیابان ترور شده بودند.

 

نواب گفت: منافقین به محتوا کاری نداشتند، قصد داشتند یک هدفی را با ترور پیش ببرند.

 

وی گفت: در بین مبارزه‌هایی که ملت‌ها داشتند، حتی نازی‌ها و حتی کسانی که با کودتا سرکار آمدند، نمونه کشتار و ترور مجاهدین خلق یا همان منافقین بی‌نظیر است.

 

وی افزود: انفجارهایی که انجام می‌دادند، سقف‌هایی که فرود آوردند، کشتارهایی که کردند، انسان‌های نفوذی که داخل کردند، هر کاری که ممکن بود، انجام می‌دادند و امروز نیز با هر شیوه ممکنی که بتوانند از شیوه ترور فکری، بیولوژیکی، رسانه‌ای و استفاده از هر نوع ابزاری، تلاش دارند، تفکر باطل خود را که به لطف خداوند به هیچ‌جایی هم نرسید، جا بیندازند.

 

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب بیان کرد: در طول تاریخ از صدر اسلام تاکنون ترور محکوم بوده، هیچ آیینی این کار را تایید نکرده، هیچ مبنایی نیز ترور را تایید نمی‌کند و همه اندیشه‌های بشری و همه ادیان در مقابل این تفکر هستند، و همه شیوه‌های درست اداره حکومت‌ها روش ترور فرد را محکوم می‌کنند و هیچ‌گاه در طول تاریخ بشری نه این این شیوه به جایی رسیده و نه کسی آن را تایید کرده است.

 

در این نشست، کتاب فرقه‌ای در قلب جمهوری اسلامی که توسط ناتالی گوله یک سیاستمدار زن فرانسوی نوشته و توسط روح‌الله قاسمی نیز ترجمه شده، رونمایی شد.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مطالب پربازدید بخش خبر

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان