کومله پسرم را در ابتدای جوانی‌اش به شهادت رساند

Mirani

شهید غلام‌رضا میرانی‌زاده در سال 1339 در شهرستان قائن به دنیا آمد. پدرش کشاورز و مادرش خانه‌دار بود.

وی تحصیلات خود را تا سوم ابتدایی ادامه داد، سپس به دلیل مشکلات مالی ترک تحصیل کرد و به قالی‌بافی مشغول شد؛ اما به‌خاطر علاقه‌اش به درس خواندن، شبانه دوران ابتدایی را به پایان رساند. شهید میرانی‌زاده از نظر اخلاق و رفتار ممتاز و الگوی اطرافیان خودش شده بود. در انجام فرائض دینی کوتاهی نمی‌کرد و در مراسم‌های دینی شرکت می‌کرد. وی زمان انقلاب در تظاهرات‌های علیه رژیم پهلوی شرکت می‌کرد. بعد از پیروزی انقلاب به خدمت سربازی اعزام شد و پس از گذراندن دوره آموزشی، به جبهه غرب منتقل شد تا این‌که 16مرداد1361 در منطقه مریوان به دست عناصر گروهک تروریستی کومله به شهادت رسید.

آنچه در ادامه می‌خوانید، شرحی است بر گفت‌وگوی هابیلیان با مادر شهید غلامرضا میرانی‌زاده:

«غلام‌رضا اولین فرزندم بود. قبل او چند فرزند دیگر داشتم که همه بر اثر بیماری مرده بودند. خدا را شکر پاقدم خوبی داشت و بعد از او خدا 9 فرزند دیگر به ما داد.

پدر غلام‌رضا مرد مومن و مهربانی بود و برای به‌دست آوردن روزی حلال تلاش می‌کرد. پدرش ملا و باسواد بود. غلام‌رضا در کنار پدرش بزرگ شد. پسر آرام و سربه‌راهی بود. با بقیه هم‌سن‌هایش متفاوت بود. درسش را تا کلاس پنجم ابتدایی خواند، سپس ما به مشهد آمدیم و او آنجا مقطع راهنمایی را به پایان رساند. بعد از آن درس را رها کرد و در یک کارگاه قالی‌بافی مشغول به کار شد.  نسبت به نمازش خیلی مقید بود و سعی می‌کرد اول وقت بخواند. اهل رفت‌وآمد با فامیل و کمک به مردم بود. به یاد دارم یک خانواده زاهدانی بودند که وضعیت مالی خوبی نداشتند، او هر شب برای آن‌ها غذا می‌برد. کتابی بود راجع به ائمه، آن را همیشه می‌خواند.

سال 1376 زلزله قائن بود. غلام‌رضا در ستاد کمک‌رسانی به زلزله زدگان بود و چند ماهی آنجا بود. برای ساخت خانه روستاییان به مردم کمک می‌کرد. قبل از رفتنش به سربازی برایش به خواستگاری رفتیم و دختری را نشان کردیم. قرار شد بعد از اتمام سربازی مراسم عروسی برایش بگیریم.

سربازی را در ارتش گذراند و درجه‌دار ارتش شد. پس از گذراندن دوره آموزشی، به جبهه غرب منتقل شد. یک بار هم در جبهه مجروح شد. شانزدهم مرداد 1361 بود که کومله پسرم را در اوج جوانی در مریوان به شهادت رساند.»

بیشتر بخوانید:

کومله پس از تیرباران پسرم، او را از کوه به پایین پرت کرد

جریان نفاق باعث شهادت آیت‌الله مدنی شد


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9477943&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  طلبه فعال استان گلستان

  شهید سید کریم شهید حسینی

  رئیس انجمن اسلامی کارگران

  شهید سید قاسم حسینی

  منافقین به آلبانی تحمیل شده‌اند

   امنیت ملی آلبانی به خطر افتاده است

  روایت اینترسپت از ناگفته‌های درون فرقه منافقین

  سی‌و‌هشتمین قربانی رفتار فرقه گونه منافقین

  خاطراتی از سردار شهید محمدرضا ترابیان در گفتگو با خواهر، برادر و یکی از همرزمانش

  آرزویش نابودی همه‌ی گروهک‌های تروریستی و حفظ انقلاب بود

  شهید ترور مازندران

  شهید رمضان علی غلام‌نژاد

  جدیدترین مطالب

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان