کشورهای منطقه منشاء مالی و فکری گروه‌های تروریستی را هدف قرار دهند

235176

رئیس‌جمهور گفت: همه کشورهای منطقه باید در یک چارچوب همکاری نزدیک، حامیان فکری و مالی این گروه‌ها در منطقه را هدف قرار دهند.

به گزارش هابیلیان به نقل از مشرق، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور بعداز ظهر امروز پنج‌شنبه در جمع سفرا و اعضای نمایندگی‌های خارجی در کشورمان، با اشاره به اینکه برگزاری این نشست هم‌زمان شد با زلزله دلخراش در کشورهای همسایه ما، گفت: همه ما در غم عزیزان از دست رفته در حادثه‌ دلخراشی که در کشور دوست و برادر ما سوریه و کشور دوست و همسایه ما ترکیه اتفاق افتاد، سهیم هستیم و برای بازماندگان آرزوی صبر و برای درگذشتگان از خداوند متعال درخواست مسئلت داریم.

وی افزود: ما به عنوان همسایه اعلام کردیم که وظیفه انسانی خودمان را برای کمک به دو ملت ترکیه و سوریه در این ایام سخت و دشوار انجام خواهیم داد.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: بخش مهمی از مشکلات امروز جامعه بشری و درگیری‌های موجود در سطوح بین‌المللی میان کشورها و آسیب‌های ایجاد شده، متأثر از اجرای سیاست‌های برگرفته از رویکرد سلطه و یکجانبه‌گرایی ‌است که بدون در نظر گرفتن منافع دیگر کشورها منجر به کاهش اعتماد جهانی و برانگیخته شدن شعله‌های جنگ و خونریزی شده است.

رئیسی در مورد زمینه‌های بروز انقلاب اسلامی بیان کرد: دهه‌ها مداخله خارجی، کودتا، وابستگی و تحقیر همه‌جانبه ملتی بافرهنگ منجر به قیام تاریخ‌ساز ملت ایران علیه رژیم مستبد پهلوی شد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه کشورهای غربی با تکیه بر اطلاعات سراسر غلط خود را در مقابل ملت ایران قرار دادند، گفت: در جریان اغتشاشات اخیر و با اطلاعات کاملا نادرست در مورد وضعیت زنان و تحولات ایران سعی بر مخدوش کردن چهره جمهوری اسلامی کردند؛ این تلاش‌ها محکوم به شکست مفتضحانه‌ای است که شاهد آن بوده و بعد از این نیز خواهید بود.

وی با بیان اینکه قیام تاریخ‌ساز ملت ایران، پاسخی به دهه‌ها مداخلات خارجی بود، اظهار کرد: دهه‌ها مداخله خارجی، کودتا، وابستگی و تحقیر همه جانبه ملتی بافرهنگ منجر به قیام تاریخ‌ساز ملت ایران علیه رژیم مستبد پهلوی شد. جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر آموزه‌های دینی و رأی مردم است. ملت ایران همواره مقابل ستمگران قیام کرده و اسارت را نه برای خود و نه دیگر ملت‌ها تحمل نمی‌کند.

رئیسی با تأکید بر اینکه آمریکا و تروئیکای اروپایی دچار «توهم» و «محاسبات غلط» در قبال ایران شدند، گفت: جمهوری اسلامی از ماه‌ها پیش آمادگی خود جهت نهایی‌کردن مذاکرات هسته‌ای را اعلام کرده و حُسن‌نیت خود را هم نشان داده است. متأسفانه دولت آمریکا و اخیرا سه کشور اروپایی دچار دو مشکل، یعنی توهم و محاسبات غلط شدند. در چند ماه گذشته، شاهد طراحی پیچیده برخی از کشورهای غربی در تحولات داخلی ایران بوده‌اید. این کشورها با تکیه بر اطلاعاتی کاملا اشتباه، خود را در مقابل ملت ایران قرار دادند.
رئیسی با بیان اینکه کشورهای منطقه در اقدامی هماهنگ، منشاء مالی و فکری گروه‌های تروریستی را هدف قرار دهند، خاطرنشان کرد: مبارزه همه‌جانبه با گروه‌های تروریستی و اشرار یکی از اولویت‌های اصلی همکاری ما در منطقه است. همه کشورهای منطقه باید در یک چارچوب همکاری نزدیک، حامیان فکری و مالی این گروه‌ها در منطقه را هدف قرار دهند.

رئیسی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره پای‌بندی و احترام خود را به اصول انسانی حقوق بشر نشان داده است. برخورد و نگاه ما با حقوق بشر براساس اهداف سیاسی نیست، بلکه براساس باورمان است.

وی ادامه داد: آمادگی داریم گفتگوهای متقابل با کشورهای مختلف درباره حقوق بشر داشته باشیم. رعایت حقوق بشر امری یک طرفه نیست. برخی از مدعیان غربی باید نسبت به وضعیت اسف‌بار در کشور خود پاسخگو باشند. توسل به استانداردهای دوگانه به بهبود وضعیت حقوق بشر نمی‌انجامد و تهدیدات جدی را متوجه اصول بشری می‌کند. همچنین به اعتماد به سازمان‌های بین‌المللی آسیب وارد می‌کند.

وی افزود: همچنین مبارزه همه‌جانبه با گروه‌های تروریستی، از اولویت‌های جدی همکاری در منطقه است. ما با وجود مشکلات داخلی ناشی از تحریم‌ها هنگامی که برادران‌مان برای مبارزه با تروریسم دست به سوی ما دراز کردند، تمام قد در کنار آن‌ها ایستادیم. اما بنیان‌گذاران تروریسم در جهان، سردار مبارزه با تروریسم را در یک فرودگاه‌ بین الملی به شهادت رساندند و ترور کردند.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مطالب پربازدید بخش خبر

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان