چند نفر در یک بنز، یک خشاب روی پدرم خالی کردند

706436 375

ساعت ۶ و ۵۰ دقیقه صبح روز چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۶۰ دکتر حسن آیت، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در حالی که از خانه‌اش خارج می‌شد از سوی سرنشینان یک بنز شیری‌رنگ مورد حمله قرار گرفت و در اثر اصابت چندین گلوله شدیدا مجروح شد و قبل از رسیدن به بیمارستان به شهادت رسید. راننده و محافظ آیت نیز در این حمله مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و مجروح شدند.

کیهان، مورخ ۱۴ مرداد ۱۳۶۰، در توضیح این خبر چنین نوشت: مجروحین بلافاصله به بیمارستان‌های ۱۷ شهریور و رویال تهران منتقل شدند ولی دکتر حسن آیت قبل از رسیدن به بیمارستان شهید شد و راننده او تحت عمل جراحی قرار گرفت.

بر اساس گزارش خبرنگار سرویس شهری کیهان، محافظ دکتر حسن آیت نیز که به بیمارستان ۱۷ شهریوی انتقال یافته بود با کوشش پزشکان از مرگ حتمی نجات یافت...

جزئیات ترور حسن آیت به روایت فرزندش: چند نفر در یک بنز، یک خشاب روی پدرم خالی کرد

بر اساس همین گزارش سرنشینان اتومبیل بنز شیری‌رنگ که ۳ نفر مسلح به یوزی و ژ۳ بوده‌اند از دقایقی قبل از خروج دکتر حسن آیت از خانه‌اش در خیابان سی‌متری نارمک، کوچه افشار – که به اتوبان رسالت نیز منشعب می‌باشد – مستقر شده بودند، و به محض خروج دکتر حسن آیت از خانه‌اش و حرکت او به سر کوچه ناگهان از چند طرف او و محافظش را زیر رگبار گلوله گرفتند و بلافاصله متواری شدند.

در تماسی که خبرنگار کیهان با خانه شهید حسن آیت گرفت، سید محسن آیت پسر وی در حالی که گریه می‌کرد واقعه را چنین شرح داد: صبح ساعت هفت وقتی پدرم به اتفاق دو پاسدار که یکی در صندلی عقب نشسته و دیگری رانندگی ماشین را به عهده داشت از خانه خارج می‌شوند، پاسدار راننده از ماشین پیاده می‌شود تا در خانه را ببندد. هنگامی که مشغول بستن در بود یک بنز سفید‌رنگ مدل ۲۲۰ با سه سرنشین وارد کوچه شد. فردی که در صندلی عقب نشسته بود مسلح به ژ۳ و فردی که در جلو کنار راننده نشسته بود مسلح به یوزی بود. وقتی بنز به نزدیک ماشین پدرم که در جلو نشسته بود رسید، شخصی که در صندلی عقب آن نشسته بود شروع به تیراندازی به صورت رگبار کرد و در حدود یک خشاب خالی کرد که گلوله‌ها به پدرم و پاسدار راننده خورد. گلوله‌ها به بدن پدرم نخورده بود بلکه به حدود گردن وی اصابت کرد که باعث شهادت وی شد.

دکتر اسماعیلی، مسئول بیمارستان رویال تهران، در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری پارس علت شهادت دکتر آیت را خون‌ریزی شدید مغزی وی ذکر کرد و افزود حال محافظ وی رضایت‌بخش است.

محافظ دیگر آیت در درمانگاه خصوصی نارمک به طور سرپایی معالجه شد.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10360622&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

کانون هابیلیان

قاسم آذر ارجمند

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه اعلام کرد

انهدام یک تیم تروریستی در جنوب‌شرق کشور

مجید مربایان؛ بنیاد هابیلیان

مساجد ضرار در جامعه امروز

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان