پیش‌بینی امام درباره ارتباط آیت‌الله منتظری با منافقین چگونه محقق شد؟

1397090811492487716021834

حجت‌الاسلام لطفی شاگرد آیت‌الله منتظری اخیراً در مناظره با سلیمی‌نمین اعلام کرد که استادش به خانواده‌های منافقین بعد از انقلاب کمک کرده؛ مسئله‌ای که امام در نامه ۶۸/۱/۶ به‌ آن اشاره کرده بود. در گزارش تسنیم درباره تحقق این پیش‌بینی امام بیشتر بدانید.

به گزارش هابیلیان به نقل از تسنیم ، هفته گذشته (چهارشنبه) مناظره‌ای 5ساعته درباره "بیت آیت‌الله منتظری و دهه 60" در دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران برگزار شد.

در این مناظره که به‌همت انجمن اندیشه و قلم برگزار می‌شد، عباس سلیمی‌نمین پژوهشگر تاریخ انقلاب، مرتضی باقری عضو مؤسس واحد نهضت‌های آزادیبخش، مصطفی ایزدی از نزدیکان آیت‌الله منتظری و نویسنده کتاب "فقیه عالیقدر" و حجت‌الاسلام مجتبی لطفی عضو دفتر آیت‌الله منتظری شرکت داشتند.

در بخشی از این مناظره شاگرد آیت‌الله منتظری صحبتی کرد که تاکنون کمتر به آن پرداخته شده بود و به‌نحوی می‌تواند مؤید حرف امام راحل در نامه 6 فروردین 68 باشد. امام خمینی در نامه معروف  1/6 به آیت‌الله منتظری که عزل وی از قائم‌مقامی رهبری را در پی داشت، چندبار اشاره به تأثیرپذیری آیت‌الله منتظری از منافقین می‌کنند.

در بخشی از این نامه‌ آمده است: "از آنجا که روشن شده است، شما این کشور و انقلاب اسلامی عزیز مردم مسلمان ایران را پس از من به دست لیبرال‌ها و از کانال آنها به منافقین می‌سپارید، صلاحیت و مشروعیت رهبری آینده نظام را از دست داده‌اید."، و در ادامه می‌نویسند: "شما در اکثر نامه‌ها و صحبت‌ها و موضعگیری‌هایتان نشان دادید که معتقدید لیبرال‌ها و منافقین باید بر کشور حکومت کنند. به‌قدری مطالبی که می‌گفتید دیکته‌شده منافقین بود که من فایده‌ای برای جواب به آنها نمی‌دیدم".

اما بخشی که صحبت‌های اخیر شاگرد آیت‌الله منتظری می‌تواند مؤید آن باشد، اشاره امام به کمک مالی آیت‌الله منتظری به منافقین است.

 1397083020244617815960443

مناظره حجت‌الاسلام لطفی با عباس سلیمی نمین

مجتبی لطفی در مناظره با عباس سلیمی‌نمین درباره رابطه آیت‌الله منتظری با مجاهدین خلق می‌گوید "آیت‌الله منتظری قبل انقلاب با مجاهدین خلق زاویه داشت. در زندان که بود آقای نفری پیش وی می‌آید و می‌گوید "از محمد ما چه‌خبر؟" وی جواب می‌دهد لبنان است، می‌پرسد "جذب مجاهدین خلق که نشده است؟"، آقای نفری جواب می‌دهد خیر.

وی ادامه داد: وقتی هم که فرزندش احمد منتظری به دیدار ایشان می‌آید، به وی می‌گوید "جذب مجاهدین خلق نشو، من جزوه شناخت آنها را خواندم و افکار مارکسیستی دارد".

اما بخشی از صحبت‌های وی که کمتر توسط اطرافیان آیت‌الله منتظری گفته می‌شد، کمک وی بعد انقلاب به خانواده‌های زندانیان اعم از منافقین و حتی بهایی‌ها بود "آیت‌الله منتظری فقط یک کار انسانی می‌کرد و آن هم این بود که به خانواده زندانی‌ها اعم از بهایی، مسلمان، مجاهد و توده‌ای قبل و بعد انقلاب کمک می‌کرد. دختر ایشان اشرف منتظری رابط آیت‌الله منتظری برای کمک به خانواده‌های زندانیان بود. رئیس زندان قزل‌حصار به وی می‌گوید "چرا به اینها کمک می‌کنی؟" می‌گوید "مگر شما به زندانی‌ها غذا نمی‌دهید؟ خب، زن و بچه اینها هم انسان هستند".

امام در نامه 1/6 به آیت‌الله منتظری در نصیحت‌های 4گانه به وی به همین موضوع اشاره‌ای دارند و می‌گویند "سعی کنید افراد بیت خود را عوض کنید تا سهم مبارک امام بر حلقوم منافقین و گروه مهدی هاشمی و لیبرال‌ها نریزد".

وجود افراد مسئله‌دار و مرتبط با منافقین در بیت آیت‌الله منتظری، مسئله‌ای است که می‌توان در آینده به‌صورت جداگانه به آن پرداخت. رفت‌وآمد اعضای باند مهدی هاشمی معدوم به بیت منتظری و ارائه اطلاعات غلط به وی موجب شده بود تا در موضع‌گیری‌های قائم‌مقام وقت رهبری تأثیر زیادی داشته باشد حتی در یک مورد نامه‌ وی به امام خمینی، قبل از رؤیت امام در رادیو bbc قرائت می‌شود.

کمک‌های مالی منتظری به منافقین و خانواده‌هایشان از محل وجوهات شرعی که به دفتر منتظری می‌آمد پرداخت می‌شد و همین امر موجب شد تا امام برای صیانت از سهم مبارک امام زمان(عج) و عدم استفاده درست از آن به منتظری در نامه 1/6 بنویسند: "شما از این پس وکیل من نمی‌باشید و به طلابی که پول برای شما می‌آورند بگویید به قم منزل آقای پسندیده [برادر امام] و یا در تهران به جماران مراجعه کنند".


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان