حمله مسلحانه تروریستی به مقر انتظامی سپاه در راسک و چابهار

سال 1403
rask-chabahar
تاریخ: 1403/01/15

استانداری سیستان و بلوچستان از حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار سیستان و بلوچستان خبرداد.

به گزارش ایسنا،علیرضا مرحمتی معاون امینتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از حمله تروریستی به مقر نظامی راسک و چابهار حدود ساعت ۲۲ چهارشنبه شب خبر داد و گفت: اوضاع تحت کنترل است.

گروهک تروریستی جیش‌العدل در اطلاعیه‌ای این عملیات‌ها را بر عهده گرفت است. نیروهای حافظ امنیت در استان سیستان و بلوچستان، پس از دفع حملات تروریستی و کنترل شرایط، در حال پاکسازی مناطق آلوده هستند. 

معاون امنیتی استاندار گفت: در پیِ حملۀ تروریست‌ها  در چابهار ۳ نفر از تروریست‌ها کشته و تعدادی نیز زخمی و تعدادی حین فرار وارد یک مجتمع مسکونی شدند و چند نفر از اعضای خانواده‌های ساکن را به گروگان گرفتند که با ورود یگان‌های ویژۀ فراجا گروگان‌ها از دست تروریست‌ها آزاد شدند.

این گزارش حاکی است که در دریابانی و کلانتری ۱۱ چابهار نیز مهاجمان از طریق مغازه‌های طبقه همکف وارد ساختمان چهار طبقه شده‌اند، که به گفته آقای پاکپور «سه نفر داخل دریابانی رفتند و کشته شدند هر سه دارای جلیقه انتحاری بودند.»

تعداد شهدای حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک سیستان و بلوچستان به ۱۱ نفر رسید.

در درگیری‌های دیشب با عوامل گروهک تروریستی جیش الظلم تاکنون ۲ مامور فراجا، ۲ مامور مرزبانی و هفت نیروی سپاه و بسیج مردمی به شهادت رسیدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از یک منبع آگاه، در این سه عملیات تروریستی که به صورت همزمان انجام شد، تاکنون ۱۶ نفر از تروریست‌ها کشته شدند که احتمال افزایش آنها به ۱۸ نفر وجود دارد.

هم اکنون از ساعت‌ها قبل، درگیری در راسک به اتمام رسیده و ساختمان دریابانی چابهار نیز در حال پاکسازی بوده؛ اوضاع امنیتی در چابهار و راسک به صورت عادی تداوم دارد و مشکلی وجود ندارد.

اسامی شهدای اعلام شده تا این لحظه به این شرح می باشند:

1- عباسعلی میر، جانشین کلانتری ۱۱ چابهار

2- ستوان مسلم کریمی، از ماموران کلانتری ۱۱ چابهار

3- امیرمحسن حسن نژاد، از پاسداران سپاه الغدیر استان یزد

4- حسین انتظاریان، از پاسداران سپاه الغدیر استان یزد

5- حسین سرسنگی، از پاسداران سپاه الغدیر استان یزد

Rask Chabahar

Rask 1  Rask2

 

شهر
راسک و چابهار
تاریخ واقعه
1403/01/15
نوع عملیات تروریستی
حمله مسلحانه
گروهک تروریستی
جیش العدل
تعداد شهدا
11
فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31