هیچ کشوری براساس قوانین بین‌المللی حاضر به پذیرش گروهک منافقین نیست

دبیرکل بنیاد هابیلیان گفت: منافقین اعلام کردند که تن به خروج از عراق خواهند داد، اما درخواست پناهندگی گروهی دارند که چنین چیزی جزو قوانین هیچ کشور و سازمان بین‌المللی نیست و کشوری آنها را به صورت گروهی نمی‌پذیرد

Hashemi Nejad1سید جواد هاشمی دبیر کل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، به مسائلی از جمله آخرین وضعیت گروهک تروریستی منافقین در کمپ اشرف، روند انتقال آنها به لیبرتی، شیطنت‌های آنها در این کمپ و همچنین اموال و دارایی‌های آنها پرداخت که مشروح این گفت‌وگو از نظر خوانندگان می‌گذرد.

 

فارس: آخرین وضعیت منافقین را چطور ارزیابی می‌کنید؟

 

هاشمی نژاد:‌ پس از حضور آمریکایی‌ها به هر اندازه که حاکمیت دولت و مردم عراق بر کشور بیشتر می‌شد، به طور عام عرصه بر ترور و تروریسم و گروه‌های تبهکار اینچنینی تنگتر ‌شد تا جائیکه به محض اینکه تمامی امنیت عراق بدست دولت افتاد و پس از آن بلافاصله اقدام به جمع آوری پادگان اشرف کرد که به عنوان نماد جنایات صدام در عراق و ایران بود.

 

فشار منافقین از طریق لابی‌های آمریکایی برای ماندن در عراق

 

کمپ اشرف و حضور منافقین طی پروسه‌ای که دولت عراق خواسته، برچیده خواهند شد، همچنانکه نیمی از آنها به کمپ لیبرتی رفته‌اند و در آنجا نیز شرایط انتقال پناهندگان به کشور دیگر تحت ضوابط بین‌المللی وجود دارد.

البته تجربه نشان داده که لابی‌های صهیونیستی و کسانی که پول دریافت می‌کنند، چه از طریق منافقین و چه حامیانشان فشار سنگینی را به دولت و سازمان‌های بین‌المللی وارد می‌کنند تا روند عادی انتقال را مخدوش کنند و سازمان منافقین همچنان در عراق بماند.

 

اخراج منافقین از عراق کارکرد اصلیشان را از بین می‌برد

 

اگر آنها از عراق رانده شوند کارکرد اصلی‌شان گرفته خواهد شد چرا که منافقین از بدو تاسیس تا امروز حدود 50 سال کارکردی جز ترور و تروریسم و اشاعه جنایات و تبهکاری نداشته و اگر در کشورهای مختلف پراکنده شوند ماهیت وجودیش از بین خواهد رفت.

آنچه تا امروز رخ داده جای قدردانی از دولت عراق دارد برای پاکسازی مرزهای دو کشور از عناصر گروهکی که همواره مخل امنیت دو کشور بوده‌اند.

 

فریبکاری منافقین در موضوع انتقال به کمپ لیبرتی

 

فارس: آیا فعالیتی برای انتقال منافقین از کمپ لیبرتی انجام شده است؟

 

هاشمی نژاد: منافقین رفتار دوگانه‌ای را در مورد انتقال در پیش گرفته‌اند. پس از آنکه همه راه‌ها را بسته دیدند و جامعه بین‌المللی در موضوع انتقال آنها یک رای بود، اعلام کردند که آمادگی رفتن به کشور دیگر را دارند، اما به موازات آن فشارهای زیادی را از طریق لابی‌های خود برای ماندن در عراق دارند. این موضوع نشانگر فریبکاری آنهاست چراکه با انتقال بخشی از نیروهای خود به کمپ لیبرتی قصد تخریب این کمپ را داشتند تا به این بهانه ادامه روند انتقال متوقف شود. گروه اولی که به کمپ لیبرتی منتقل شد سیستم آبرسانی و بهداشتی آن را تخریب و مختل کرد تا نشان دهند این کمپ شرایط انتقال منافقین به آنجا را ندارد و بعد درخواست ساخت و ساز در کمپ را داشتند تا شرایطی به وجود آورند که افراد را در آن مغزشویی کرده و تحت تسلط خود داشته بودند.

شرایط لیبرتی کاملاً شرایط منطبقی برای پناهجویان بین‌المللی دارد و شرط قوانین بین‌المللی جدا شدن افراد از گروه‌ها به خصوص گروه‌های تروریستی است.

 

روند طولانی انتقال و نظارت سازمان ملل بر منافقین باعث فروپاشی این سازمان خواهد شد

 

نیمی از افراد تا به حال به آنجا رفته‌اند و سازمان منافقین تلاش دارد چه در خارج و چه در داخل عراق، شرایطی را به وجود آورد که روند انتقال را مختل کند. این روال و سیر انتقال به کشورهای مختلف و اینکه چه کشورهایی آمادگی پذیرش را دارند زمان‌بر است.

بر اساس قوانین کمیساریای عالی پناهندگان کسیکه عضو گروهک تروریستی است باید از سازمان جدا شود و صلیب سرخ جدا شدن و عدم بازگشت وی به سازمان را تضمین کند، لذا این پروسه اگر قرار باشد در مورد 3000 نفر عضو گروهک منافقین اجرایی شود، زمانبر خواهد بود که این وضعیت به سازمان منافقین اجازه نخواهد داد که شرایط گذشته را بر اعضا حاکم کند و خودبه‌خود باعث از هم پاشیده شدن سازمان خواهد شد.

 

درخواستی که مورد قبول هیچ کشوری نیست

 

فارس: مقامات عراقی و سازمان ملل بارها بر استاندارد بودن کمپ لیبرتی تاکید کرده‌اند. آیا این موضوع می‌تواند باعث خنثی شدن تلاش‌های منافقین شود؟

 

هاشمی نژاد: تلاش منافقین و لابی‌های صهیونیستی آنها در اروپا و آمریکا این است که نشان دهند این کمپ شرایط لازم را ندارد. آنها به دنبال آن هستند که شرایطی مانند کمپ اشرف بوجود آید تا گروه از هم نپاشد، لذا این ادعاها را مطرح می‌کنند.

مقامات سازمان ملل تاکید دارند که این کمپ شرایط حضور یک پناهجو را دارد و کاملاً مطابق استاندارد است. منافقین اعلام کردند که تن به خروج از عراق خواهند داد اما درخواست پناهندگی گروهی دارند که چنین چیزی جزو قوانین هیچ کشور و سازمان بین‌المللی نیست و هیچ کشوری آنها را به صورت گروهی نمی‌پذیرد.

 

فارس: روزهای گذشته خبر اخراج اولین گروه 100 نفره از منافقین منتشر شد. آنها به کجا رفتند؟

 

هاشمی نژاد: این خبر صحت ندارد. آنها کجا رفته‌اند، سازمان فرستاده یا خودشان رفته‌اند، فرار کردند یا سازمان ملل منتقلشان کرد و صدها سوال دیگر در این خصوص که هیچ یک مشخص نیست.

 

حضور منافقین در پایگاه‌های آمریکا در منطقه

 

فارس: در مورد کشورهای پذیرنده منافقین گمانه‌زنی‌های زیادی وجود دارد، از جمله آذربایجان و اردن. نظر شما در این مورد چیست؟

 

هاشمی نژاد: حضور منافقین به صورت جاسوسی و کمک به اهداف ضد ایرانی در نقاط مختلف دنیا وجود داشته است. افراد این سازمان در پایگاه‌های آمریکا در کشورهای مختلف از جمله کشورهایی که نام بردید به صورت پراکنده حضور داشته‌اند، اما به صورت رسمی کشوری برای حضورشان اعلام آمادگی نکرده است.

 

فارس: پرونده‌های منافقین در عراق به کجا رسیده است؟

 

هاشمی نژاد: بحث مالکیت کمپ اشرف که مربوط به روستائیان آنجا بوده و صدام به زور گرفت و تبدیل آن به یک موزه یا پارک در شرایط کنونی به دولت عراق مربوط می‌شود که آینده کمپی که حدود 20 سال در اشغال منافقین بود به کجا می‌رسد.

 

تعداد پرونده‌های قضایی منافقین در عراق، بیش از ایران است

 

فارس:‌ پرونده‌های قضایی و جنایی آنها در عراق چه روندی دارد؟

 

هاشمی نژاد: عراق برای 150 تن از منافقین پرونده باز کرده که تعدادی بیش از پرونده‌های آنها در ایران است. جنایاتی که منافقین در عراق داشتند بیش از 2 برابر جنایاتی است که در کشور ما داشته‌اند. ما در ایران 12 هزار قربانی ترور منافقین دادیم که در عراق بیش از 25 هزار نفر است. آنها انگیزه‌ای بیش از ما علیه منافقین دارند.

عزم دولت عراق در بازداشت و محاکمه آن افرادی است که در کشور عراق دستور قتل یا قتل شهروندان عراقی را در پرونده خود دارند و طبعاً اگر چنین دادگاهی برگزار شود ما نیز به عنوان خانواده‌های شهدای ترور در کشور خواهان آن هستیم که در آن دادگاه حضور داشته باشیم و پرونده‌هایی که اینجا علیه منافقین تشکیل شده را آنجا دنبال کنیم.

 

500 میلیون دلار پولی که در اشرف پیدا شد

 

فارس: ظاهراً منافقین اموال زیادی در کمپ اشرف دارند؟

 

هاشمی نژاد: 500 میلیون دلار در اشرف پیدا و ضبط شده که طبعاً بخش کوچکی از سرمایه‌های مردم عراق است که این سازمان تصاحب کرد. سرکرده منافقین قبلاً پیشنهاد داده بود که اموال سازمان را بفروشد. این موضوع نشان می‌دهد که بخشی از دغدغه‌های منافقین اموالی است که توسط صدام به آنها اهدا شده تا علیه مردم ایران و عراق به کار گرفته شود.

این اموال جزو سرمایه‌های ملی کشور عراق است که توسط منافقین سرقت شده بود. منافقین روزی که به فرانسه و عراق رفتند هیچ چیزی با خود نداشتند و این تجهیزات عریض و طویلی که به آنها اهدا شده و پول‌هایی که آنها برای سخنرانی حامیان خود خرج می‌کنند پول‌هایی است که در زمان صدام و از بودجه نفت در برابر غذا که سازمان ملل برای سیر نگه داشتن مردم مظلوم عراق داشت به آنها داده شده است.

 

فارس:‌ فروش ادوات نظامی از سوی منافقین با توجه به ادعای خلع سلاح آنها از سوی آمریکا را چه طور ارزیابی می‌کنید؟

 

هاشمی نژاد: علیرغم اینکه آمریکا اعلام کرد منافقین را خلع سلاح کرده اما طبق گزارشی که خود آمریکایی‌ها منتشر کردند، منافقین کمپ اشرف را در طول سالیان حضور خود تبدیل به مرکز آموزش نظامی کرده بودند. سال گذشته وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که منافقین دختربچه‌هایی را که غالباً دچار عقب ماندگی‌های ذهنی بودند، در کمپ اشرف آموزش می‌دهند که به خود بمب بسته و بین مردم عراق منفجر کنند، یعنی همان روشی که القاعده در جنایات خود دارد و به نظر می‌رسد که با توجه به سابقه طولانی‌تر منافقین در عملیات‌های تروریستی خط‌ دهی این موضوع توسط منافقین انجام گرفته باشد. همچنانکه عملیات‌های انتحاری یکی از شیوه‌هایی بود که منافقین در دهه 60 علیه مقامات و مردم ما به کار می‌برد.

 

پذیرش منافقین از سوی وزیر دفاع آمریکا برای انجام عملیات

 

فارس:‌ چندی پیش سیمور هرش روزنامه نگار معروف آمریکایی اعلام کرد که منافقین در آمریکا آموزش نظامی می‌دیده‌اند.

 

هاشمی نژاد: در بدو اشغال عراق یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که ما برخی اعمال کثیفی را که نمی‌توانیم خودمان انجام دهیم به سازمان منافقین می‌سپاریم. همچنین گزارش موسسه رند در آمریکا که در طول 2 سال از عملکرد سازمان تهیه کرده به صراحت تصریح می‌کند که منافقین موفق شدند برای خدمات متعدد جاسوسی، نظامی یا تروریستی قابلیت خود را به پنتاگون اثبات کنند و وزیر دفاع وقت آمریکا تصمیم به استفاده از آنها گرفته است. منافقین کارکرد دیگری جز تروریسم و خشونت ندارند و اگر آمریکا آنها را نگه می‌دارد برای انجام چنین مقاصدی است که خود وزارت خارجه آمریکا به این موضوع اشاره دارد.

 

فارس: حدود 900 نفر از آنها پاسپورت اروپایی دارند، چرا به کشورهایی که تابعیتشان را دارند بازنمی‌گردند؟

 

هاشمی نژاد: در طول 2 سال گذشته 60 نفر از اعضای منافقین از حصارهای سازمان فرار کرده‌اند. همه آنها اعلام کرده‌اند که سازمان فشار سنگینی روی افراد داشته، آنها را تهدید به مرگ می‌کند و اجازه نمی‌دهد آنها خود تصمیم گیری کنند. یکی از دلایلی که سران منافقین اصرار بر ماندن در اشرف را دارند این است که همین شرایط فرقه‌ای و مغزشویی ادامه داشته باشد.

این افراد نیز تحت همان شرایط هستند و سازمان منافقین به صورت قاچاقی در سال‌های حضور صدام به عراق برد و راه بازگشتشان را مسدود کرد.

 

فارس: چند نفر برای ورود به ایران اعلام آمادگی کرده‌اند؟

 

هاشمی نژاد: اگر از این قید و بندها رها شوند، بیشتر مشخص می‌شود که چه تعداد آمادگی حضور در ایران یا کشور دیگری را دارند. در حال حاضر شرایط لازم فراهم نشده و سازمان ملل در حال انتقال آنها از کمپ اشرف به کمپ لیبرتی است تا این انتقال صورت بگیرد. پس از آن به صورت جداگانه‌ و تک تک با اعضا مصاحبه کرده و نسبت به حضور آنها در ایران یا کشورهای مورد نظرشان تصمیم گیری می‌کنند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10144852&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید بخش گفتگو

متن کامل دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با علامه مصباح یزدی

مهم‌ترین ریشه فساد، برتری‌طلبی است

شجریان در شهادت استاد خود چه گفت

شجریان علیه منافقین

سردار رفیق‌دوست در گفتگو با هابیلیان

امام با منافقین اتمام حجت کرد

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان