هیچ توطئه‌ای به قدمت ترور علیه انقلاب اسلامی نداشتیم

02363529دبیرکل بنیاد هابیلیان گفت: تروریست به همه بخش‌های کشورمان به لحاظ روانی، سیاسی، اجتماعی و ... آسیب می‌رساند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان، نشست تخصصی تشریح مکتب حاج قاسم سلیمانی به مناسبت اولین سالگرد شهادت ایشان در هتل پردیسان مشهد با حضور کارشناسان حوزه تاریخ معاصر  برگزار شد. در این نشست حجت الاسلام پیغمبری رئیس عقیدتی سیاسی سازمان اتکا، سیدمحمد جواد هاشمی نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان و دکتر محمود رضا کفاش، رئیس دانشگاه امام حسین(ع) به ایراد سخنرانی پرداختند.

 

محمدجواد هاشمی‌نژاد در نشست تخصصی تشریح مکتب حاج قاسم سلیمانی که دیروز به مناسبت اولین سالگرد شهادت ایشان در هتل پردیسان مشهد برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) گفت:  یکی از قدیمی‌ترین توطئه‌های استکبار علیه کشور ما  موضوع ترور و تروریست است، شاید هیچ توطئه‌ای به قدمت توطئه ترور از سوی استکبار علیه انقلاب اسلامی نداشته باشیم.

 

وی ابراز کرد: ما روز اول پیروزی انقلاب اسلامی یعنی 22 بهمن 57  اولین شهید ترور را دادیم و باز هم بعد از چهل سال این توطئه شوم از فرزندان این مملکت قربانی می‌گیرد، درباره صدمه از ترور و آنچه از بحث ترور باید تبیین شود فاصله بسیار است به گونه ای که بعضا یکی دو نسل گذشته ما چیزی از جنایات ترور در کشور نمی‌دانند. حتی نام گروهک‌ها به گوش برخی جوانان و فرزندان مملکت نرسیده و چیزی به نام مجاهدین خلق و جنایاتش در مورد مردم این کشور را نمی‌دانند.

 

هاشمی‌نژاد تصریح کرد: این موضوع دلایل متعدد دارد، یک  بخش آن بر می‌گردد به سیاست‌های غلطی که در برخی از مقاطع انقلاب اسلامی اتخاذ شد، بعد از دهه 60، یکی دو دولت سرکار آمدند و سیاست رسمی کشور را بر این مقوله قرار دادند که به هیچ عنوان  اسمی از ترور، حوادث تروریستی و گروهک‌ها مطرح نشود.

 

دبیرکل بنیاد هابیلیان تصریح کرد:20  سال این سیاست بر کشور ما حاکم شد و بهترین فرصت را به دشمن داد تا جنایات دهه اول انقلاب اسلامی از اذهان پاک شود و مجددا بکارگیری گروهک‌ها و ادامه جنایات در شکل و شمایل جدید توسط دشمن آغاز شد تا به خود آمدیم دیدیم همان جانیان با رنگ، لعاب و شمایل دیگری در جامعه ما حادثه‌آفرین شدند.

 

وی ادامه داد: بسیاری به فعالیت‌های ما در بنیاد اعتراض کردند و بر من خرده گرفتند که شما یک موضوع مرده را زنده می‌کنید، تاثیرگذاری مجدد ترور نتیجه غفلت از تبیین جنایات این مقوله بوده، ما در جریان حوادث 96 و 98 شاهد اتفاقاتی بودیم که طبق فرمایشات رهبری در این حرکت نفاق نقش آفرینی کرد.

 

هاشمی نژاد اضافه کرد: چه چیز دشمن را باید نادیده گرفت، حوادث به این بزرگی، نقش آفرینی این گروهک‌ها، جریانات انحرافی که موفق شد در مقاطعی از انقلاب بخشی از نوجوانان ما را مغز شویی و تصاحب کند، نوجوان 17 ساله انتحاری می‌کند، او قطعا مغز شویی شده که دست به چنین اقدامی می‌زند، این آگاهی‌بخشی می‌خواهد تا طرف مقابلش را بشناسد و به این مسیر نرود.

 

سیدجواد هاشمی نژاد اظهار کرد: سیستم آموزشی ما چه میزان به این آگاهی بخشی توجه کرده که اگر بررسی کنیم هیچ جایگاهی در این حوزه ندارد و هیچ حرکت و اقدامی از سوی سسیتم آموزشی در راستای این آگاهی‌بخشی صورت نگرفته است.

 

وی ادامه داد: تروریسم با همه اشکال پیچیده‌ای که دارد وضعیتش در جامعه ما  مشخص است، تکلیف ما با گروهک‌های تروریستی روشن است، گروه مجاهدین خلق 30 هزار نفر را طی دوسال گرد هم آورده و روی آنان چنان کار کردند که حتی این افراد را در مقابل خانواده خود قرار دادند، این موضوع چطور اتفاق می‌افتد که این عده مغزشویی شده و در کنار صدام قرار می‌گیرند و دست به اقدام مسلحانه می‌زنند.

 N06

وی خاطرنشان کرد: پشت سر عملیات و جنایات تروریستی کارهای پیچیده و روانشناسانه‌ای در حال انجام است. امروز در سطح دانشگاه‌های ما دشمن کار می‌کند. فضای مجازی بخش بزرگی از اشتغالات ذهنی جوانان و نوجوان و اقشار مختلف جامعه ما را فرا گرفته و دشمن نیز از این فضا استفاده می‌کند و تاثیرگذاری خود را بر افکار جامعه دارد.

 

دبیر کل بنیاد هابیلیان اظهار کرد: موضوع ترور با انقلاب اسلامی هست و تا انقلاب اسلامی ماهیت خود را حفظ کرده حذف فیزیکی دست از سر این ملت برنخواهد داشت. روزی هدف مسئولین نظام بودند به امید اینکه کشور را زیر و رو کند، عالی رتبه‌ترین مسئولان از رئیس جمهور تا مسئولان مجلس ما در دهه 60 ترور شدند که این در همه جای جهان بی سابقه است، اما این اتکای مردم به خدا و نگاه آنان به ولی امر کشور را نگه داشت.

 

هاشمی‌نژاد با تاکید بر اینکه تروریست به همه بخش‌های کشورمان به لحاظ روانی، سیاسی، اجتماعی و ... آسیب می‌رساند، افزود: هیچ حوزه‌ای از این موضوع مصون نیست لذا به نظر می رسد این موضوع باید در همه حوزه‌ها تسری یابد.

 

وی با اشاره به اینکه تروریسم ابعاد گوناگون پیدا کرده است، بیان کرد: امروز دشمنان با شکل و شمایل اصلی خود جلو می‌آیند و مسئولان ارشد ما توسط استکبار و موساد ترور می‌شوند.

 

سیدجواد هاشمی‌نژاد گفت: دشمن پیچیده است و تروریست همچنان وجود دارد لذا ما نباید از این موضوع غافل شویم.

 N00

مکتب شهید سلیمانی نشات گرفته از مکتب اهل بیت(ع) است.

 

حجت الاسلام پیغمبری، رئیس عقیدتی سیاسی سازمان اتکا نیز در این مراسم اظهار کرد: بصیرت علاج همه دردهای ما در امور اجتماعی، فردی، اداری و سایر ابعاد زندگی است و سرسلسله همه چیز در ادای تکلیف و وظیفه است.

 

وی ابراز کرد: بی بصیرتی خسارت‌های غیرقابل جبرانی از صدر اسلام تاکنون به اسلام و مسلمین وارد کرده است، حال چه کنیم تا با وظیفه خود آشنا شویم، بصیرت موثر و مهم است رهبری هم در این خصوص تاکید و اصرار دارند و بسیار این را تکرار کرده‌اند.

 

رئیس عقیدتی سیاسی سازمان اتکا با بیان اینکه قرآن کریم نیز به داشتن بصیرت تاکید فراوان کرده است، ادامه داد: برای رسیدن به بصیرت چهار راه بیان شده که یکی از این راه‌ها توبه و انابه و برگشت به سمت خداوند تبارک و تعالی است.

 

وی گفت: آنان که به جایی رسیدند با خدای خود بسیارارتباط برقرار کردند، البته توبه باید به موقع باشد که در این بین افرادی بودند که به موقع توبه نکرده و راه را نشناختند و بعد از کلی خسارت متوجه شدند که با امام زمان خود حرکت نکرده بودند.

 

پیغمبری اظهار کرد: بعضی حتی توبه هم نکردند، این افراد به قدری کم توفیق و بی توفیق شدند که مجال توبه کردن را نیز پیدا نکردند. در قضایای 88 افرادی بودند که وارد آن گود شدند حوادثی به وجود آوردند و به ارشادات رهبری توجه نکردند و بی بصیرت شدند.

 

رئیس عقیدتی سیاسی سازمان اتکا افزود: دومین راه بصیر شدن ذکر خداست، آدم اگر کاری می کند برای خدا و در راه خدا باید وظیفه اش را انجام بدهد. توکل  به خدا انسان را بصیر می کند. خردمندی یکی از راه‌های تحصیل بصیرت است، خردمند راه را از چاه تشخیص می‌دهد.

 

وی تصریح کرد: امروز می‌بینیم که در سایه جهالت مردم، منحرفین و دشمنان سر سخت اسلام چه توطئه‌هایی می‌کنند، لذا آدم باید عاقلانه رفتار کرده و هدایت را از ضلالت تشخیص دهد. امروز یک عده تروریست‌ها را شهید قلمداد می‌کنند و آنان را که برای نجات مظلومان بدون هیچ ادعایی شهید شدند متهم کرده و یا نامی از آنان به زبان نمی‌آورند، اینجا عقل و شناخت می‌خواهد خردمندی می‌خواهد تا راه درست از نادرست مشخص شود.

 

رئیس عقیدتی سیاسی سازمان اتکا همچنین با اشاره به شخصیت شهید سلیمانی، ادامه داد: او عالم به زمان و عالم به تکلیف بود، پیرامون زندگی خود را به خوبی شناخت، ولی فقیه خود را به خوبی شناخت چون با خدا، در راه خدا و برای خدا بود و بصیرت داشت.

 

وی اظهار کرد: یکی از عمده‌ترین وظایف انسان بابصیرت شناخت ولی زمان است، آنان که نشناختند و یا بعدا شناختند فایده ای نداشت. حاج قاسم ولی زمان را شناخت و اطاعت کرد. انسان بابصیرت تکلیف لازم که اولویت دارد را انجام می‌دهد.

 

پیغمبری تصریح کرد: شهید فخری زاده نیز شخصیتی بصیر بود و بر اساس نیاز جامعه تحقیق می‌کرد، می‌دانست در چه وادی باید قدم بردارد، بحران جامعه را شناخت، هیچ ادعایی هم نداشت، شخصیتی رسانه‌ای هم نبود، دشمنان او را شناختند اما مردم تا زمان شهادتش او را نشناختند.

 12n

 شهید سلیمانی یک فرد نیست بلکه یک مکتب است

 

 دکتر کفاش رئیس دانشگاه امام حسین (علیه السلام) خراسان رضوی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره سردارسلیمانی گفت: باید به شهید سلیمانی به چشم یک فرد نگاه نکنیم بلکه به عنوان یک مکتب نگاه کنیم

وی در ادامه مکتب حاج قاسم را دارای چند رکن اصلی دانست و گفت: سردار سلیمانی چه ویژگی داشت که شهادت او یک مکتب می شود، جامعیت بر آمده از عقلانیت دارای ارکان ولایت مداری، اخلاص، مهربانی و فروتنی در برابر ضعفا و همچنین قاطعیت در برابر دشمنان است.

 

رئیس دانشگاه امام حسین (ع) به روحیات و فضایل اخلاقی فرمانده شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: حاج قاسم به شدت از خود نمایی فراری بود از طرفی کمال طلب بود. حاج قاسم یک دیپلمات برجسته بود از جهتی روحیه انقلابی داشت و در امور اعتدال و سنجیدگی داشت. ایشان منظم و با برنامه بودند و بیانش تاثیرگذار بود از طرفی ارتباط خوب با خانواده هم داشتند. سبک مدیریتی حاج قاسم می شود یک درس، یک کلاس. مکتب حاج قاسم برگرفته از مکتب امام حین انقلاب است .  

 

 


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان