هدف آمریکا از ایجاد ائتلاف علیه داعش تسلط بیشتر بر منطقه است

Borojرئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه هدف آمریکا از ایجاد ائتلاف علیه داعش تسلط بیشتر بر منطقه است،گفت: آمریکا با ایجاد این ائتلاف می‌خواهد افکار عمومی در منطقه و مجامع جهانی را مشغول و راهی برای تسلط بیشتر بر منطقه پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر این‌که ایشان تشکیل ائتلافی تحت عنوان مبارزه با داعش را پوچ، توخالی و جهت‌دار دانسته‌اند، گفت: این سخنان نشان‌دهنده عمق توجه معظم‌له به تحرکات و تحولات منطقه است که مثل همیشه چراغ راه تصمیمات را برای مسئولان دستگاه دیپلماسی کشور روشن کرده مسیر آینده را فراروی آن‌ها قرار می‌دهد.

وی با بیان این‌که این ائتلافی که آمریکا برای مبارزه با داعش تشکیل داده، هیچ هدفی جز درگیر کردن مردم و دولت‌های منطقه برای سرپوش گذاشتن به جنایات این گروهک تروریستی را دنبال نمی‌کند، افزود: به‌طور قطع این ائتلاف به بن‌بست می‌رسد زیرا مردم منطقه به عمق جنایات این گروهک تروریستی با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی در سوریه، عراق و اردن پی برده‌اند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر این‌که به بن‌بست کشیده شدن این ائتلاف آمریکایی ارتباطی به دعوت جمهوری اسلامی ایران ندارد، تصریح کرد: به‌طور قطع ایران در ائتلافی که آمریکا با حمایت رژیم صهیونیستی به‌دنبال آن است، نه‌تنها حضور پیدا نخواهد کرد، بلکه از آن حمایت نیز نخواهد داشت.

بروجردی همچنین با بیان این‌که یکی از اهداف آمریکایی‌ها در ایجاد این ائتلاف و دور هم جمع کردن کشورهای منطقه علیه گروهک تروریستی داعش، بازی سیاسی و سرگرم کردن مردم و مقامات این کشورهاست، افزود: اگر بخواهیم به عمق صداقت آمریکا در مبارزه علیه داعش و دیگر گروهک‌های تروریستی در منطقه که اوضاع را به آشوب کشانده و متشنج کرده‌اند، نگاهی بیندازیم، باید ارزیابی دقیقی از کارنامه این کشور در سوریه، عراق و اردن داشته باشیم.

وی در همین زمینه ادامه داد: آمریکایی‌ها با مسلح کردن گروهک تروریستی داعش در سوریه اوضاع منطقه را به آشوب کشاندند و خون زنان، کودکان و مردم بی‌گناه این کشور را پایمال کرده با دخالت در امور داخلی سوریه، قصد براندازی حکومت این کشور از طریق مسلح کردن داعش را داشتند که پس از شکست آن‌‌ها در سوریه، مشابه همین اقدامات را در عراق نیز انجام دادند که باز هم با مقاومت مردم و ارتش این کشور شکست خوردند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه با بیان این‌که آمریکا هیچ نقشی در جلوگیری از اقدامات تروریستی داعش در عراق نداشت، گفت: براساس شواهد موجود، محور مقاومت و ایستادگی ارتش و مردم عراق یکی از مهم‌ترین عوامل در پیش‌روی این گروهک تروریستی در نقاط مختلف این کشور است.

بروجردی یکی از اهداف آمریکا در ایجاد ائتلاف علیه داعش را جبران شکست‌های پی‌درپی این کشور در عراق، سوریه و در منطقه دانست و تأکید کرد: این کشور قصد دارد با ایجاد این ائتلاف نه‌تنها انتقام شکست‌های پی‌درپی‌اش در عراق و سوریه را بگیرد، بلکه می‌خواهد تا حدودی اعتماد مردم و دولت‌های منطقه را نیز جلب کند، اما باید بداند که مردم هوشیار منطقه هیچ اعتمادی به آمریکا و سیاست‌هایش ندارند.

وی با بیان این‌که یکی دیگر از اهداف آمریکا از ایجاد این ائتلاف، تقویت و حفظ رژیم صهیونیستی است، گفت: آمریکا با ایجاد این ائتلاف می‌خواهد افکار عمومی در منطقه و مجامع جهانی را مشغول و راهی برای تسلط بیشتر بر منطقه پیدا کند اما باید بداند که دوران زورگویی و تسلط پایان یافته و ملت‌ها بیدار شده‌اند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان با بیان این‌که این‌گونه اقدامات داعش به‌نوعی عبور از خطوط قرمز آمریکا و کشورهای اروپایی محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: با این وجود آمریکا به‌دنبال حذف داعش نیست، بلکه هدف آن از مقابله با داعش در واقع مدیریت و کنترل آن است که تصور نمی‌کنم با شرایط موجود منطقه بتواند توفیقی به دست آورد.


مطالب پربازدید سایت

مرتضی دوران؛ نورنیوز

فرقه منافقین؛ نسخه ویرایش شده 2022

گزارشی از ابعاد پرونده حمید نوری- بخش اول

نشست آکسفورد چگونه منافقین را به «حمید نوری» رساند؟

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:

کشورهای غربی بدانند که ایران خود قربانی تروریسم است

ورود تکفیری‌ها به آشوب‌های کف خیابانی در ایران

کدهای عیان کارزار «ترور و تجزیه» برای «رافضی‌کشی»

روایت‌هایی از کینه تاریخی علیه ملت ایران

«کومله» یعنی رزمنده مجروح را با موزائیک سر بریدن

همه آنچه باید درباره کادرهای داعش در اغتشاشات جوانرود بدانید

چرا سپاه پاسداران مواضع پرچم سفیدها را پاک‌سازی می‌کند؟

مریم عاقلی؛ روزنامه جام جم

فخر هسته‌ای، کابوس رژیم‌ صهیونیستی

علی شیرازی؛ خبرگزاری ایرنا

فخری زاده؛ نماد عزت و استکبارستیزی

جدیدترین مطالب

کاری از دانش آموزان حاضر در دیدار با رهبر انقلاب اسلامی؛

کلیپ دانش آموز شهید ترور، آرشام سرایداران

با حضور باشکوه مردم شهیدپرور اصفهان

پیکر مطهر شهید «داستانی» در ورزنه تشییع شد

فرزند شهید «ابوالفضل پیرزاده»:

افتخار می‌کنم که فرزند یک معلم شهید ترور هستم

با حضور خانواده این شهید و مسئولان لشکری و کشوری؛

دومین مراسم سالگرد شهادت فخری‌زاده برگزار شد

با اقدام اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج)

عوامل بمب‌گذاری ناموفق مهرماه شیراز دستگیر شدند

در گفت‌وگوی تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان و مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا مطرح شد

گروه‌های تروریستی به برخی سیاستمداران اروپا اطلاعات غلط می‌دهند

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در قرارگاه پشتیبانی دوکوهه:

شهدای ترور سند روشن جنایات منافقین در کشور هستند

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

پس از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع دانش‌آموزان سراسر کشور انجام شد

دیدار آرتین سرایداران و خانواده دانش‌آموز شهیدعلی‌اصغرگویینی با رهبرمعظم انقلاب+فیلم

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان