نیمی از منافقین بزودی خاک عراق را ترک می‌کنند

نماینده مجلس اعلا در تهران با بیان اینکه منافقین از شروع سال جدید میلادی 6 ماه مهلت دارند که عراق را ترک کنند، یادآور شد: هنوز کشور ثالثی برای انتقال منافقین مشخص نشده، اما در توافقی که با سازمان ملل صورت گرفت، آنها طی 6 ماه آینده باید عراق را ترک کنند

Ghamas

نماینده مجلس اعلای عراق در تهران با بیان اینکه منافقین از شروع سال جدید میلادی 6 ماه مهلت دارند عراق را ترک کنند، گفت: طی توافق صورت گرفته قرار شد نیمی از آنها به خارج از عراق منتقل شده و پس از 6 ماه نیز تمامی اعضای این گروهک کشورمان را ترک کنند.

ماجد غماس نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، در خصوص خروج گروهک تروریستی منافقین از عراق گفت: توافقی بین نخست وزیر و سازمان ملل مبنی بر تمدید مهلت حضور منافقین در عراق به مدت 6 ماه صورت گرفت که طی آن قرار بر این شد نیمی از آنها به خارج از عراق منتقل شده و پس از 6 ماه نیز تمامی اعضای این گروهک کشورمان را ترک کنند.

وی افزود: اگر چه این موضوع بر خلاف توافقی بود که پیش از این در عراق در بین گروه‌های سیاسی وجود داشت، اما به هر حال توافق با سازمان ملل صورت گرفته و ما منتظریم که مدت حضور منافقین در عراق به پایان برسد.

نماینده مجلس اعلا در تهران با بیان اینکه منافقین از شروع سال جدید میلادی 6 ماه مهلت دارند که عراق را ترک کنند، یادآور شد: هنوز کشور ثالثی برای انتقال منافقین مشخص نشده، اما در توافقی که با سازمان ملل صورت گرفت، آنها طی 6 ماه آینده باید عراق را ترک کنند.

غماس در پاسخ به این سؤال که آیا علیه منافقین در دادگاه‌های عراق پرونده‌هایی تشکیل شده یا خیر؟ اظهار داشت: جمعی از اهالی استان دیاله و برخی خانواده‌‌های قربانیان ترور عراقی جمع شده و علیه منافقین به اقامه دعوا پرداخته‌اند.

وی افزود: برخی از آنها زمین دارانی هستند که در دوران صدام زمین‌های کشاورزیشان به منافقین داده شده و محل فعلی پادگان اشرف است. خانواده برخی از این افراد نیز توسط منافقین در کردستان و جنوب عراق کشته شدند.

نماینده مجلس اعلا در تهران نقش منافقین در جنگ انفال و انتفاضه شعبانیه که سرکوب و کشتار کردها و شیعیان عراق را در پی داشته را یادآور شد و گفت: در این مورد شاکیان علیه منافقین اقامه دعوا کردند.

غماس موضع دولت عراق را اخراج همه اعضای منافقین خواند و خاطرنشان کرد: آنها تروریست هستند و وجودشان در عراق مشکل ساز بوده و روابط ما با همسایگان خود از جمله ایران را متاثر می‌کنند.

نماینده مردم اعلا در تهران در خصوص تحولات رخ داده اخیر در عراق نیز گفت: قرار است گروه‌های سیاسی در نشستی موضوع طارق الهاشمی و سایر مسائل مربوط به عراق را بررسی کنند.

وی به تلاش سید عمارحکیم برای از بین بردن اختلافات موجود اشاره کرده و اظهار داشت: رئیس مجلس اعلا در گفت‌وگوهای خود با گروه‌های سیاسی عراقی 5 بند را برای بازگشت آرامش سیاسی و حل مشکلات اخیر داده‌ که مورد قبول و استقبال این گروه‌ها قرار گرفته است.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

لزوم بازنگری در فهرست شهدای ترور کشور

همزمان با سالگرد عملیات مرصاد

گزارش سالانه تروریسم در ایران 1402 منتشر شد

شهید ترور

شهید ژاله ملکی

شهید امیرحسین افضلی

جلوی چشمم نفس‌های آخرش رو ‌زد

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز خبر داد

۱۷ شهریور؛ زمان دادگاه کیفری پرونده ترور شهید سلیمانی

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

مطالب پربازدید بخش خبر

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان