نگاهی به رفتار دوگانه آمریکا با تروریسم

Us Terrorism

هر ساله گزارشی از سوی ایالات متحده آمریکا پیرامون وضعیت تروریسم در جهان منتشر می‏شود.

به گفته وی امسال نیز این گزارش طبق رویه هر ساله خود منتشر شد و همانگونه که از مشی خصمانه آمریکا نسبت به کشورمان انتظار می‏رفت در این گزارش جمهوری اسلامی ایران در صدر کشورهای حامی تروریسم قرار گرفت.

وی اظهار کرد: نکته جالب اینکه ایالات متحده با چشم‏ پوشی از جنایات هم‏ پیمانان خود در یمن، عراق، سوریه و دیگر کشورها، ایران را به واسطه‏ حمایت از دولتهای قانونی که درگیر مبارزه با تروریسم هستند و همچنین گروه های مقاومت اسلامی که در صف نخست مبارزه با این پدیده‏ شوم قرار دارند، متهم به حمایت از تروریسم کرده و می‏کند.

ادامه سرمقاله به این شرح است: فارغ از این نگاه دوگانه و مضحک آمریکا نسبت به تروریسم در سطح بین‏ الملل، اگر بخواهیم روابط ایران و آمریکا بعد از انقلاب اسلامی و نسبت این رابطه با تروریسم را مورد بررسی قرار دهیم، به پرونده‏ قطوری برخواهیم خورد.

که علاوه بر اینکه ایران را از این اتهام مضحک آمریکایی‏ها مبرا می‏سازد، آمریکا را فقط و فقط به واسطه‏ اقدامات خصمانه‏ اش علیه ایران و آن هم صرفاً در طی عمر سی و چند ساله انقلاب اسلامی در صدر بزرگترین حامیان تروریسم جهان قرار می‏دهد.

** ایران بزرگترین قربانی تروریسم آمریکایی

بر اساس آماری که در کتاب جامع شهدای ترور کشور منتشر شده است، تاکنون بیش از 17000نفر از مسئولین سیاسی و یا شهروندان ایرانی به دست گروه‏های تروریستی به شهادت رسیده‏ اند.

بیش از 12000نفر از آنان توسط عوامل گروهک تروریستی منافقین (مجاهدین خلق) شهید شده و بقیه نیز به دست عوامل گروهک‏های دیگر وابسته به دشمنان از جمله فرقان، کومله، دموکرات، توده، اشرار، پژاک، جندا… (عبدالمالک ریگی)، خلق عرب، خلق بلوچ و تندر به شهادت رسیده اند.

نکته قابل توجه این که اکثر این گروه‏ها به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم تحت حمایت دولت آمریکا، سازمان سیا و یا سایر سازمان‏های جاسوسی وابسته به آمریکا مثل موساد هستند.

** آغاز پروژه تروریسم دولتی علیه ایران با پی‏ریزی طرح آمریکایی فونیکس

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در ادامه آن با تسخیر لانه جاسوسی، آمریکا عملا تمامی منافع خود در داخل ایران را از دست رفته می دید و همین موضوع باعث شد از همان روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب دشمنی های خود را با نظام جمهوری اسلامی پایه گذاری کند.

در همین رابطه سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) در نخستین سال‏های پیروزی انقلاب اسلامی، با هدف زمین گیر کردن آن، طرحی محرمانه را به نام فونیکس در داخل ایران به مرحله اجرا درآورد؛

طرحی که سال‏ها بعد روزنامه آمریکایی usa today در مورد آن نوشت: «در طرح فونیکس، سران انقلاب باید هدف ترور قرار می‏گرفتند تا انقلاب مردم از حرکت بایستد.»

** همکاری آمریکا با گروه‏های تروریستی در جهت حذف فیزیکی دانشمندان و نخبگان ایرانی

مقام‏های آمریکایی به شبکه “ان بی سی” آمریکا گفته‏ اند ترور دانشمندان هسته ای ایران با حمایت و طراحی موساد (سازمان جاسوسی اسرائیل) و توسط منافقین (گروهک مجاهدین خلق) اجرا می‏شود.

این مقام‏ها که نخواسته‏اند نامشان فاش شود، گفته‏ اند دولت اوباما از این مسئله با خبر است اما تأکید کرده‏ اند آمریکا نقشی در این ترورها نداشته است.

علاوه بر ترور بی‏رحمانه دانشمندان هسته‏ ای با ابزارها و سلاح‏های گرم، رویه‏ کثیفی که مدت‏هاست دشمنان برای حذف نخبگان و عناصر انقلابی ایران از آن بهره جسته‏ اند و به تازگی از آن پرده برداشته شده، روش ترور بیولوژیک است.

ترور بیولوژیک دکتر سعید کاظمی آشتیانی رئیس سابق پژوهشکده رویان که برای اولین بار مقام معظم رهبری از ایشان با عنوان شهید کاظمی یاد کردند توسط موساد و همچنین گمانه‏ زنی‏ هایی مبنی بر ترور بیولوژیک علی دادمان و نادر طالب‏زاده توسط موساد و سیا نمونه‏ هایی از این رویه کثیف آمریکایی- صهیونیستی است.

** حمایت آمریکا از گروهک تروریستی جندا…(عبد المالک ریگی)

وجه بارز اعترافات عبدالمالک ریگی حمایت بی چون و چرای دولت ایالات متحده از وی و همدستانش است.

مطلبی که حتی پیش از دستگیری وی بارها و بارها رسانه‏ های آمریکایی به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به آن اذعان کرده بودند.

از اعتراف خبرگزاری آمریکایی «ای‏‌بی‏‌سی» مبنی بر حمایت مالی آمریکا از ریگی و ارتباط وی با سازمان سیا از سال 2005 تا مصاحبه صدای آمریکا(voa) با وی همگی نشان از رابطه تنگاتنگ آمریکایی‏ها با این گروهک تروریستی و سرکرده‏ اش دارد.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9606674&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25