برگزاری نخستین همایش ملی شهدای بصیرت با عنوان یادواره شهید دیالمه

1

شهید دکتر عبدالحمید دیالمه، در شامگاه هفتم تیر 1360 در انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی که بدست گروهک تروریستی منافقین صورت گرفت، در خیابان سرچشمه تهران به همراه شهید بهشتی و دیگر یارانش به شهادت رسید

اولین همایش ملی شهدای بصیرت با عنوان یادواره شهید عبدالحمید دیالمه پس از گذشت سه دهه از شهادت وی در تهران با حضور سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی و حجت الاسلام روح الله حسینیان رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی در ساختمان سابق مجلس شوراي اسلامي برگزار شد.

اولين سخنران این مراسم سردار نقدي مسئول سازمان بسيج مستضعفين بود كه تعداد شهداي ترور كشور را هفده هزار و 160 شهيد عنوان كرد و آن ها را جزء مظلومترين شهدای کشور دانست.

Img 0326

سردار محمدرضا نقدی در حاشیه این مراسم و در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه چرا پس از گذشت 30 سال ، امسال یادمان شهدای بصیرت و مبارزه با نفاق برگزار شده است ؟ اظهار داشت: سی امین سالگرد خودش موضوعیت دارد، چون گذشت 30 سال موجب بازخوانی یک تجربه تاریخی ملت می شود و فرصت خوبی برای روشنگری افکار عمومی است.

3

وی با اعلام اینکه ما از ابتدا بدنبال فرصت مناسبی بودیم تا همایش بزرگداشت شهدای بصیرت را برگزار کنیم، گفت: بعنوان سی امین سالگرد، این کار شروع شده و امیدواریم که امسال برگزاری همایش شهدای بصیرت پایان پیدا نکند، یعنی بتوانیم این همایش را ادامه دهیم چون تجربه خیلی مهمی برای نظام است.

نقدی در پاسخ به این سوال خبر نگاران در مورد انگیزه سازمان بسيج مستضعفين از برگزاری این همایش پس از گذشت 30 سال، اظهار داشت: انگیزه ما برای برگزاری این مراسم بعد از گذشت 30 سال این است که افکار و عقاید شهدای بصیرت را از مظلومیت بیرون بیاوریم و ایده ها و معارفشان را برای نسل جدید بازگو کنیم.

وی اضافه کرد: در حقیقت با برگزاری چنین همایشی می خواهیم شیطنت های نفاق را برای بصیرت افزایی نسل امروز بازگو کنیم.

در این مراسم لوح سپاس شهدای بصیرت به خواهر شهید دیالمه به نمایندگی از خانواده این شهید و با حضور جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی و سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین اهدا شد.

4

چفيه و تاج گلي به عنوان ياد بود در محل جلوس شهيد ديالمه در دوران نمايندگي اش در ساختمان سابق مجلس شوراي اسلامي قرار داده شده بود.

5

شهید دیالمه نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی از شهر مشهد بود که نقش به سزایی در افشای شخصیت بنی صدر و گروهک تروریستی منافقین و افکار التقاطی آنان داشت.

همچنین این شهید بزرگوار از تریبون مجلس افشاگری های زیادی را در خصوص چهره واقعی میرحسین موسوی انجام داد.

شهید عبدالحمید دیالمه، نهایتا در شامگاه هفتم تیر 1360 در انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی که بدست گروهک تروریستی منافقین صورت گرفت، در خیابان سرچشمه تهران به همراه شهید بهشتی و دیگر یارانش به شهادت رسید.

در حاشیه این همایش نمایشگاه جریان شناسی نفاق با محورهای بازشناسی و تاریخچه منافقین ، مناسبات درون فرقه ای منافقین ، معرفی شهدای ترور و نقش منافقین در حوادث پس از انتخابات در قالب پوستر به همت کانون هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) برگزار شد.

7

در هنگام بازدید مسئولین و خبرنگاران از این نمایشگاه، دبیر کل کانون هابیلیان جناب آقای سید محمد جواد هاشمی نژاد، به ارائه توضیحاتی در خصوص موضوعات به نمایش در آمده در نمایشگاه پرداختند.

8

در بخشی از این نمایشگاه نیز به بررسی انحرافات میر حسین موسوی از دیدگاه شهید دیالمه و همچنین معرفی خدمات این شهید بزرگ به انقلاب اسلامی در قالب پوستر و محصولات نرم افزاری پرداخته شده بود.

بخشي بنام «جواني فراتر از زمان» در ارتباط با شخصيت فكري عقيدتي و سياسي شهيد بصيرت دكتر عبدالحميد ديالمه نيز در اين نمايشگاه ديده مي شد.

660676 Orig


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9062045&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان