نقی ورزلی

نام شهيد : نقی

نام خانوادگي : ورزلی

Shahid Varzaliتاريخ تولد : 7/9/1337

محل تولد : روستای گوراب لاکان رشت

تاريخ شهادت : 26/1/1367

محل شهادت : عملیات مرصاد

وضعيت تاهل : متاهل

تعداد فرزند : 2

مزار شهيد : رشت ( گوراب لاکان)

 

زندگينامه :

شهید نقی ورزلی خشت مسجدی در تاریخ 7/9/1337 در روستای گوراب لاکان، رشت دیده به جهان گشود . ایشان در خانواده ای مسلمان مذهبی و کشاورز پرورش یافت و با مدرک ماشین ابزار فارغ تحصیل شد . نقی ورزلی انسانی صبور، مومن، متواضع و دلسوز مهربان بود و برای هدایت و روشنگری جوانان تا آخرین روزهای حیاتش از هیچ خدمت و تلاشی فرو گذار نبود ، و در انجام صحیح مسئولیتی را که پذیرفته بود نه تنها خود را مسئول و موظف می دانست بلکه وظایف دیگران را نیز به آنان متذکر می شد .

با شکل گیری سپاه پاسداران رشت به عضویت آن و ملبس به لباس سبز پوشان سربدار سرخ قامت نظام مقدس جمهوری اسلامی گردید و با جان ودل در این کسوت به نگهبانی و حفاظت و پاسداری و حراست از نظام نو پای اسلامی ایران و ارزش های والای آن همتی وافر گماشت .

ایشان در جمع آوری کمک های مردمی و اعزام آن به سوی مناطق غرب و جنوب کشور بسیار کوشید ، لیکن این فعالیت ها و خدمات او را راضی نمی کرد به همین علت دل از دیار و کاشانه بربست و بارها برای دفاع از کیان امت اسلامی به جبهه های غرب و جنوب کشور عزیمت نمود و 33 ماه از ایام پر برکت عمرش را در میادین رزم، شجاعانه با دشمن بعثی نبرد و مبارزه کرد و عاشقانه ذکر امام حسین (ع ) بر لب داشت و کشته شدن در راه حفظ دین اسلام را فیض عظیم می دانست . سر انجام در حالیکه جانشین تدارکات لشکر 16 قدس گیلان بود، در عملیات مرصاد بعد از مبارزه ای بی امان با منافقین وطن فروش و سر سپرده و ایادی شرق و غرب ، از ناحیه دست و پا و شکم مجروح و در حال انتقال به پشت جبهه بود که در جاده کامیاران – سنندج ، آمبولانس حامل وی دچار سانحه تصادف گردید و بدین گونه این ایثار گر عرصه های گوناگون مقاومت و دفاع در راه اعتلای ایران اسلامی به ملاقات معشوق شتافت وهم نوای عرشیان گردید .

پيام شهيد : مسئولین محترم : به حرف های این مردم، گوش بدهید و مراقب(نفس) خود باشید و شیطان را از خود دور کنید ، نکند خدای نکرده عملی انجام دهید که رضای خدا در آن نباشد و نظرات متفاوت را تحمل کنید و با هم باشید و حرفی نزنید که باعث رنجش دیگران شود و اختلاف سلیقه ها را تحمل کنید و مسئولیتی را که به شما داده اند اگر قادر نیستید کنار بروید و در همه حال خدا را در نظر بگیرید و بدانید عالم محضر خدا ست و حق را جستجو کنید و اشکالات و انتقادات را بپذ یرید و در انتقادات و نظر ات و تحلیل ها به دلتان و درونتان مراجعه کنید و از فتنه های دشمن خود را حفظ کنید .

وصيت نامه : بارالها ! : به حق ، حق خودت و به عظمت و جلالت ! :

مردم ما را و مسلمانان جهان، را در راه مبارزه با کفر جهانی و شیطان درون پیروز فرما .

پروردگارا ! :

مردم ما را با هم و در کنار هم، یاور و غمخوار هم در این شرایط سخت جهان یاری فرما .


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10345863&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

کانون هابیلیان

قاسم آذر ارجمند

به بهانه روز کارگر

همراه کارگر یا قاتل کارگر؟!

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه اعلام کرد

انهدام یک تیم تروریستی در جنوب‌شرق کشور

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان