نام شهید صیاد شیرازی از سال 58 وارد لیست ترور استخبارات عراق شد

...سرلشگر آن زمان اعلام می‌کند اگر همه چیز براساس لیاقت بوده و به نیروهای نظامی مقام بدهند، فرمانده آینده نیروی زمینی شهید صیاد شیرازی خواهد بود

Sayad8یکی از همرزمان شهید صیاد شیرازی گفت: سندهایی وجود دارد که یکی از مدیران ارشد اطلاعاتی ارتش عراق در سال 58 برای اولین‌بار نام سرگرد صیاد شیرازی را در استخبارات عراق مطرح می‌کند و او جزء نیروهای هدف این سازمان برای اسارت یا ترور قرار داشته است.

امیر سرتیپ صادق گویا از همرزمان شهید صیاد شیرازی در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: شهید صیاد شیرازی یکی از فرزندان این کشور بود که میزان اثرگذاری‌اش در هر کجا که فعالیت می‌کرد، قابل مشاهده است.

وی افزود: در بحث هدایت و سازماندهی نیروهای انقلابی در قبل از انقلاب و بعد از پیروزی انقلاب و همچنین در برقراری امنیت در کردستان شخصاً نیروهای آنجا را هدایت کرده و نتیجه آن برقراری امنیت در کردستان شد.

گویا ادامه داد: شهید صیاد شیرازی در قبل از انقلاب در دوره‌های تخصصی زبان و دوره هواسنجی توپخانه در کشور آمریکا، در میان هم‌دوره‌ای‌های خود که از کشور ایران و آمریکا بودند، به عنوان شاگرد اول انتخاب می‌شود و در دوران دفاع مقدس از روزی که فرمانده نیروی زمینی می‌شود، جبهه‌ها دچار تحول شده و نیروهای سه‌گانه ارتش و سپاه منسجم‌تر شده و در فراخوانی و توسعه بسیج و آوردن نیروهای مردمی بیشتر به جبهه‌ها بسیار تلاش کرد که همه اینها منتج به آزادسازی بخش عظیمی از مناطق اشغال‌شده می‌شود که عملیات‌های طریق‌القدس و بیت‌المقدس خاطرات جاودانه او است.

عضو هیأت معارف جنگ تصریح کرد: نتیجه کارهای صیاد شیرازی به دلیل رفتار شخصی او است و با بررسی احوال او از کودکی تا روز شهادت‌اش مشاهده می‌کنیم که برای تمام لحظاتش برنامه داشت و کار انجام داده است و اینگونه نبوده است که او به طور تصادفی در مسیر شهرت و ترقی و خوش‌نامی قرار بگیرد.

گویا گفت: در بعد نظامی به عنوان یک افسر جوان قبل از انقلاب و بعد از انقلاب نیز به عنوان فرد باتجربه و یک مدیر کلان نظامی مطرح بود. او در قبل از انقلاب در دوره سخت ارتش به نام «رنجر» شاگرد اول می‌شود و بعد از ورود به یگان خدمتی خود در لشگر 81 کرمانشاه، به عنوان معاون آتش‌بار توپخانه خدمت کرده و در آنجا جنگ سرنیزه را به نیروها آموزش می‌دهد و مورد توجه فرمانده و افسران قرار گرفته و سرلشگر آن زمان اعلام می‌کند اگر همه چیز براساس لیاقت بوده و به نیروهای نظامی مقام بدهند، فرمانده آینده نیروی زمینی شهید صیاد شیرازی خواهد بود.

گویا با بیان اینکه رد پای مؤثر شهید صیاد شیرازی در اتفاقات سال 58 تا سال 60 در کردستان و آرامش و امنیت آن کاملاً مشهود است، بیان داشت: سندهایی وجود دارد که یکی از مدیران ارشد اطلاعاتی ارتش عراق در سال 58 برای اولین‌بار نام سرگرد صیاد شیرازی را در استخبارات عراق مطرح می‌کند و او جزء نیروهای هدف این سازمان برای اسارت یا ترور قرار داشته است.

وی خاطرنشان کرد: این هدف‌گیری در دوران دفاع مقدس و به ویژه در عملیات مرصاد و قلع و قمع منافقین و میزان اثرگذاری شهید صیاد شیرازی در آن مزید بر علت شد تا آنها او را به شهادت برسانند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9734375&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان