منافقین با بمب‌گذاری در خیابان خیام تهران ده‌ها تن از هموطنانمان را قتل‌عام کردند

KhaYAM

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، در ادامه بمب‌گذاری توسط منافقین و گروهک‌های ضدانقلاب به منظور تضعیف نظام اسلامی و ناامن جلوه‌دادن جامعه، گروهک منافقین این‌بار در خیابان ناصرخسرو تهران كه محلی پرتردد در مركز شهر بود، اقدام به عمل جنایتكارانه بمب‌گذاری نمودند. این بمب كه از نوع زمانی و با قدرت تخریبی پنجاه پوند تی.ان.تی بود، باعث ویرانی و آتش‌سوزی یک ساختمان دو طبقه و یک كارگاه تولیدی پوشاک گردید.

در این حادثه ده‌ها تن از هم‌وطنان بی‌گناه به شهادت رسیدند. هم‌چنین 15 دستگاه اتومبیل در آتش سوخت و به25 مغازه آسیب رسید.

این عملیات جنایتكارانه، سرآغازی بر روند گسترش بمب‌گذاری‌ها در سال1364 بود كه با قصد ایجاد رعب در مردم و مسئولان و ناامنی جامعه صورت می‌گرفت. گروهک منافقین علی‌رغم سردادن شعارهای پوچ نجات خلق و آزادی ‌بخشی به ملت ایران، مرتكب چنین جنایات هولناكی می‌ شدند و این اعمال، دروغ بودن اهداف آنان را بیش از بیش به همگان اثبات نمود.

در ادامه به معرفی برخی از شهدای این حادثه می‌پردازیم:

 

شهید جواد اطاعتی

جواد اطاعتی در 1آذر1325 بدنیا آمد. وی تا معطع راهنمایی درس خوانده و بافنده بود. جواد متاهل بود و در تهران سکونت داشت. وی سرانجام در 15شهریور1361 در خیابان ناصر خسرو تهران درانفجار بمبی که توسط عناصر تروریستی سازمان مجاهدین خلق کارگذاشته شده بود به شهادت رسید.

 

شهید معصومه آقازمانی

در سال 1333 در تهران کودکي متولد شد که نامش را معصومه گذاشت. او تحصيلاتش را تا مقطع ششم ابتدايي ادامه داد و پس از آن ازدواج کرد. معصومه در يک شرکت مشغول کار تايپ شد. وی بسيار با ايمان و با خلق نیکو بود. با صبوري به فعاليت‌هاي اجتماعي مي‌پرداخت و در فعاليت‌هاي سياسي نيز نقش بسيار پررنگي داشت. او سرانجام در 16شهریور1361 در حالي که 28 ساله بود در پي بمب‌گذاري منافقین در خيابان خيام به شهادت رسید.

 

شهید زهرا پژدم

زهرا پژدم در سال 1335 در شهرستان مهاباد از توابع استان کردستان متولد شد. پدرش مردی متدین بود؛ لذا از همان آغاز فرزندش را بر طبق موازین اسلامی تربیت کرد. زهرا در سال 1358 ازدواج کرد و به تهران مهاجرت کرد. چندی بعد صاحب یک فرزند شد. سال 1361 او در انتظار تولد فرزند دومش بود، که در 15شهریور به همراه همسر و برادر همسرش به علت بمب‌گذاری منافقین در 26 سالگی به شهادت رسید.

 

شهید جعفر حاج‌واحدی

جعفر در تهران به دنيا آمد. پدرش ابوالقاسم و مادرش خانم بالا نام داشت. او تحصيلاتش را تا كلاس ششم ابتدايي نظام قديم ادامه داد. وی پاسدار بود و در كميته انقلاب اسلامي كار مي‌كرد. وي در سال 1353 با مرضيه تاجيك ازدواج كرد. جعفر در خيابان خيام تهران در بمب‌گذاري منافقین به‌شدت مجروح شد و بر اثر جراحات وارده به شهادت رسيد.

مدفن او درگلزار شهداي تهران است. از جعفر يك پسر و دو دختر به يادگار مانده است.

بسم الله الرحمن الرحيم

 اولى الناس بالعفو اقدرهم على العقوبه

شايسته‌ترين افراد به عفو و بخشش قدرتمندترين آنان است در ترس و پرهيز از عقوبت خداوند.

خداوندا از گناه من كه به آن آگاه‌ترى درگذر و اگر به سوى تو بازگشتم تو هم با آمرزش خويش به جانب من بازگرد. خدايا از پيمان‌هايى كه با تو بستم و به آن‌ها وفا نكردم خواستار آمرزشم و تو بر من از اين گناه بگذر.

خدايا مرا بيامرز كه با زبان به‌ تو نزديكى جستم ودلم آن‌را نپذيرفت.

خدايا گناهان مرا در اشاره‌هاى  چشم و بيهوده گويي‌ها زبان و ميل‌ها و آرزوهاى دل و اشتباهات زبان بيامرز. اين وصيتنامه را من در روز اربعين حسينى نوشتم و از درگاه خداوند متعال خواستارم كه رهبر كبير انقلاب امام خمينى را تا انقلاب حضرت مهدى (عج) نگهدارد، ان‌شاء‌الله.

مكتبى كه شهادت دارد اسارت ندارد. (امام خمينى)

 

شهید اصغر حسین‌اوغلی‌چولو

اصغر حسین‌اوغلی‌چولو در 14آذر1354 بدنیا آمد. وی تحصیلات ابتدایی داشت و شغلش آزاد بود. اصغر مجرد بود و در تهران سکونت داشت. وی سرانجام در 15شهریور1361 در خیابان خیام تهران در بمب‌گذاری منافقین به شهادت رسید.

 

شهید قسمت خانی خواجه‌ایم

قسمت خانی خواجه‌ایم در 3خرداد1322 به‌دنیا آمد. وی تحصیلات ابتدایی داشت و میوه‌فروش بود. قسمت متاهل، دارای دو فرزند و در تهران سکونت داشت. وی سرانجام در 15شهریور1361 در انفجار بمب خیابان خیام که توسط عناصر تروریستی سازمان مجاهدین خلق کار گذاشته شد به شهادت رسید.

 

شهید سهراب صفری

سهراب صفری در 20خرداد1338 به‌دنیا آمد. وی تحصیلات ابتدایی داشت و پاسدار بود. سهراب متاهل، دارای دو فرزند و در تهران سکونت داشت. وی سرانجام در 15شهریور1361 در انفجار بمب خیابان خیام که توسط عناصر تروریستی سازمان مجاهدین خلق کار گذاشته شد به شهادت رسید.

 

شهید عزیزالله منوچهرزاده

معلم شهید عزیزالله منوچهرزاده در روز 17فروردین1323 در شهر سنندج به‌دنیا آمد. تحصیلاتش را در سنندج سپری کرد و از طریق دانشسرای تربیت معلم روستایی وارد آموزش و پرورش شد. وی سال‌ها در کسوت معلمی، به مردم دیارش خدمت کرد و بعد از انقلاب، به گروه نوسازی مدارس منتقل شد.

شهید منوچهرزاده در روز 15شهریور1361 که برای انجام مأموریت اداری به تهران رفته بود بر اثر انفجار بمبی که منافقین در خیابان خیّام کار گذاشته بودند، به شهادت رسید. از این شهید بزرگوار سه پسر به یادگار مانده است.

 

شهید ابراهیم شکوه‌نیکوئی

ابراهیم شکوه‌نیکوئی در 16آذر1326 در استان آذربایجان شرقی به‌دنیا آمد. وی تحصیلات ابتدایی داشت و تریکوباف بود. ابراهیم متاهل و در تهران سکونت داشت. وی سرانجام در انفجار خیابان خیام تهران به شهادت رسید.

 

شهید توفیق ندایی

توفیق ندایی در 3فروردین1340 به‌دنیا آمد. وی تحصیلات ابتدایی داشت و سرباز بود. توفیق مجرد و در تهران سکونت داشت. وی سرانجام در انفجار خیابان خیام تهران به شهادت رسید.

 

شهید محمد ندایی

شهید محمد ندایی در 9مرداد1339 در کردکوی متولد شد. وی تحصیلاتش را تا مقطع دیپلم ادامه داد و پس از آن تصمیم گرفت وارد بازار کار شود. او پس از مدتی ازدواج کرد و سرانجام در انفجار خیابان خیام تهران در 15شهریور1361 به شهادت رسید.

 

 بیشتر بخوانید:

جنایت بی‌سابقه و خونبار منافقین در 15شهریور61 تهران را لرزاند

 

 

 


مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25