منافقین؛ شکست در پرونده هسته ای و فرار به جلو

3872 269گروهک تروریستی منافقین که به همراه لابی افراطی و جنگ طلب آمریکا شکست سنگینی را در موضوع پرونده هسته ای ایران متحمل شده است اکنون به دنبال فرار به جلو از طریق اتهام زنی های بی اساس به دولت عراق و مظلوم نمایی خود است.

تنها چند روز پس از عصبانیت این گروهک از توافق نامه هسته ای اخیر و بی نتیجه ماندن تلاش های مشترک این گروه با جنگ طلبان آمریکایی و صهیونیست، بار دیگر موضوع نخ نمای اعضای مفقود شده! خود را مطرح کرد.

این گروهک روز گذشته از نهادهای بین المللی خواست تا یک کمیته بین المللی برای بررسی وضعیت مفقودان ادعایی خود تشکیل دهد.

اواسط شهریور امسال بود که در یک حادثه مشکوک، تعدادی از عناصر گروهک منافقین در حمله ای مسلحانه کشته شدند. منافقین پس از این حادثه ادعا کردند 7 تن از عناصرشان توسط دولت عراق گروگان گرفته شده اند و این البته ادعایی بود که هیچ گاه نتوانستند آن را ثابت کنند.

به دنبال این حادثه بود که دولت عراق یک کمیته حقیقت یاب به ریاست رئیس سازمان امنیت ملی و عضویت نمایندگانی از وزارت حقوق بشر عراق و سازمان ملل متحد تشکیل داد.

چندی پیش بود که سخنگوی این کمیته اعلام کرد براساس نتایج اولیه، هیچ چیزی که نشان دهد دولت عراق در آن حادثه دست داشته به دست نیامده است و تحقیقات نشان می دهد که افراد مسلح زمان کافی و طولانی مدتی برای انجام آن عمليات داشته اند، موضوعی که از احتمال دست داشتن گروهک منافقین در حادثه مزبور خبر می دهد.

البته این نتایج برای منافقین به هیچ وجه خوشایند نبود به ویژه آنکه خود این گروه اکنون متهم به برنامه ریزی این حادثه شده است.

از این رو منافقین می کوشند برای کتمان دو موضوع حیاتی یعنی شکست در دروغ پردازی خود علیه برنامه هسته ای ایران و امضای توافق نامه و روشن شدن نتایج اولیه تحقیقات کمیته حقیقت یاب، با فرار به جلو و متهم کردن دولت عراق در عدم رعایت بی طرفی در صدور نتایج گزارش خود، افکار عمومی را از موضوع پیروزی اخیر ایران و اتهام مطرح شده علیه خود دور کنند.

البته کاملا روشن است که با انزوای جنگ طلبان و جریان های ضد ایرانی در هفته ها و روزهای اخیر، ادعاهای این گروهک هم پیمان با آن جریان ها نیز در راستای تلاش برای فرافکنی تعبیر می شود و با بی اعتنایی جامعه جهانی مواجه شده و خواهد شد.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9579640&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25