منافقين تنها در پادگان اشرف در عراق خلاصه نمي گردد

اگر امروز مي بينيم که منافقين در نهايت ذلت و خواري قرار گرفته اند و دست به دامان اجانب شده اند تا حداقل سرپناهي براي خود پيدا کنند به اين دليل است که اين جريان از ابتدا قرابتي با خواست هاي مردمي نداشت و روز به روز نيز فاصله آنها از آرمان هاي مردم بيشتر شد تا جايي که در نهايت در کنار دشمنان قسم خورده ايران دست به جنايات گسترده اي زدند

Hashemynejad Fars01

اين روزها منافقين اصلا حال و روز خوبي ندارند. پس از خروج آمريکايي ها از عراق اکنون نوبت به گروهک منافقين رسيده است تا با ترک پادگان اشرف و تحويل زميني که خاک آن هدیه صدام به رجوي بود گامي ديگر به سوي اضمحلال کامل پيش روند. طبق تصميم دولت عراق که مناسباتي دوستانه با ايران دارد، اردوگاه اشرف تا 31 دسامبر سال جاري ميلادي بسته خواهد شد؛ بنابراين بيش از 3 هزار عضو سازمان مجاهدين که در اين اردوگاه به سر مي‌برند، چندين روز ديگر براي تخليه اين مکان فرصت دارند.اردوگاه اشرف در 65 کيلومتري بغداد از سال‌ها پيش، مقر اعضاي سازمان مجاهدين است. طبق طرح سازمان ملل، افراد مستقر در اين اردوگاه به محلي در نزديکي فرودگاه بغداد منتقل خواهند شد تا هم اين نهاد بر وضعيت آنها نظارت داشته باشد و هم امکان اسکان آنها به عنوان پناهجو در کشورهاي ديگر را فراهم سازد.«مريم رجوي» در بيانيه‌اي که 29 آذر منتشر شد، اعلام کرد که ساکنان اردوگاه اشرف آماده جابه‌جايي به محل جديد به شرط حمايت سازمان ملل، ايالات متحده آمريکا و اتحاديه اروپا بوده و خواستار آن هستند که دولت عراق نيز امنيت و رفاه آنها را تضمين کند.سرنوشت کمپ اشرف يکي از مسائلي است که همچنان با خروج نيروهاي آمريکايي از عراق لاينحل مانده است. ساکنان اين اردوگاه از مدت‌ها پيش گفته‌اند که در غياب آمريکا، از سپرده شدن امنيت خود به دست نيروهاي عراقي مي‌ترسند.از اين رو و براي بررسي وضعيت تحولات پادگان اشرف و آينده گروهك تروريستي منافقين گفتگويي را با سيد محمد جواد هاشمي نژاد دبيركل كانون هابيليان و فرزند شهيد هاشمي نژاد انجام داديم که شرح آن در ذيل از مد نظرتان خواهد گذشت.

 

سيد محمد هاشمي نژاد در گفتگو با خبرنگار رسالت با اشاره به سابقه منافقین گفت:

در ديدگاه‌هاي اسلامي پيمودن مسير بد براي دستيابي به يک هدف خوب مورد پذيرش نيست اما سازمان منافقين از همان ابتدا مسير غلطي را انتخاب کرد که آن اقدام به ترور و خشونت بود. البته هدف سازمان مجاهدين از مقابله با شاه نيز برآمده از يك فکر درست نبود بلکه اين افراد به دليل وابستگي فکري به مارکسيسم و بلوک شرق عليه شاه مبارزه مي کردند و به تعبيري مي توان گفت هدف آنان نيز متعالي نبود و امام خميني (ره) نيز صراحتا اين اشکالات را به گوش اين سازمان رسانيد.

وي همچنين با بيان اينکه جريان هاي اجتماعي پايدار خواهد بود که از دل اجتماع بيرون آمده باشند سازمان منافقين را بر اساس يک خواست اجتماعي ندانست و گفت: اين سازمان از ابتدا برآمده از متن جريان مردمي نبود و همين عامل نيز باعث شد که پس از مدتي و به دليل خالي شدن اطراف شان به بيگانگان پناه ببرند و مزدور آنها شوند در حالي که اين سازمان مي بايست به خواست مردم احترام مي گذاشت.

وي ادامه داد: اگر امروز مي بينيم که منافقين در نهايت ذلت و خواري قرار گرفته اند و دست به دامان اجانب شده اند تا حداقل سرپناهي براي خود پيدا کنند به اين دليل است که اين جريان از ابتدا قرابتي با خواست هاي مردمي نداشت و روز به روز نيز فاصله آنها از آرمان هاي مردم بيشتر شد تا جايي که در نهايت در کنار دشمنان قسم خورده ايران دست به جنايات گسترده اي زدند.

هاشمي نژاد در ادامه فاصله گيري سازمان منافقين از مردم را به نوعي آغاز تباهي آنان دانست و گفت: در سالهاي گذشته سازمان منافقين به تدريج به سمت و سوي يک تشكيلات فرقه اي حرت کرده است و ما شاهد هستيم که اعضاي رده پايين به علت مغزشويي بارها براي آزادي رهبران خود دست به خودسوزي زده اند. در واقع اعضاي رده پايين سازمان منافقين همچون برده اي در دستان مسئولين هستند و به شدت تحت فشارهاي رواني قرار دارند.

هاشمي نژاد همچنين صبغه ملي گرايانه اين سازمان را نيز غير‌قابل قبول دانست و گفت: منافقين در زمان جنگ در کنار صدامي قرار گرفتند که عليه نژاد ايراني به پا خاسته بود و اين نشان مي دهد که اين سازمان به هيچ وجه پايبند هيچ گونه ارزش هاي انساني نيست و در اوج رذالت قرار دارد.

دبيركل كانون هابيليان در ادامه به ارتباط ميان جريان استکبار و گروهک منافقين پرداخت و با اشاره حدود 12 هزار ايراني و 25 هزار عراقي که توسط اين گروهک به شهادت رسيده اند يادآور شد:از سال 1997 سازمان منافقين در ليست تروريستي دولت آمريکا قرار داشته است اما آمريکا همواره سعي داشته است تا از ظرفيت اين گروهک براي ضربه‌زدن به جمهوري اسلامي بهره ببرد.در سال‌هايي که عراق تحت سلطه آمريکا قرار داشت پادگان اشرف در عراق به صورت عادي به فعاليت هاي خود ادامه مي داد در حالي که خود آمريکايي ها پيش از حمله منافقين را جزء ارتش خصوصي صدام مي‌دانستند و علي القاعده در اولين اقدام پس از اشغال عراق بايد اين پادگان را بلوکه مي کردند اما آنها با حمايت هاي ضمني از اين گروهک اجازه دادند تا همچنان منافقين عليه ملت ايران توطئه آفريني کنند که نمونه مشخص آن را در فتنه سال 88 به خوبي مشاهده کرديم.

وي ادامه داد: امروز نيز مي بينيم تنها چند روز پس از خروج دولت آمريکا شاهد تصميم دولت عراق براي اخراج منافقين هستيم و اين موضع به خوبي رابطه مستقيم آمريکا و اين گروهک تروريستي را آشکار و هويدا مي سازد.

وي در ادامه با اشاره به تصميم عراق براي اخراج منافقين به چند نکته اساسي اشاره کرد.وي گفت: در ابتدا بايد بدانيم که سازمان منافقين تنها در پادگان اشرف در عراق خلاصه نمي گردد بلکه اين گروهک تروريستي دفاتر مختلف و فعاليت هاي پيدا و پنهان گسترده اي در کشورهاي غربي علي‌الخصوص آمريکا و فرانسه دارد و تاريخ نشان مي دهد که اتفاقا 90 درصد جنايات اين گروهک عليه ملت مظلوم ايران در زماني رخ داده است که آنها در خاک کشورهاي اروپايي و علي الخصوص فرانسه حضور داشته اند و از آنجا تيم‌هاي ترور را هدايت و راهبري مي کردند.

هاشمي نژاد همچنين افزود: امروز سازمان منافقين به دليل موفقيت هاي چشمگير جمهوري اسلامي بيشتر مد نظر غرب قرار گرفته است و اگر ايران موضوع منافقين را در همين روزها ختم نکند احتمال دارد تا در آينده اين سازمان در غرب با حمايت هاي گسترده مالي و رسانه اي به پايگاه قوي تري عليه نظام بدل شود .

وي در توضيح تصميم ايران در خصوص منافقين گفت: نگاه ايران در خصوص برخورد با منافقين نگاهي با رافت اسلامي همراه است و ايران اعلام کرده است که افرادي که دستشان به خون ملت آغشته نباشد مي توانند به کشور بازگردند و تا کنون نيز 700 نفر از اعضاي اين سازمان مورد عفو جمهوري اسلامي قرار گرفته اند و با توبه به کشور بازگشته اند.

وي همچنين گفت: ما بايد بدانيم که بسياري از افراد حاضر در پادگان اشرف را فريب خوردگان تشکيل مي دهند . به عنوان مثال افرادي که به قصد کار توسط برخي به خارج اعزام شده اند و سرانجام با طراحي هاي پيچيده دشمنان سراز پادگان اشرف درآورده اند.

وي در خصوص سرنوشت اصلي اعضاي پادگان اشرف گفت: بسياري از افرادي که در اين پادگان حضور دارند داراي پاسپورت کشورهاي اروپايي هستند و غربي ها بايد با احياي اقامت ، آنها را بپذيرند.ايران نيز در برخورد با عاملين اصلي جنايت عليه ملت و سران سازمان منافقين هرگز کوتاه نخواهد آمد اما اعلام آمادگي کرده است که بخشي از افراد اين سازمان که از گذشته خويش پشيمان هستند خواهد پذيرفت.


مطالب پربازدید سایت

بنیاد هابیلیان

عاشورا در فرقه منافقین!

وزیرامور خارجه در حاشیه مراسم هفتمین دوره اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی

مبنا قراردادن ادعاهای تروریست‌ها مایه شرمساری برای غرب و سوئد

به همت انتشارات سوره مهر و در حوزه هنری تهران برگزار شد

«تلخی رهایی» اثری که صدای منافقین را درآورد، رونمایی شد

روزنامه وطن امروز

حقوق بشر شعبه وحشی‌ها

با هنرمندی چهره برتر هنر انقلاب در سال ۱۴۰۱

حادثه ترور شهید علی ره‌آموز در بجنورد تصویرسازی شد

در چهارمین نشست جریان شناسی داستان های بلند انقلاب مطرح شد

کم‌کاری ادبیات در افشای چهره منافقین

جدیدترین مطالب

هادی فرهنگ زاد؛ خبرگزاری ایسنا

صدای زوزه گرگ‌ها

بنیاد هابیلیان

عاشورا در فرقه منافقین!

با هنرمندی چهره برتر هنر انقلاب در سال ۱۴۰۱

حادثه ترور شهید علی ره‌آموز در بجنورد تصویرسازی شد

روزنامه وطن امروز

حقوق بشر شعبه وحشی‌ها

به همت انتشارات سوره مهر و در حوزه هنری تهران برگزار شد

«تلخی رهایی» اثری که صدای منافقین را درآورد، رونمایی شد

وزیرامور خارجه در حاشیه مراسم هفتمین دوره اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی

مبنا قراردادن ادعاهای تروریست‌ها مایه شرمساری برای غرب و سوئد

مطالب پربازدید بخش خبر

پس از اعلام حکم ناعادلانه آقای حمید نوری منتشر شد؛

بیانیه سرگشاده خانواده شهدای ترور ایران خطاب به فعالان حقوق بشری

در دو نقطه مرزی در هنگ های پاوه و بانه رخ داد

شهادت دو مرزبان در درگیری مسلحانه با گروهک های تروریستی

در گفتگوی تلفنی روسای جمهور ایران و فرانسه مطرح شد؛

پرسه آزادانه تروریست‌های گروهک منافقین در خیابان‌های پاریس

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان