مقاومت کُردهای ایران در برابر تبلیغات تروریست‌ها

Entezarimo

کُردهای ایرانی، بخشی جدایی‌ناپذیر از فرهنگ، تاریخ، تمدن و هویت ایران هستند. حتی آنطور که ملامصطفی بارزانی از رهبران کُردها یک بار بیان کرده، هرکجا که کردها هستند، آنجا ایران است.

در چنین شرایطی، روشن است که مردم ایران همواره نقش کردها در کشورمان را قدر نهاده و اکراد ایران نیز همواره خود را بخشی جدایی‌ناپذیر از کشورمان می‌دانند. بنابراین شیطنت‌هایی که از سوی برخی گروهک‌های تروریستی صورت می‌گیرد تا موضوع جدایی کردستان ایران دنبال شود، هیچ‌گاه نمی‌تواند به مرحله اجرا برسد.

موج تازه اظهارنظرها و شعارهای جدایی‌طلبانه به دنبال برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق تا یک هفته دیگر شکل گرفت. این موج تبلیغاتی از سوی گروهک‌هایی ایجاد شده که از ابتدای انقلاب تاکنون به دنبال جدایی کردستان بوده‌اند. این گروهک‌ها با اقدامات تروریستی‌‎شان، بارها از سوی کردهای ایران طرد شده و خیانت‌های این دسته در جریان جنگ تحمیلی باعث شده تا اکراد ایران به این باور برسند که تروریست‌ها هیچ‌گاه نمی‌توانند منافع آن‌ها را تامین کنند.

برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات کردهای این کشور است. تضعیف دولت ملی عراق آن هم در زمانی که هنوز سایه ترس از داعش بر سر عراق سنگینی می‌کند، یک خطای راهبردی است و می‌تواند کردستان را به یک منطقه منزوی تبدیل کند که متحدی جز رژیم صهیونیستی نخواهد داشت.

با توجه به این وضعیت، روشن است که کردهای ایران هیچ‌گاه از یک پروژه مشابه استقبال نکرده و به خوبی می‌دانند که منافع آنها، نه در زدن ساز مخالف، بلکه در تقویت استحکام ملی ایران و تقویت جمهوری اسلامی نهفته است. همین امر، عملا کردهای ایرانی را به مدافعان یکپارچگی ملی تبدیل کرده است. همان الگویی که می‌تواند برای کردهای عراق هم الگو و سرمشق باشد.

کردهای عراق که از دهه 1980 میلادی گرفتار جنگ و ستیز بوده اند، همواره احساس تعلق بسیاری به ایران داشته و بنابراین الگو گرفتن آنها از کردهای ایران که مدافع وحدت ملی هستند، می‌تواند آنها را هم در ذیل دولت ملی عراق به رفاه و آسایش برساند.

شکست پروژه داعش که آمریکا، رژیم اشغالگر قدس و اعراب مرتجع دنبال می‌کردند، باعث شده تا آنها به قصد تداوم خشونت در منطقه، به فکر تحریک اکراد افتاده تا موج تازه ای از درگیری ها را به وجود آورند. بنابراین کردها که قهرمانان مقابله با تروریسم هستند، نباید در دام این توطئه شوم گرفتار آمده و می‌بایست به خوبی بدانند که در شرایط امروز منطقه، تنها راهبردی می‌تواند به نفع مردم خاورمیانه باشد که به جای خط تفرقه، خط صلح و همزیستی مسالمت آمیز را پیگیری کند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9585138&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25