مقامات آمریکایی: سرکردگان منافقین در روند قانونی تعطیلی اشرف مانع تراشی می کنند

مقامات آمریکایی اعلام کردند که سرکردگان مجاهدین خلق در روند قانونی تعطیلی اردوگاه اشرف سنگ اندازی می کند

Zendanie Ashraf

مقامات آمریکایی اعلام کردند که سرکردگان مجاهدین خلق در روند قانونی تعطیلی اردوگاه اشرف سنگ اندازی می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) به نقل از پایگاه «شورای ملی ایرانیان مقیم آمریکا» (NIAC)، طرفداران منافقین در تبلیغات گسترده برای حذف خود از لیست گروههای تروریستی آمریکا، از تصمیم دولت عراق مبنی بر بستن اردوگاه اشرف تا پایان ماه جاری بارها استفاده کرده اند تا بلکه نام این گروه از لیست سیاه آمریکا خارج شود.

مقامات آمریکایی هفته گذشته در کميته فرعی نظارت، تحقيقات و مديريت مجلس نمايندگان آمریکا گواهی دادند که تلاشها در راستای حل و فصل مسالمت آمیز این بن بست سیاسی پیوسته از سوی سرکردگان منافقین با مانع رو به رو می شود.

در همین راستا «دانیل فراید» مشاور ویژه آمریکا در امور اردوگاه اشرف گفت: «سرکردگان مجاهدین خلق مانع از اجرای روند قانونی انتقال اعضا و انجام مصاحبه های انفرادی با ساکنان اردوگاه از سوی سازمان ملل شده اند.»

فراید خطاب به نمایندگان کنگره آمریکا ابراز داشت که سران منافقین تنها در صورت انتقال دسته جمعی این گروه به خارج از عراق، به بسته شدن اردوگاه اشرف تن می دهد.

روند انتقال اعضای اشرف از سوی سازمان ملل، مستلزم مصاحبه ساکنان اردوگاه بدون هیچ گونه نظارتی از سوی سرکردگان سازمان است. سران منافقین با درخواست حضور خود در حین انجام مصاحبه ها، عملاً این روند را مختل کردند. تا اینکه منافقین در سپتامبر سال جاری با انجام مصاحبه ها به شکل قانونی موافقت کردند.

طرفداران منافقین پس از آن اعلام کردند که این گروه بایدحتی پس از 31 دسامبر 2011 (پایان سال جاری میلادی) اجازه حضور در عراق را داشته باشد تا روند قانونی مصاحبه ها از سوی سازمان ملل انجام شود. در حال حاضرمقامات سیاسی آمریکا معتقدند که منافقین در حال ایجاد اختلال در روند برنامه های سازمان ملل هستند و هدف تلاش رهبری آنان به تأخیر انداختن تخلیه اردوگاه است.

«دانیل فراید» ضمن انتقاد از حمایتهای بعضی اعضای کنگره آمریکا از قبیل «دانا روراباچر» و «تد پو»از این گروه تروریستی گفت:«در آوریل سال 1992 مجاهدین خلق جزء معدود گروههایی بود که در خاک آمریکا - علیه نمایندگی ایران در سازمان ملل در نیویورک - و به طور همزمان در 13 کشور دست به حملات تروریستی زد.»

همچنین به گزارش روزنامه آمریکایی «واشنگتن تایمز»، فراید به نمایندگان کنگره آمریکا گفت که دولت عراق، تصمیم خود مبنی بر تعطیلی اردوگاه اشرف را اقدامی قانونی در راستای حق حاکمیت خود می داند.

بر پایه این گزارش، وی افزود: «در همین حال، سرکرده اردوگاه نیز باید به حق حاکمیت عراق احترام بگذارد و از اقدامات تحریک آمیز خودداری کند.»


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9933891&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان