پاداش ترور

درحالی‌که سازمان تروریستی مجاهدین خلق( منافقین) در چند روز گذشته در سایت‌ها و فضای مجازی سالگرد خارج شدن خود از لیست گروه‌های تروریستی امریکا در سال 1391 را جشن گرفت و این کار را حاصل تلاش‌ها و مبارزات خود دانست اما واقعیت چیزی دیگری را نشان می‌دهد.

نکته‌ای که دراین‌بین وجود دارد این است که در مهرماه 1391 سازمان منافقین در حالی از لیست گروه‌های تروریستی آمریکا خارج شدند که تا پیش از آن سازمان‌های امنیت آمریکا بارها شواهد زیادی از اقدامات ضد انسانی این گروه علیه منتقدان و حتی اعضای خود منتشر کرده بودند. ازاین‌رو این سؤال مطرح می‌شود که دلایل این مسئله چه بوده است؟

خوش‌خدمتی به آمریکا و نقش منافقین در ترور شهدای هسته‌ای یکی از دلایل خروج سازمان از لیست گروه‌های تروریستی است. سازمان منافقین با همکاری سازمان سیا و موساد نقشه ترور دانشمندان هسته‌ای ایران را به اجرا درآورد. این کار موضوعی است که اگر در آن سال‌ها توسط غربی‌ها انکار می‌شد اما اکنون در خاطرات برخی از مسئولان امنیتی موساد مانند «دان راویو یوسی ملمن» به آن اشاره و به‌صراحت در آن نقش سازمان منافقین در این ترورها تشریح شده است.

همکاری گسترده با لابی‌های صهیونیستی یکی دیگر از عوامل خروج سازمان از لیست سازمان‌های تروریستی بود. سازمان منافقین هرساله میلیون‌ها دلار به لابی گران صهیونیست مانند جان بولتن می‌پردازد. ارتباط تنگاتنگ سازمان با این‌ها باعث شده تا  لابی‌های صهیونیست هرساله در نشست‌های سازمان شرکت و علیه ایران سخنرانی کرده و در قبال آن پول دریافت کنند. البته سازمان نیز متقابلاً خدماتی مانند ایجاد جنگ روانی علیه ایران و تلاش برای انجام فعالیت‌های اخلال گرانه در حوزه‌های مختلف اجتماعی،سیاسی و اقتصادی در کشور برای آن‌ها انجام می‌دهد.

بسترسازی برای انتقال فعالیت‌های سازمان به خارج از عراق یکی دیگر از دلایل خروج سازمان از لیست فعالیت‌های تروریستی بود. سازمان منافقین باوجود ارتباط با آمریکا بعد از اشغال عراق تلاش کرد تا برای تداوم بقای خود بیش از گذشته به امریکا نزدیک شود. در این زمان که سازمان خشم گروه‌های عراقی به دلیل خیانت‌هایی را که در زمان صدام کرده بود، می‌دید به‌منظور در امان بودن از حملات عراقی‌ها تمامی امکانات خود را در اختیار امریکا قرارداد به‌طوری‌که در سال‌های اولیه اشغال عراق یکی از منابع اطلاعاتی سیا برای درک بهتر وضعیت داخلی عراق گروهک منافقین بود. همچنین سازمان در همین سال‌ها وظیفه داشت تا با اقدامات مختلفی مانند فضاسازی منفی و یا عملیات خرابکارانه جو عمومی عراق را علیه ایران تحریک کند. بااین‌حال آمریکایی‌ها بعد از چند سال و به‌خصوص زیر فشار مردم عراق متوجه شدند که دیگر امکان تداوم فعالیت منافقین در عراق وجود ندارد ازاین‌رو با خارج کردن آن‌ها از لیست سازمان‌های تروریستی سعی کردند تا زمینه‌های انتقال آن‌ها به کشوری دیگر و تداوم استفاده از این سازمان در راستای اهداف خود را فراهم کنند.

درنهایت اینکه مروری بر دلایل چرایی خروج سازمان از لیست گروه‌های تروریستی نشان می‌دهد که برخلاف ادعای رهبران منافقین که این کار  را نتیجه مبارزات خود عنوان می‌کنند، این کار آمریکایی‌ها پاداش خوش‌خدمتی‌ها و اقدامات تروریستی آن‌ها در طول سال‌های گذشته بوده است.

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش یادداشت

مهدی عسکری، بنیاد هابیلیان

یک سلیمانی و یک ایران

در پی شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس

خون‌شریکی مردم ایران و عراق در نقطه اوج

سید رضا قزوینی غرابی – بنیاد هابیلیان

مشاوران رئیس جمهور آمریکا در پرونده ایران چه کسانی هستند؟

گلن کَری، دیپلماسی ایرانی

ایران ترور سردار سلیمانی را تلافی کرد؟

حمیدرضا مقدم‌فر؛ مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

حاج اسماعیل بهترین بدیل حاج قاسم

شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
تاریخ : 1358/10/01
2
تاریخ : 1358/10/02
3
تاریخ : 1358/10/03
9
تاریخ : 1358/10/09
11
تاریخ : 1358/10/11
14
تاریخ : 1358/10/14
15
تاریخ : 1358/10/15
16
تاریخ : 1358/10/16
18
تاریخ : 1358/10/18
19
تاریخ : 1358/10/19
21
تاریخ : 1358/10/21
22
تاریخ : 1358/10/22
27
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان