نعل وارونه جان بولتون در حمایت از تروریسم

جان بولتون مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ مدعی شده است که ایران پول هایش را خرج توسعه تروریسم در منطقه می کند. این اظهارات درحالی است که در سالهای اخیر، اسناد بسیاری درباره حمایت آمریکا و متحدانش از تروریستها منتشر شده است.

یکی از مهمترین رسوایی ها درباره حمایت آمریکا از تروریسم، در جریان مناظره های انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده شکل گرفت، آنجا که دونالد ترامپ، هیلاری کلینتون و دولت کشورش را متهم به حمایت از تروریسم کرد. ادعایی که منطبق با خاطرات وزیر پیشین خارجه آمریکا بود و کاملا واضح بود که واشنگتن در شکل گیری و توسعه فعالیت های داعش دست داشت.

افزون بر این، چهار سال قبل، سازمان دیده بان قضایی آمریکا با انتشار اسناد مربوط به دو وزارتخانه خارجه و دفاع آمریکا، اسرار مهمی را در مورد جنگ علیه سوریه و نقش آمریکا در به قدرت رسیدن و شکل گیری گروه تروریستی داعش فاش کرد. اسناد یاد شده متعلق به اواسط سال ۲۰۱۱ بود که از کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی لیبی به بیرون انتقال یافت. این اسناد از شکل گیری گروه های تروریستی در سوریه با حمایت کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و ترکیه سخن می گوید. بر اساس این سندها، آمریکا توسط لیبی تسلیحات در اختیار این گروه تروریستی قرار داد به گونه ای که نمی تواند نقش خود را در تشکیل به اصطلاح امارت اسلامی در شرق سوریه انکار کند.

افزون بر آمریکا، متحدان این کشور در منطقه که هر سال میلیاردها تومان سلاح به آنها فروخته شده و مشاور امنیت ملی آمریکا دغدغه محل استفاده این سلاح ها را هم ندارد، نقش مهمی در توسعه تروریسم دارند. این ادعا به روایت نهادهای اطلاعاتی ایالات متحده است که تنها در یک مورد حادثه تروریستی یازدهم سپتامبر، افشا کردند که مقامات عربستانی با عوامل اجرای این عملیات تروریستی در نیویورک مرتبط بوده اند. همین گزارش در دوره اوباما باعث تحریم های ریاض شد.

در دیگر اسناد منتشر شده در سال 2016، روشن شد که براساس سندهای منتقل شده از سفارت قطر در واشنگتن، دو ولیعهد عربستان و امارات یعنی بن سلمان و بن زاید با علی ابکر الحسن و عبدالله فیصل الاهدل از افراد مرتبط با سازمان تروریستی القاعده است، ارتباط مداوم داشته اند.

از دیگر موارد آشکار حمایت غرب و متحدانش از تروریست ها، می توان به بودجه های هنگفت حمایت واشنگتن از منافقین اشاره کرد. افزون بر میزبانی پاریس از اجلاس سالانه منافقین، هرساله واشنگتن نیز بخش مهمی از بودجه حمایت از نهادهای ضدایرانی را به منافقین با سوابق تروریستی آشکار می دهد. جالب اینجاست که کسی نقش دلالی این پولها را برعهده دارد که حالا ادعا می کند، تهران پول خود را صرف حمایت از تروریسم کرده است!

به این ترتیب روشن است که برای ریشه کن کردن تروریسم در منطقه، نیاز به پایان تناقض گویی وجود دارد. آمریکا با کنار گذاشتن یک دلال تروریستی، یعنی جان بولتون، می تواند قدمی در این راه بردارد، هرچند سوابق این کشور در حمایت از تروریسم، نشان می دهد که بعید است کاخ سفید راهبرد تروریستی خود در غرب آسیا را تغییر دهد و همچنان این کشور و متحدانش به دفاع از تروریست ها پرداخته و دشمنان تروریسم یعنی ایران را متهم به حمایت از ترور می کنند!


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

«مکتب حاج قاسم» در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان

در مکتب حاج قاسم عقلانیت حرف اول را می‌زند

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

دموکراسی به شیوۀ منافقین

دبیرکل حزب سوسیالیست دموکرات کردستان

تا ۲۰ سال آینده کسی مثل حاج قاسم نمی‌آید

متن کامل وصیت‌نامه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی؛

شهدا را در چشم، دل و زبان خود بزرگ ببینید

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

خط نفوذ؛ هم استراتژی هم تاکتیک

یک افسر ارشد اقلیم کردستان عراق

شهید سلیمانی در جنگ علیه داعش همراه ما بود

مطالب پربازدید بخش یادداشت

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

آیا گروهک منافقین از عوامل پیروزی انقلاب بود؟

دکتر نواب محمدی، بنیاد هابیلیان

جمهوری اسلامی و چهار دهه مبارزه با تروریسم

محمدهادی ذاکرحسین، عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران

ایران برای ترور سردار سلیمانی به کجا می‌تواند شکایت کند؟

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

19بهمن؛ ضربه‌ای که کمر منافقین را شکست

علی رحمانی، بنیاد هابیلیان

ربع پهلوی و سربرآوردن ققنوس تروریسم

علی رحمانی، بنیاد هابیلیان

داستان دنباله‌دار روباه پیر و تروریسم

بهمن 1357
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان