«مرصاد فرهنگی»؛ راه مبارزه با منافقین در شرایط کنونی

سالروز تاریخی پیروزی ارتش جمهوری اسلامی ایران و رزمندگان اسلام  بر منافقین در عملیات مرصاد در سال 1367ش. اگرچه از حیث روزنگارهای تقویمی در دوران هشت سال جنگ تحمیلی، مورد تجلیل ما قرار می گیرد، اما از منظر تحلیل و بررسی وقایع و حوادث مرتبط با دفاع مقدس دارای زوایایی قابل تاملی است که آن را از قاب یادبودگونه تاریخ و خاطرات خارج می سازد؛ چرا که روند جریان نفاق برخلاف نبرد با دشمن خارجیِ بعثی نه تنها پایان نگرفته است بلکه همچنان ادامه دارد و با شکل تازه ای متولد شده است.

عملیات نظامی مرصاد که تجاوزگران منافق را در فروغ جاویدان به محاق تاریخی برد، برای چند صباحی فرقه رجوی را در یک وضعیت استیصال و سردرگمی مواجه ساخت؛ بطوریکه تجدیدِنظر در شیوه و نحوه عنادورزی های آنها با نظام اسلامی را وارد مرحله تازه ای کرد. مراحلی که از جاسوسی و خیانت به کشور و ملت در همراهی و فروش اطلاعات از مراکز مهم و راهبردی مانند تاسیسات هسته ای به دشمنان ایران اسلامی و مردم شروع شد و اکنون نیز به سمت مشروعیت بخشی از خود در میان اذهان عمومی با گرایشات صنفی و طلب کردن مطالبات آنها حرکت می کند. بطوریکه گروهک منافقین با این هدف که از طریق تحریک اجتماعی گروه های هدف با مطالبات صنفی و سوق دادن آنها به سمت و سوی تقاضاهای سیاسی درصدد حصول به مقاصد و نیات گذشته خود با درونمایه های ایدئولوژیکی اما با نام آزادی و دموکراسی هستند.

نکته مهم در این باره که این نوشتار در پی ارائه آن است پیشنهاد طراحی و تدوین یک بسته تقابلی از سوی متولیان فرهنگی و سیاسی در کشور برای مبارزه با چالش آفرینی های منافقین با ویژگی های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در بین آحاد ملت به ویژه نسل جوان می باشد. در واقع اگر در مسیر مقابله با برنامه های ستیزه جویانه منافقین با نظام اسلامی و مردم ایران، عملیات مرصاد را الگویی کامل و موفق آمیز تلقی کنیم، به آسانی می توان با بدیل سازی از آن به یک برنامه جامع و هدفمند در راستای تقابل با آنها در شرایط فعلی که ابزار و شیوه های نبرد تغییر کرده است، برسیم.

مرصاد فرهنگی، برای نسل کنونی کلید واژه ای خواهد بود که می تواند به تشکیلات رسانه ای گروهک رجوی ضربه سهمگینی به مراتب بیشتر از مرصاد نظامی وارد سازد. در واقع اگر مرصاد نظامی توانست منافقین را به فکر فرو ببرد تا به راهبردها و راهکارهای دیگر برای ستیزه جویی بیاندیشند و به سمت آنچه امروز می بینیم حرکت کنند، مرصاد فرهنگی با توجه به شکست های آنها در عرصه راهبرد های ترور، انفجار و عملیات  نظامی، به راحتی می تواند منافقین و سازمان ایران ستیز آنها را که اکنون پوستین دموکراسی، آزادی خواهی و حق خواهی بر تن کرده اند، زمین گیر کند. به بیان جامع تر اینکه با طراحی ساماندهی شده و هدفدار از راهکارهای مبارزه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در شرایط موجود، مرصاد امروز در عرصه فرهنگی با ابعاد سیاسی – اجتماعی و رسانه ای در جهت تنویر افکار عمومی به ویژه نسل جوان باید انجام بگیرد. به نوعی که می توان مرصاد فرهنگی را عملیات آگاهی بخشی اجتماعی نسبت به مقاصد و نیات شوم منافقین برای جامعه نامید. و این همان گزاره ای است که فرقه رجوی از آن ترس و واهمه وافری دارند.

از این رو اگر زمان و فرصت را غنیمت شمرده و در کنار پرداختن به تاریخ، حال و آینده را نیز دریابیم و بدان توجه کنیم به سهولت در خواهیم یافت که پرداختن به موضوع مذکور از اهم امور و ضروریات می باشد. و در این راه تعامل و همکاری تمامی ارگان ها و نهادهای نظام سیاسی از دولت تا نهادهای انقلابی چون سپاه پاسداران و موسسات مطالعاتی و پژوهشی با یکدیگر را می طلبد. تا به مانند عملیات مرصاد در عرصه نظامی، در عرصه فرهنگی نیز مرصادی دیگر خلق کنیم؛ و آیندگان نیز به مانند ما به گذشتگان خود ببالند و در تمجید از آنها جان سپاری کنند.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

دکتر مصطفی مطهری، بنیاد هابیلیان

ضعف عدم محبوبیت ملی و مبادرت ورزی به اعمال مزدورانه

دکتر مصطفی انتظاری‌هروی، بنیاد هابیلیان

تروریست‌ها به دنبال آشوب دریا و بدنامی ایران

گفت‌وگو با فرزند شهيد ترور سيد‌محمد‌ابراهيم فقيهي

دلیل ترور ایشان ایجاد وحدت بین دانشجویان و طلاب بود

جدیدترین مطالب

گفت‌وگو با فرزند شهيد ترور سيد‌محمد‌ابراهيم فقيهي

دلیل ترور ایشان ایجاد وحدت بین دانشجویان و طلاب بود

دکتر مصطفی انتظاری‌هروی، بنیاد هابیلیان

تروریست‌ها به دنبال آشوب دریا و بدنامی ایران

دکتر مصطفی مطهری، بنیاد هابیلیان

ضعف عدم محبوبیت ملی و مبادرت ورزی به اعمال مزدورانه

مطالب پربازدید بخش یادداشت

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

منافقین و ادعای حمایت از رأی مردم

سیدرضا قزوینی‌غرابی، بنیاد هابیلیان

از کولونیا دیگنیداد تا اشرف، فرقه‌هایی برای استثمار بشر

دکتر سیدمحسن موسوی زاده، بنیاد هابیلیان

پرسش حکمیانه امام خمینی(ره) و رو شدن ماهیت منافقانه

دکتر مصطفی مطهری، بنیاد هابیلیان

سودجویی از دوگانه انگاری برای حصول به یک هدف شوم

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

نسبت فرقه‌گرایی و بنیان‌گذاران گروهک منافقین

Previous MonthNext Month
اردیبهشت 1358
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
6
9
10
11
تاریخ : 1358/02/11
19
تاریخ : 1358/02/19
27
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان