«سال مرگ» منافقین در اردوگاه تیرانا

 گویا روزهای بحرانی گروهک منافقین در راه است. گروهک تروریستی منافقین پس از سی سال جنایت در کشور عراق، رهسپار کشور آلبانی شد. با شرایط بغرنج حاکم در اردوگاه منافقین، انتقال اعضای گروهک را می­‌توان «مهاجرت مرگ» نامید. میانگین سن اعضای گروهک تروریستی منافقین ساکن در کشور آلبانی در مرز سالمندی و کهنسالی قرار دارد؛ به نحوی که در مستند تبلیغاتی گروهک پیرامون تعاملات و مناسبات درونی آن‌ها در آلبانی که سال گذشته منتشر شد، نیاز مبرم این افراد به پوشک بزرگسالان افشا شد.

اعضای گروهک منافقین همچنان در وضعیت جنگی و اجبار رعایت قوانین و مقررات سختگیرانه نظامی آن قرار دارند. این افراد از بیماری­‌هایی نظیر دیابت، فشار خون، آسم و بیماری­‌های سختی مانند سرطان خون رنج می­‌برند. بیماری­‌های زمینه­‌ای در سنین سالمندی سازوکارهای دفاعی بدن را کاهش می­‌دهد و موجب افزایش خطر بروز عفونت در سالمندان می­‌شود.

گروهک منافقین در اوج شیوع کرونا در جهان، به صورت رسمی از فوت اولین عضو تشکیلاتش در سال 1399 خبر داد. این عضو کهن­سال منافقین در سن 64 سالگی با بیماری­‌های زمینه­‌ای متعدد در کشور آلبانی درگذشت. ماشین مرگ در اردوگاه منافقین پرشتاب حرکت می­‌کند. در دو سال اخیر با رشد تصاعدی مرگ اعضای منافقین مواجه هستیم. در سال 1397، هفت عضو منافقین با میانگین سنی 61 و در سال 1398، نه عضو این تشکیلات با میانگین سنی 63 در کشور آلبانی فوت کردند. اکثر این افراد به سبب فقدان پیگیری و امکانات درمانی گروهک در اثر بیماری­‌های سرطان، سکته مغزی و قلبی جان دادند.

هفته گذشته خبر محرمانه مهمی از اردوگاه منافقین مخابره شد که واکنش شتابزده سخنگوی این گروهک را به دنبال داشت. یکی از اعضای گروهک منافقین، از ابتلای 9 نفر از اعضای تشکیلات به ویروس کرونا خبر داده بود. در همین راستا خبرگزاری مهر نوشت: «این عضو گروهک منافقین همچنین گفته است این ۹ نفر به احتمال زیاد به دلیل رفت و آمد برخی از افراد آلبانیایی به داخل پایگاه، به این ویروس مبتلا شده‌اند و سران گروهک نیز برای درز نکردن این خبر به رسانه‌ها و تبعات پس از آن، این ۹ تن را در یکی از سوله‌های ایزوله که امکان تردد اعضای عادی به آنجا وجود ندارد نگهداری می‌کنند. به گفته او، عضو متوفای این گروهک نیز بدون اطلاع به مقامات آلبانی، شنبه گذشته ۲۹ مارس در داخل پایگاه دفن شده است.» و همچنین «سران منافقین از این موضوع هراس دارند که اطلاع یافتن دیگر اعضا از ورود کرونا به داخل پایگاه باعث ایجاد ترس و واهمه در میان آنان و تلاش برای فرار و ترک این پایگاه و پیامدهای منفی آن بر ادامه حضور این گروهک در این کشور شود».

انتشار این خبر در رسانه‌های بین‌المللی نیز شهروندان آلبانیایی را به شدت نگران کرده است. رابرت فانتینا، نویسنده و تحلیلگر آمریکایی گلوبال ریسرچ، در مقاله­­‌ای اردوگاه استقرار اعضای گروهک منافقین را «خانه سالمندان» نامید زیرا بسیاری از اعضای منافقین، بالای شصت سال سن دارند و علی‌رغم رسیدن به سن بازنشستگی مجبور به کارکردن پشت سیستم‌های کامپیوتر خود هستند. نویسنده گلوبال ریسرچ معتقد است که افراد حاضر در اردوگاه منافقین به‌شدت در معرض ابتلا به بیماری کرونا و فوت بر اثر آن قرار دارند و باید این خانه سالمندان را ایزوله نمود. با این شرایط حاکم در اردوگاه منافقین، تحلیل­گران «سال مرگ» را برای آنان پیش­‌بینی می­‌کنند.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید بخش یادداشت

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده

بار کج سعید محسن

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

فقر مبانی معرفتی بنیان‌گذاران مجاهدین خلق

سیدرضا قزوینی‌غرابی؛ شورای راهبردی روابط خارجی

دلایل ظهور دوباره داعش در عراق

محمدرضا سرابندی؛ روزنامه صبح نو

نگاهی به ترور سیدمجتبی هاشمی توسط منافقین

خبرگزاری فارس

عاقبت یک رهبر التقاطی

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده

چرایی ریای ایدئولوژیک گروهک منافقین

امین جامی‌خواه، بنیاد هابیلیان

نقش و منافع ایالات متحده در پیدایش مجدد داعش

فروردین 1397
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان