جنگ روانی سخت علیه وحدت

جریان رسانه‌ای گروهک تروریستی منافقین طی هفته‌های گذشته تلاش كرده تا با اجرای خط خبری پیچیده علیه جمهوری اسلامی ایران، در حوزه سیاسی و اجتماعی هماهنگ با اقدامات تروریستی واشنگتن عمل كرده تا زمینه‌های موفقیت‌آمیز بودن اقدمات ضدایرانی، آمریکا را هر چه بیشتر فراهم کند. گروهک منافقین از زمان انتشار خبر شهادت سردار سلیمانی با این تصور که شرایط برای عرضه‌اندام فراهم است، تلاش کرد تا از حالت انفعالی به تهاجمی تغییر روش دهد. در این راه منافقین استراتژی‌های مختلفی را در پیش گرفتند که مروری بر عملکرد آن‌ها نشان می‌دهد که بیشترین حوزه فعالیت آن‌ها در دو هفته اخیر در حوزه رسانه ها و فضای مجازی بوده است؛ هر چند که منافقین در همین مدت درصدد بود تا بتواند با سوءاستفاده از وضعیت به وجود آمده زمینه‌های ایجاد ناآرامی‌های خیابانی را نیز فراهم کند.

انتشار شایعات بی‌اساسی در فضای مجازی یکی از اولین اقداماتی بود که منافقین بعد از به شهادت رسیدن سردار سلیمانی در فضای مجازی به استفاده از آن روی آورد. از شایعاتی درباره وضعیت خانوادگی شهید سلیمانی تا عملکرد ایشان در سوریه و عراق. این گروهک با استفاده از صدها اکانت فیک سعی کرد تا این شایعات بی اساس را که همزمان با پاسخ مسئولان همراه شد، به صورت گسترده در فضای مجازی منتشر کند. البته در این بین گروهک منافقین علاوه بر رسانه‌های خود از پوشش جانبدارانه شبکه‌های ماهواره‌ای ایرانی خارج از کشور که با پول های آمریکایی و عربی حمایت می‌شوند نیز برخوردار بود. شبکه‌هایی که برای واژگون جلوه دادن حقایق و تشویق و تحریک خشم و گسترش دشمنی و نشان دادن دوست در هیئت یک دشمن در هفته‌های اخیر تلاش  زیادی کردند.

همچنین مشاهدات روندهای خبری نیز نشان می‌دهد، رسانه‌های منافقین تلاش دارند با سوءاستفاده از برخی از حوادث به وجود آمده در هفته‌های اخیر مانند سقوط هواپیمای اوکراینی و فوت برخی از شهروندان در مراسم تشییع شهید سیلمانی، فضای آشفته‌ای از تصمیم‌سازی و سیاستگذاری در ایران به نمایش بگذارند. براین اساس گروهک منافقین در گزارش‌های خبری و تحلیل تمركز محتوایی را بر تاثیر منفی فضای ایجاد شده بر آینده سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ایران قرار داده است. برجسته‌سازی كاهش همكاری شركت‌های بزرگ هواپیمایی جهان با ایران، انزوایی تجارت خارجی از جمله اخباری است که توسط منافقین برای دستیابی به این اهداف در حال انتشار است. در یك نگاه تطبیقی، رسانه‌های منافقین همراه با پوشش خبری رخدادها، یا جریان‌سازی در فضای سیاسی جامعه ایران، در پی‌ایجاد روندهای آشفته‌ساز هستند.

علاوه بر این گروهک منافقین در هفته‌های اخیر با تولید گسترده محتوای‌های تصویری هجوآمیز و بازنشر گسترده آن ها در فضای مجازی سعی کرده است تا مفاهیمی که برای مردم مقدس بوده و باعث استحکام روابط بین آن‌ها  شده است را به تمسخر بگیرد. در این راستا منافقین فضای مجازی را پر از کلیپ‌هایی کرده‌اند که حضور مردم در مراسم تشیع شهدای مقاومت را به تمسخر گرفته و عملا ارزش‌های مردم را زیر سوال می‌برد. در واقع گروهک پی‌برده است که شهادت سردار سلیمانی موجی از اتحاد در مردم ایجاد کرده است از این رو می‌خواهد با تشکیک در اعتقادات شهروندان این اتحاد به وجود آمده را از بین ببرد. منافقین برای رسیدن به این هدف سعی کرده‌اند تا از ابزارهای هجو استفاده بکنند.

خیابانی کردن اعتراضات نسبت به برخی از حوادث به وجود آمده و تحت شعاع قراردادن مراسم گسترده حضور مردمی در تشیع شهدای مقاومت از جدیدترین اقدامات منافقین در روزهای اخیر است. گروهک منافقین در روزها گذشته به این نتیجه رسیده که حضور گسترده مردم، تهران، مشهد، قم و کرمان و... در مراسم تشییع شهدای مقاومت در عمل به سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی افزوده است و همین مسئله سبب شده تا در عمل تحمل برخی از کاستی‌ها در حوزه اقتصادی افزایش یافته و فشارهای آمریکایی ها بر ایران خنثی شود، براین اساس سعی دارند تا با به خشونت کشیدن اعتراضات ناشی از انتشار خبر سقوط هواپیمای اوکراینی، فضا را برای رودررو قراردادن مردم با نظام فراهم کرده و در عمل سرمایه اجتماعی به وجود آمده را تضعیف کنند. بدیهی است که منافقین برای دستیابی به این هدف سعی می‌کند تا بازهم از همان استراتژی‌های قدیمی خود مانند فرستادن نیروهایش در بین معترضان و تحریک مردم و آسیب رساندن به اموال عمومی استفاده کند.

با توجه به برنامه‌ریزی‌های گسترده منافقین برای ایجاد جو ناامنی و ناامیدی در بین مردم به نظر می‌رسد در حال حاضر مقابله با اقدامات رسانه‌ای آن‌ها و تمرکز بر جنگ نرم بهترین راهکار برای خنثی‌سازی نقشه‌های منافقین باشد. بدیهی است که هر چه قدر تلاش شود تا اطلاع‌رسانی درست و بهنگام به شهروندان ارایه شده و بر لزوم تصحیح اشتباهات صورت گرفته صحه گذاشته شود، نقشه منافقین بیش از پیش خنثی می‌شود.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش یادداشت

دکتر امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی؛ عضو کمیسیون بهداشت مجلس

مقابله با کرونا باید ذیل مفهوم بیوتروریسم قرار گیرد

فیلیپ جرالدی؛ کارشناس پیشین ضدتروریسم سیا و افسر سابق اطلاعات نظامی

کرونا می‌تواند یک سلاح بیولوژیکی باشد؟

مهدی عسکری؛ بنیاد هابیلیان

کرونا و فرضیه محکم بیوتروریسم

مهدی عسکری، بنیاد هابیلیان

کرونا، پشت در اردوگاه منافقین

مهدی عسکری، بنیاد هابیلیان

موج‌سواری منافقین روی مشکلات مردم

بشیر اسماعیلی، استادیار روابط بین الملل

کرونا و ملاحظات ترور بیولوژیک

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

سلاح‌های بیولوژیک؛ جنایت بی‌شرمانه غرب علیه بشریت

ایگور نیکولین

سلاح بیولوژیکی کرونا؟

اسفند 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان