تکرار تاریخ از نوع تروریستی آن

در جریان رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در روز ۳۱ شهریور، اهواز شاهد حملات  تروریستی خونبار بود. این حملات که گفته می شود ظاهرا توسط جنبش تروریستی و تجزیه‌طلب «الاحوازیه» صوت گرفت و موجب شهادت و مجروح شدن تعدادی از هموطنان کشور شد، بار دیگر این ادعا را به اثبات رساند که ایران همواره خود هدف تهدیدات تروریستی قرار داشته نه این که، بزعم دشمنان، حامی تروریسم باشد.   

ظهور این جنبش را باید محصول همکاری مشترک کشورهای عربی منطقه بویژه عربستان و غرب بحساب آورد که هدف آن بی ثبات سازی ایران و نهایتا تجزیه کشور است. شیوخ منطقه خلیج فارس عمدتا منابع مالی این جنبش تروریستی را تامین می کنند و دولت های غربی نیز حمایت های سیاسی لازم را، در راستای تداوم حیات آنها، فراهم می آورند. تجزیه طلبان الاحوازی با تمسک به قوم گرایی عربی، که امروزه توسط انگلستان و امریکا برای ایجاد تفرقه در کشورهای جبهه مقاومت رواج داده می شود، اعتقاد دارند که از سال ۱۹۲۵ میلادی، فارس‌ها منطقه الاحواز را اشغال کرده و اکنون فارس ها بایستی به اشغال اهواز پایان دهند.

تحرکات تروریستی اهواز در شرایط فعلی کشور با چند هدف صورت پذیرفته است. نخست، رهبران این گروه با حمایت متحدان عربی و غربی در تلاشند تا شرایط داخلی ایران را بی ثبات نشان دهند و در راستای تشدید آن بکوشند. آنها بر این تصور غلط هستند که ایران شرایط متزلزلی دارد و لذا می توان با اقدامات تروریستی وضعیت داخلی را بسمت نوعی آنارشی و بی نظم سوق داد. دوم، بنظر می رسد هدف دیگر حملات تروریستی خدشه دار کردن وجهه دستگاه اطلاعاتی ایران باشد. در واقع آن ها سعی کردند تا نظام اطلاعاتی ایران را رسوخ پذیر جلوه دهند و بدین ترتیب ایران را هدفی آسانی برای تروریست ها معرفی کنند. هدف سوم، ایجاد رعب و وحشت در جامعه با هدف  افزایش فشار مردم بر مسوولین جهت کاهش مداخله و نفوذ ایران در تحولات منطقه بویژه در مقابله با گروه های تروریستی می باشد.

بطور کلی می توان بیان داشت که جمهوری اسلامی ایران بار دیگر در روز 31 شهریور مورد تجاوز قرار گرفته است اما این بار از نوع تروریستی آن. بطور قطع خاطرات تلخ شهریورماه در اذهان ملت ایران باقی خواهد ماند. اما آنچه که مسلم است این حوادث باعث نخواهد شد تا کشور جولانگاه متجاوزان به کشور گردد. مردم ایران در طول تاریخ در برابر متجاوزان به میهن از خود رشادت و ایستادگی نشان دادند و شهادت در راه وطن بخشی از میراث تاریخی ایران زمین می باشد. اگرچه در طول تاریخ بدلیل بی لیاقتی زمامداران وقت بخش هایی از وطن توسط کشورهای قدرتمند استعماری جدا گردید، این به معنا نخواهد بود تاریخ در تمام وجوه خود بطور کامل تکرار خواهد شد.  جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی کشور حفاظت خواهد کرد و در اسرع وقت نیز، همانگونه که پیشتر در سوریه شاهد بودیم، پاسخ تروریست های مزدور را خواهد داد.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید بخش یادداشت

محمدرضا سرابندی؛ روزنامه صبح نو

ضربه هولناک به تشکیلات ترور

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

التقاط و تروریسم ستون فقرات گروهک فرقان

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده

بار کج سعید محسن

سیدرضا قزوینی‌غرابی؛ شورای راهبردی روابط خارجی

دلایل ظهور دوباره داعش در عراق

محمدرضا سرابندی؛ روزنامه صبح نو

نگاهی به ترور سیدمجتبی هاشمی توسط منافقین

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

فقر مبانی معرفتی بنیان‌گذاران مجاهدین خلق

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده

چرایی ریای ایدئولوژیک گروهک منافقین

خبرگزاری فارس

عاقبت یک رهبر التقاطی

فروردین 1397
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان