توطئه‌ گروهک منافقین و فضاسازی ضد ایران

بازداشت دیپلمات ایرانی در بلژیک به‌اتهام ساختگی نقش داشتن در طرح حمله به گردهمایی گروهک تروریستی منافقین در حومه پاریس، فضاسازی جدید ضد ایران است. 

پس از اینکه حدود سه ماه پیش گردهمایی سالانه گروهک تروریستی منافقین در حومه پاریس، دستاوردی برای این گروهک و حامیانش نداشت، فرایند سناریوسازی ضد ایران کلید خورد. این سناریو اکنون به بازداشت دیپلمات ایرانی در بلژیک پس از تحویل وی توسط مسئولان آلمان و ادعای فرانسه برای مسدود کردن دارایی‌های وزارت اطلاعات ایران در ارتباط با این مساله، منجر شده است.

این سناریو ابتدا همزمان با سفر «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران به دو کشور اروپایی سوئیس و اتریش کلید خورد تا نشان دهد هدف آن تحت تاثیر قرار دادن این سفر و روابط ایران و اروپاست. این سفر در شرایطی انجام شد که آمریکا پس از خروج از برجام تلاش کرده است ایران را با طرح ادعاهای واهی منزوی کند. همان زمان،«محمدجواد ظریف»، وزیر امورخارجه ایران، گفت:"ایران به صراحت خشونت و تروریسم را در هر نقطه محکوم می‌کند و آماده همکاری با همه طرف‌ها برای پرده‌ برداشتن از توطئه‌های شیطانی و عملیات پرچم عوضی (اشاره به منافقین) است."

برای همگان روشن است که منافقین، گروهکی تروریستی و ضد انقلاب است و همواره تلاش دارد روابط خارجی ایران را با دیگر کشورها از جمله کشورهای اروپایی تحت تاثیر قرار دهد. با این حال، موضع‌گیری شفاف جمهوری اسلامی ایران درقبال خشونت و تروریسم جای تردیدی در برخورد با آنان باقی نمی‌گذارد. این کشورهای اروپایی هستند که باید در این زمینه، سیاست روشنی اتخاذ کنند و پاسخگو باشند که تردد منافقین در کشورهای اروپایی و مستقر در فرانسه، تا چه اندازه با سیاست اعلامی و اعمالی آنان در برخورد با تروریسم همخوانی دارد.

گردهمایی سالانه گروهک تروریستی منافقین در حومه پاریس با سخنرانان و مهمانان اجاره‌ای و حضور برخی چهره‌های دولتی ازجمله «رودی جولیانی»، وکیل «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا در گردهمایی امسال منافقین، نشان از تایید تروریسمی دارد که 17 هزار ایرانی را شهید کرده است.

«دانیل سیرور» استاد روابط بین‌الملل در دانشگاه جان‌هاپکینز درباره گردهمایی امسال منافقین در پاریس گفت: "هر کسی این گروهک را بشناسد، می‌داند، منافقین، گروهی تروریستی است و نباید از آن پشتیبانی کرد."این کارشناس آمریکایی افزود: "به نظر می‌رسد دستگاه‌های نظامی و امنیتی آمریکا با منافقین کار می‌کنند، از این‌رو، باید مشخص شود بودجه این گروهک از کجا تامین می‌شود. "درچنین شرایطی، تلاش برای وارونه‌سازی واقعیت و طرح اتهام‌های واهی، به‌نفع روابط ایران و اروپا نیست؛ هوشیاری و دقت‌نظر مسئولان اروپایی در این زمینه مورد انتظار است تا گرفتار توطئه‌های طراحی شده نشوند.

درهمین زمینه، «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت خارجه ایران روز چهارشنبه از احضار سفیر آلمان در تهران به وزارت‌خارجه خبر داد و گفت: "مراتب اعتراض تهران به بازداشت و استرداد دیپلمات ایرانی به برلین ابلاغ و تأکید شد این مساله ناشی از توطئه ساختگی توسط دشمنان روابط ایران و اروپاست که بدون تردید توسط خود گروهک تروریستی منافقین مقیم در فرانسه برنامه‌ریزی شده است."

با توجه به حمایت محافل اسرائیلی و آمریکایی از گروهک تروریستی منافقین، تلاش برای تخریب چهره ایران با طرح سناریوهای ساختگی در دستور کار این محافل است تا روابط ایران و با کشورهای اروپایی را تحت تاثیر قرار دهند که خنثی‌سازی آن هوشیاری اروپایی‌ها را می‌طلبد.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

«مکتب حاج قاسم» در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان

در مکتب حاج قاسم عقلانیت حرف اول را می‌زند

دبیرکل حزب سوسیالیست دموکرات کردستان

تا ۲۰ سال آینده کسی مثل حاج قاسم نمی‌آید

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

دموکراسی به شیوۀ منافقین

توسط انتشارات انقلاب اسلامی

کتاب «خاتم سلیمانی» منتشر شد

متن کامل وصیت‌نامه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی؛

شهدا را در چشم، دل و زبان خود بزرگ ببینید

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

خط نفوذ؛ هم استراتژی هم تاکتیک

مطالب پربازدید بخش یادداشت

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

آیا گروهک منافقین از عوامل پیروزی انقلاب بود؟

محمدهادی ذاکرحسین، عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران

ایران برای ترور سردار سلیمانی به کجا می‌تواند شکایت کند؟

دکتر نواب محمدی، بنیاد هابیلیان

جمهوری اسلامی و چهار دهه مبارزه با تروریسم

علی رحمانی، بنیاد هابیلیان

ربع پهلوی و سربرآوردن ققنوس تروریسم

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

19بهمن؛ ضربه‌ای که کمر منافقین را شکست

علی رحمانی، بنیاد هابیلیان

داستان دنباله‌دار روباه پیر و تروریسم

دکتر مصطفی انتظاری‌هروی، بنیاد هابیلیان

افشای ماهیت تروریستی آمریکا، خون‌بهای حاج قاسم

پایگاه دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب

خون‌آوردهای حاج قاسم

بهمن 1357
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان