ترامپ؛ از حمایت از منافقین تا مذاکره با ایران

در هفته های اخیر اخبار متفاوتی در رابطه با تمایل دونالد ترامپ جهت مذاکره با جمهوری اسلامی ایران منتشر شده است. هفته گذشته ترامپ حتی اظهار کرده بود که حاضر است بدون هیچ پیش شرطی با مقامات تهران مذاکره کند. اما وی در حالی سخن از مذاکره با ایران به میان می آورد که پیش تر بصورت یکجانبه از توافق بین المللی برجام خارج شده و اعلام کرد که شدید ترین تحریم های تاریخ را علیه ایران اعمال خواهد نمود تا بدین ترتیب به زعم خود بتواند، با ایجاد مشکلات داخلی در کشور، سیاست تغییر رژیم ایران را به پیش ببرد.

در کنار این واقعیت ها آنچه که سیاست های ریاکارانه رهبران آمریکا را بیش تر ملموس و مشخص می کند، روابط گسترده آنها با سازمان تروریستی منافقین است. به نظر می رسد با روی کار آمدن دولت جدید در واشنگتن، حمایت و پشتیبانی از این سازمان تروریستی وارد فاز جدیدی شده است و برخی مقامات آمریکایی تلاش دارند تا با حفظ و تقویت این سازمان سیاست های ضد ایرانی را تداوم بخشند. اسناد وزارت دادگستری آمریکا نشان می‌دهد که نزدیکان رئیس‌جمهور آمریکا چندین بار با اعضای گروهک تروریستی منافقین دیدار کرده‌اند. در همین ارتباط، از زمان روی کار آمدن ترامپ «رودی جولیانی» مشاور دونالد ترامپ و «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی پنج بار با تروریست‌های منافقین دیدار کرده و با آنها درباره مسائل مختلف از جمله آشوب‌ها در ایران رایزنی کرده‌اند.

مطالعه سیاست های آمریکا در طی چهار دهه اخیر حاکی از این واقعیت است که علیرغم اظهارت فریبکارنه جهت مذاکره با ایران، در عرصه عمل و واقعیت این کشور هیچ تمایلی جهت حل مشکلات و رفع خصومت ها با تهران نداشته، بلکه برعکس تلاش دارد از طریق مذاکره صرفا سیاست های استکباری و قلدرمابانه خود را به شیوه دیپلماتیک و صرفا نمایشی پیگیری کند. شاید یکی از اقدامات کوچکی که دولت جدید آمریکا می توانست جهت ثابت کردن حسن نیت خود در رابطه با ایران نشان دهد، عدم حمایت از سازمان تروریستی منافقین بوده است. بگونه ای که حداقل در مجامع بین المللی و رسمی از این سازمان تروریستی پشتیبانی نکرده و مانع از حضور اعضای کابینه و سایر مقامات خود در جلسات و نشست های آن شود.

آنچه که مسلم است آمادگی دولت ترامپ جهت مذاکره در واقع تعقیب سیاست های گذشته آمریکا در شکل و قالب جدید است. چرا که نیات نخبگان سیاسی این کشور نسبت به سلف خود دگردیسی و تغییر جدی را تجربه نکرده است و آنها بویژه رئیس جمهور خودشیفته آمریکا سعی دارد ضمن خودنمایی خود در تیتر نخست رسانه ها، کماکان همان اهداف خصومت آمیز گذشته را دنبال و پیگیری کند. تا زمانی که این نیات و اهداف وجود دارند، حمایت و پشتیبانی از گروه های معاند و مخالف نظام انقلابی ایران بویژه سازمان منافقین همچنان تداوم خواهد یافت.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

و خاطره‌ای از شهید علی‌اکبر علیرضانژاد به روایت همسرش

ماجرای شهادت فعال انقلابی آستانه اشرفیه توسط منافقین

دکتر مصطفی انتظاری‌هروی، بنیاد هابیلیان

حضور نظامی آمریکا در غرب آسیا برای حمایت از تروریستها

علیرضا خرم‌روز، بنیاد هابیلیان

جنگ تروریستی آمریکا علیه تروریسم

مطالب پربازدید بخش یادداشت

محمد حسین‌زاده، بنیاد هابیلیان

دوئل منافقین با سلطنت‌طلب‌ها

دکتر مصطفی انتظاری‌هروی، بنیاد هابیلیان

پیام هوشمندانه یک انتصاب

معاونت بین الملل بنیاد هابیلیان

یک فرقه تروریستی و دوستان ترامپی‌ آن

دکتر مصطفی مطهری؛ بنیاد هابیلیان

ریسمانی بس نامطمئن که منافقین بدان چنگ زده اند

دکتر سیدمحسن موسوی زاده، بنیاد هابیلیان

تغذیه فکری دوگروه تروریستی از یک آبشخور

محمد حسین‌زاده، بنیاد هابیلیان

حقوق بشر در مسلخ منافقین

دکتر سیدمحسن موسوی زاده، بنیاد هابیلیان

ریشه‌های یک انحراف

Previous MonthNext Month
اردیبهشت 1358
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
6
9
10
11
تاریخ : 1358/02/11
19
تاریخ : 1358/02/19
27
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان